Jump to content

Wikipedia 15/Material/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia 15/Material and the translation is 89% complete.
Vikipedi 15
Etkinlik bul
Etkinlikler
Bir etkinlik planla
Katıl
Deneyimlerini paylaş
Medya
Haberi yay
Materyal
Marka çalışması ve semboller
Tartışma
Başkalarıyla işbirliği yapın
Vikipedi 15'i tarzına uygun kutlamak için tamamen özelleştirilebilir materyal bulun.

Vikipei 15 Sembolü hakkında

Bu senenin sembolü eğlenceli olmak üzere tasarlandı. Eğlenceli ve şen. Hareket ediyor! Ya da sabit de olabilir. Nasıl isteseniz öyle yapabilirsiniz. Sizin için ve yaşadığınız yer için ve yaptığınız iş için anlamlı objeler ekleyebilirsiniz. Vikipedi'nin sizin için anlamını ifade etmek üzere objeleri kullanabilrisiniz.

Geniş bir sembol tasarımı yelpazesiyle Vikipedistlerin ve Vikipedi konularının çeşitliliğini kutluyoruz. Sadece tek bir tasarım yerine aralarında sizin için en anlamlı geleni seçebilirsiniz veya kendinizinkini yaparsınız! Aslında, bu objeleri 15.doğumgünü dışında ki projelerde de kullanabilirsiniz.

Buradaki tutarlığı sağlayan görseldir. Aşağıdaki tasarım önerilerini takip ederek hem kişisel olan hem de Vikipedi 15 takımının bir parçası olduğu fark edilen ikonlar yapabilirsiniz

Sembolün kullanımı

Sembol iki temel elemandan oluşur:

  • bir görsel/veya animasyonlu görsel grubu
  • aşağıda metin

Öğeleri bu sırada tutmak dışında sembolü bir çok yolla yeniden kullanabilir, karıştırabilir ve yararlanabilirsiniz.

Sembolün özelleştirilmesi

Size aşağıda 27 temel görsel seti veriyoruz fakat umuyoruz ki kendinizinkini oluşturur aralarına katarsınız. Bunu ücretsiz ve açık kaynak Inkscape de dahil herhangi bir grafik düzenleme programında kullanabilirsiniz. Çoklu imaj ekleyip anime edilmiş GIF oluşturabilirsiniz! "Wikipedia 15" sözü yerine her yerelleştirilmiş örnekte herhangi bir dilde karşılığı ile değiştirilebilir. Kullandığımız harf karakteri, ücretsiz Google Fonlarından olan ve Apache Lisansının 2.0 versiyonunda ücretsiz lisanslanmış OpenSans'tır.

Sembolün diğer materyallerde kullanımı

Vikipedi 15 sembolü kutlama ürünü üretmek, özel web sayfalarını veya diğer dijital içeriği göstermek, poster veya banner, isim etiketleri, doğum günü pataları ve çok daha fazlaı için kullanılabilir. Tasarımcıları aşağıdaki basit rehberi sembollerin olası kullanımlarını göstermek için hazırladı. Yaratıcı olun ve kendi konseptlerinizi ve fikirlerinizi aşağıdaki galeride paylaşın.

Sembolleri renkli veya desenli arkaplanlara yerleştirebilirsiniz. Hatta sembol çizgilerinin renklerini tasarım ihtiyaçlarınız uygun olarak kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Lütfen yaptıklarınızı paylaşın! Fakat lütfen marka polikitasını okumadan "Wikipedia/Vikipedi" adını hiç bir şeyin satışında veya başka türlü tasarruflarda kullanmayın.


The mark

"Diğer diller için Wikipedia 15 mark sayfasına bakınız


   

Find more marks on Wikimedia Commons!


Assist with efforts to make the Wikipedia 15 mark available in more languages: Wikipedia 15/Translation

Diğerleri


Logo-only


With Wordmark