Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Susanna Mkrtchyan/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2016/Nominations/Susanna Mkrtchyan and the translation is 100% complete.
Picture of the candidate

Ім'я, прізвище:

Сусанна Мкртчян

Ім'я користувача Вікімедіа:

SusikMkr

Питання для всіх кандидатів - Питання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Я дійсно одержима Вікіпедією та всіма вікіпроектами. Я вважаю, що це чудовий інструмент для самоосвіти та самовдосконалення, який синергує вміння учасників. Який потужний вплив Вікіпедія принесе нашому глобальному суспільству, якщо редагування буде здійснюватися на рівні великих спільнот світу.

Я стала пристрасним редактором Вікіпедії із 2010 року З того часу всі мої думки та дії є пов'язані з Вікіпедією. По-перше, я була розчарований станом розділу Вікіпедії вірменською мовою як за кількістю, а також за якістю статей, що я бачила. Я була сповнена ентузіазму, щоб спершу докластися до її поліпшення. Паралельно до мого власного внеску, я почала досліджувати досвід інших країн, а також рівень обізнаності про Вікіпедію, який у нашому суспільстві був поганим.

Оскільки я звикла до системних підходів (що видно із мого досвіду), шляхом розробки великих систем управління базами даних (моя докторська дисертація: Проектування інтерфейсу людини для системи управління базами даних систем «INES»), я оформила концептуальне бачення розвитку вірменської Вікіпедії, програм для офлайнових та онлайнових активностей, які ми розробили разом із групою досвідчених вікіпедистів, і почали реалізовувати у реальному житті. Ось деякі з прикладів системних підходів — розробити Вікітабори, вікіклуби, вікікампанія «один вірменин, одна стаття». Крім того, ми приєдналися до добре відомих проектів, таких як «Вікі любить пам'ятки» і почали новий: Wiki Loves Science, щоб істотно поліпшити рівень статей у вірменській Вікіпедії. У 2015 році ми почали новий проект: Західновірменська Вікіпедія.

Реалізуючи нашу програму ми досягли великих результатів у поліпшенні вірменської Вікіпедії, Вікісловника, Вікіджерел і т.д., а також у суттєвому збільшені вікіспільноти локально (в межах Вірменії), а також у всьому світі (Вірменія має велику діаспору у світі, яка в три рази більша за населення самої Вірменії).

За ці роки я впевнилася у своїх силах, що я роблю щось дуже важливе значення для великих спільнот. Вже досягнуті результати і мій досвід забезпечують ґрунт для корисності моєї діяльності в Раді.

Загалом, я впевнена, що не тільки є багато речей, які успішно можна втілити в інших відділеннях, але я також вірю, що відповідальність на більшому рівні дасть мені можливість мати новаторські ідеї та проекти. Я можу бути хорошим радником і наставником для подолання труднощів, що виникають на шляху інших спільнот, які [з ними] можуть стикнутися. Крім того, я впевнена, що я можу принести нову хвилю у Раду своєю власною креативністю, а також моєю здатністю мислити поза «коробкою».

На базі цих зусиль в кінці 2012 року ми підписали контракт із правовласниками Енциклопедії Вірменії для використання існуючого та майбутнього вмісту відповідно до LCC. 26 березня 2013 року WMF визнали Вікімедіа Вірменія відділенням.

14 травня 2013 року ми зареєстрували науково-освітню НГО Вікімедіа Вірменія як юридичну особу в Республіці Вірменія. У березні 2013 року я звернулася до Вірменського парламенту, щоб отримати ФОП[свободу панорами] і нам це вдалося (Вірменія зараз має найбільш сприятливий ФОП).

Під час конференції Вікіманія у 2015 році я була почесно згадана Джиммі Вейлзом як Вікіпедист[року]. У Вірменії я маю почесний титул у нашій спільноті як «Wiki-Tatik» (Вікібабуся).

https://15.wikipedia.org/people/susanna-mkrtchyan.html

Резюме

Я доктор технічних наук з винятковим досвідом щодо автоматичних систем управління, баз даних, системних досліджень, керувала великими командами інженерів, експерт з розробки та впровадження фронтенду систем управління базами даних, автоматичних систем управління, баз даних.

