Jump to content

Посади в Раді, що обираються афіліатами/2019/Номінації/Юрій Астрахан (yurik)

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats/2019/Nominations/Yuri Astrakhan (yurik) and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
Зображення кандидата

Ім'я:

Юрій Астрахан

Ім'я користувача Вікімедіа:

Yurik

Запитання для всіх кандидатів - Запитання лише до цього кандидата, які не стосуються інших кандидатів

Програма кандидата

Я вважаю, що нашим основним фокусом має бути вікіконтент та підтримка дописувачів контенту, регіональних відділень та груп користувачів, а не безкінечний пошук ідеального формулювання місії. Саме міжнародні спільноти мають задавати пріоритети і спрямовувати розподіл коштів між афіліатами, замість того, що ФВМ керував сам собою і ризикував повільно перетворитися на незрозумілу і застояну корпорацію. Я вважаю, що мій мультикультурний та інженерний досвід, а також обширна робота у спільноті, будуть цінним активом для ради.

Як може один з найбільших веб-сайтів на планеті керуватися радою, що практично не має технічного досвіду? Чи не має бути хоча б когось одного, хто може допомогти раді з технічними запитанням — наприклад, що є можливим і наскільки складно чи затратно це зробити? Я б хотів привнести у раду 20+ років технічного та фінансового досвіду, 14 років віківолонтерства і адвокації та 4 роки досвіду роботи на ФВМ.

Більшість людей роблять пожертви, тому що вони цінують контент, і все ж з 300 працівників ФВМ лише команда Community з 7 осіб, або ~2% (!!!), реально працюють над втіленням побажань спільноти — спільноти, яка і займається створенням вікіконтенту перш за все. Інші команди інженерів планують власну роботу, не звіряючись з опитуванням побажань. Я вважаю, що кожен інженерний проект, не пов'язаний з рутинною підтримкою, має відображати пріоритети спільноти. Якщо це спільнота розбудувати цей сайт і зробила його успішним, то чи не мала б спільнота більше вирішувати, на що йдуть пожертви і куди відбувається рух у майбутньому?

Я народився у Росії, більшість життя прожив у Нью-Йорку, подорожував без зупинки світом, жив у Європі кілька оків. Я створив Проект багатомовних шаблонів і модулів, щоб допомогти меншим спільнотам сконцентруватися на написанні, а не на копіюванні-вставлянні шаблонів. Я виступав на численних конференціях у Японії, Південній Африці, Росії, Італії, Мексиці і США. Також я активно залучений в OpenStreetMap, допомагаючи з багатомовною документацією та структуруванням метаданих. Кілька років я керував технологією Wikipedia Zero і запускав інтервікі-бота, що мільйонами редагувань об'єднував вікі разом. Коротко кажучи, більшість моєї роботи стосується багатомовних та багатокультурних аспектів вікі, і я б хотів поділитися цим досвідом з радою.

Резюме

 • Ініціював і керував проектом Карт, який пізніше було названо №1 за важливістю для спільноти (у 2014-17 старший інженер ФВМ)
 • Розробив підтримку графіків і діаграм для MediaWiki
 • Автор MediaWiki API у 2005 як волонтер
 • Мільйони редагувань ботом з користувач:YurikBot (переважно інтервікі та виправлення алфавітного лінкування у вікі з кирилицею)
 • Підтримую менші проекти, допомагаючи їм з багатомовними спільними шаблонами та модулями.
 • Обширні подорожі та презентації на конференціях по всьому світу.
 • Працюючи з багатьма вікіспільнотами багатьма мовами, почав проект Школи та університети у рувікі, долучився до карт вікімандрівок.
 • Фінансовий досвід: CTO гедж-фонду у 2008-2013


Відповідність критеріям

Я маю право займати цю позицію, оскільки є членом спільноти Вікімедіа, я один з розробників MediaWiki, і номінований Вікімедіа РУ.

Підтримка

Вікімедіа РУ

На засіданні Вікімедіа РУ 27 квітня, було запропоновано підтримати кандидатуру Юрія Астрахана (Yurik) на виборах до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Юрій — активний розробник платформи MediaWiki упродовж багатьох років, і як волонтер, і чотири роки як працівник Фонду Вікімедіа. Після того, як залишив ФВМ, Юрій продовжує дописувати програмне забезпечення і ділиться своїм досвідом зі спільнотою Вікімедіа та іншими проектами відкритого коду. У нього є широкий діапазон досвіду роботи зі спільнотами різними мовами — він народився в Росії, жив у Європі, проживає у Нью-Йорку багато років. Юрій вільно володіє англійською, що допоможе йому передавати побажання неангломовних спільнот раді повірених. На останніх виборах він отримав підтримку понад 70% виборців. Вікімедіа РУ вирішила підтримати кандидатуру Юрія Астрахана від нашого регіонального відділення. — Від імені Вікімедіа РУ,

Я (у ролі директора Вікімедіа РУ та офіційного представника на цих виборах) цим підтверджую, що ми обговорили цю тему під час загальних зборів членів Вікімедіа РУ і вирішили підтримати номінацію Юрія. Dr Bug (Vladimir V. Medeyko) 10:16, 30 April 2019 (UTC) [reply]

Група користувачів спільноти Вікімедіа «Гонконг»

Посередники Групи користувачів спільноти Вікімедіа Гонконг одноголосно ухвалили підтримати вищезгаданого користувача з наступних причин:

 1. Довготривалий внесок до MediaWiki API, що уможливлює розвиток додатків, інструментів та багато іншого (включно з Twinkle, etc.)
 2. Технологія, що стоїть за платформою, є однією зі стержнів руху
 3. Довготривалі знання руху починаючи з 2005 року

Як посередник спільноти від Групи користувачів Вікімедіа Гонконг, підтверджую, що Група користувачів Гонконг підтримує це самовисування.--1233 (T / C 13:58, 30 April 2019 (UTC)[reply]