Досвід роботи

З 1996 до сьогодні: Інститут інформатики та проблем автоматики Національної академії наук Вірменії

Провідний дослідник

1986-1996 Державний комітет планування Республіки Вірменія, Комп'ютерний центр

Керівник відділу «Автоматичні бази даних»
Особисті досягнення:
Розробка баз даних земельної реформи та харчової промисловості Республіки Вірменія
Розробка та впровадження баз даних міжнародних відносин Радянського Союзу, підсистема Вірменія

1987-1988 Вірменський політехнічний університет

Викладач курсу «Автоматичні системи управління»

1983-1986 Інститут системних досліджень Академії наук СРСР (Москва)

Особисті досягнення:
Розробка користувацького інтерфейсу DBMS "INES"

1977-1983 Державний комітет планування Республіки Вірменія, Комп'ютерний центр

Керівник підрозділу
Особисті досягнення:
Розробка і впровадження автоматичної системи планування і керування для уряду Вірменії

1971-1977 Єреванський інститут математичних машин.

Старший інженер
Особисті досягнення: інтерпретатор комп'ютера «NAIRI» на систему EC

Освіта

1983-1986 Інститут системних досліджень Академії наук СРСР (Москва)

Доктор технічних наук.

1966-1971 Єреванський державний університет

Факультет прикладної математики

ЗМІ

Тут є інтерв'ю зі мною та статті про мене у ЗМІ.

Відповідність критеріям

Я повністю відповідаю критеріям довіреної особи Фонду Вікімедіа.

Підтримка

Цим Вікімедіа Вірменія із задоволенням підтримує Сусанну Мкртчян на її членство у Раді повірених Фонду Вікімедіа.

Сусанна є найбільш динамічним членом вікісім'ї, і ключовою рушійною силою, що приносить зміни у вікіспільноту Вірменії. З 2010 року, коли вона почала редагувати, Вона одразу ж, за власною ініціативою, взялася за заснування науково-освітньої недержавної організації Вікімедіа Вірменія, після цього — регіональної організації Вікімедіа у Вірменії, і стала першою, хто здійснив ряд проектів, які спричинили революційну хвилю у спільноті вікі, сприяючи швидкому її розростанню.

Вона привнесла ряд нових ідей та підходів для сприяння зростання якнайвищого інтересу серед волонтерів та новачків до розвивання сильної спільноти, й успішно проминула цей швидкий перехідний період.

Починаючи з найпершого дня своєї роботи у Вікімедіа Вірменія вона мала значний вплив на розвиток руху Вікімедіа у Вірменії. Коли вона почала робити свій перший внесок у проекти Вікімедіа, вікіспільнота була ще фрагментарна і лінива, ресурси не особливо координувалися, була низька кількість статей, люди працювали ізольовано й самотньо. За дуже короткий час, із систематичними зусиллями, рух Вікімедіа в країні отримав натхнення новою енергією, кількість статей стала швидко зростати, і як результат, починаючи з 2013 року, світовий рейтинг вірменської Вікіпедії серед усіх Вікіпедій зріз із 92-го місця до 38-го.

Сусанна є сильною особистістю і має визначні організаційні навички. Вона віддана й турботлива до колег і спільнот. Вона поводиться як вічний двигун, постійно вносячи оригінальні ідеї на кшталт створення нових проектів, яких ще ніхто й ніде не випробовував, таких як вікітабори, діаспорні проекти через Фонд Гюльбенкяна, ініціатива «Вікі любить науку», кампанія «один вірменин — одна стаття» тощо.

Вікімедіа Вірменія впевнена, що пані Сусанна Мкртчян є цінним активом для спільноти Вікімедіа в цілому. Її досвід, технічна освіта, менеджерські навички, системний підхід до планування й досягнення успіху у вікіпроектах, працелюбний тип особистості із впевненим завзяттям привнести якусь зміну, її міжособистісні взаємини й переговорні навички — все це становить надзвичайну силу і якість, що допоможуть зробити внесок у Раду повірених Фонду Вікімедіа.

— Правління Вікімедіа Вірменія