Jump to content

Affiliate-selected Board seats election FAQ/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Affiliate-selected Board seats election FAQ and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.

Цей посібник створено, щоб надати інформацію про вибори афіліатами кандидатів на посади до Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Основні поняття

Що це за вибори?

«Вибори афіліатами кандидатів до Ради» — це вибори, що проходять між регіональними відділеннями і тематичними організаціями Вікімедіа і мають на меті обрати номінантів, які приєдналися б до Ради повірених Фонду Вікімедіа, заповнивши спеціально відведені посади, що обираються афіліатами.

Що на кону?

Кандидати обираються на 2 з 10-ти посад у Раді Фонду Вікімедіа на 3-річний термін.

Що таке Фонд Вікімедіа?

Фонд Вікімедіа — це неприбуткова організація, що працює як стюард проектів Вікімедіа.

Що таке Рада повірених Фонду Вікімедіа?

Рада повірених є найвищим органом правління Фонду Вікімедіа. Серед усього іншого Рада наглядає за роботою виконавчого директора і затверджує бюджет організації.

Хто може голосувати?

На виборах афіліатами кандидатів на посади до Ради брати участь у виборах мають право лише регіональні відділення Вікімедіа і тематичні організації Вікімедіа, офіційно визнані до початку виборів.

Інструкції щодо голосування

Voting will be done trough Qualtrics. Communications will be done through the all-affiliates mailing list.

Який тип голосування відбувається?

Ці вибори відбуваються на основі системи єдиного перехідного голосу з використанням квоти Друпа. Віддані голоси повинні формувати рейтинг кандидата. Голоси, віддані таким чином, що два або більше кандидатів отримають однаковий рейтинг, розподілять вагу цих голосів серед усіх наявних кандидатів. Організації, що мають право голосу, але не бажають вибирати кандидатів, повинні віддати свій голос за пункт «жоден».

Наприклад, якщо Аліса, Боб, Чарлі і Дейв є кандидатами, прикладами валідних голосів будуть:

 • жоден
 • 1. Аліса; 2. Боб; 3. Чарлі; 4. Дейв;
 • 1. Аліса;
 • 1. Аліса; 2. Боб;
 • 1. Аліса; 2. Боб; 3. Чарлі, Дейв.

Зверніть увагу, що останні два голоси є еквівалентними (але перший спосіб запису має перевагу з точки зору простоти).

Скільки голосів може віддати кожен виборець?

Один голос.

Скільки 2019 року є виборців, що мають право голосу?

42. Є 41 регіональне відділення Вікімедіа й 1 тематична організація Вікімедіа.

Хто вирішує, кому надавати право голосу?

Комітет з приєднання надає право голосу на час цих виборів, коли визнає організацію регіональним відділенням чи тематичною організацією Вікімедіа.

Що можуть зробити групи користувачів Вікімедіа чи окремі особи, щоб взяти участь у виборах?

Номінації, заяви кандидатів і запитання до кандидатів будуть публічними, весь процес проходитиме на Мета-вікі, і кожен учасник руху Вікімедіа заохочується до участі в цьому процесі. Чимало організацій, що мають право голосу, теж закликають своїх членів до обговорення того, за кого їм слід віддати свій голос (наприклад, через їхні власні списки електронної розсилки, або на загальному зібранні). Можете подумати над тим, щоб запитати в організацій, що мають право голосу, чи не хотіли б вони поговорити про те, яким чином вони проголосують.

Про кандидатів

Хто є кандидатами на цих виборах?

Кандидатами є люди, перелічені на сторінці кандидатів.

Які критерії відповідності для того, щоб стати кандидатом на цих виборах?

Критерії відповідності такі:

 1. Кандидати повинні мати підтримку своєї кандидатури щонайменше від одного афіліата Вікімедіа, що має право голосу на цих виборах
 1. Кандидатури мають бути подані на сторінці номінацій протягом періоду подання номінацій, відповідно до графіка виборів

На відміну від виборів, що здійснюються спільнотою, до кандидатів немає вимог, пов'язаних із попереднім внеском у проекти Вікімедіа. Члени Ради ФВМ повинні бути старше 18 років, бути охочими публічно розкрити своє справжнє ім'я, подати до ФВМ документи, що підтверджують особу, і не мати судимостей за серйозні злочини. Кандидатам і організаціям з правом голосу рекомендується також взяти до уваги ці передумови, необхідні для участі кандидатів у виборах спільноти.

The Wikimedia Foundation Board of Trustees wrote an Ideal candidate profile as some thoughts and suggestions for what they believe to be desirable expertise for being a candidate.

Визначення результатів

Яким чином визначаються результати?

Ці вибори відбуваються на основі системи єдиного перехідного голосу з використанням квоти Друпа. Див. подальший опис в англійській Вікіпедії на сторінці Counting single transferable votes#Droop quota. Надлишкові голоси перерозподіляються як дробове значення, напр., якщо кандидат А має перше місце і 20 голосів, а квота становить 10, усі 20 виборчих бюлетенів перерозподіляються серед тих кандидатів, що зайняли другі місця, але з вагою 0.5, тобто половиною від початкової кількості.

Що відбувається, якщо виникає патова ситуація?

У випадку, коли на будь-якій стадії два основні кандидати набирають однакову кількість голосів, ця ситуація буде вирішена на користь того кандидата, в якого була найвища кількість голосів на найпершій стадії, а якщо така ситуація виникла якраз на найпершій стадії голосування, то ситуація вирішиться на користь кандидата, в якого буде більше голосів у першій же наступній стадії, де кількість голосів між цими двома кандидатами різнитиметься.

Якщо ж така ситуація не може бути вирішена цим методом на проміжній стадії, посередники продовжать підрахунок для таких двох кандидатів в обидвох напрямках, щоб побачити, чи між ними буде різниця в кінцевому результаті. Якщо в кінцевому результаті між кандидатами немає різниці голосів через патову ситуацію, яку неможливо розв'язати, посередники повідомлять про це афіліатів і Раду ФВМ, і остаточне рішення щодо того, який кандидат займе відповідну посаду, прийматиме Рада ФВМ (яка може застосувати жеребкування, якщо бачитиме в цьому потребу).

Хто має право переглядати голоси?

Голосування відбувається у приватній вікі регіональних відділень. Будь-хто з доступом до цієї вікі може бачити голоси і спостерігати за голосуванням.

As of the 2019 election, votes become public after all votes are cast, as stated in the 2019 Resolution: 9. By June 30, the Election Facilitators shall calculate the outcome of the election and provide the results to both the Board of Trustees and to the Wikimedia community. The calculations and each Affiliate vote will be published to allow the community to check the results. ...

Before 2019, the election itself did not require public votes. However, any affilliate which wished to publish its own vote could do so.

Про ці вибори

Хто встановлює правила для цих виборів?

Правила встановлюються афіліатами, що мають право голосу на цих виборах, і узгоджуються з Радою ФВМ. Після цього ці правила застосовуються посередниками на виборах. Якщо детальніше:

 1. Основою для цього процесу є розділ 3D статуту Фонду Вікімедіа, в якому зазначається, що 2 посади в Раді повірених обираються регіональними відділеннями і тематичними організаціями, і що регіональні відділення і тематичні організації повинні визначити процедуру, за якою мають відбуватися такі вибори. Оскільки Рада ФВМ є самоврядною, лиш сама Рада ФВМ має право змінювати цей статут.
 1. 2014 року регіональні відділення (і тематична організація) узгодили резолюцію, яка встановила широкий графік і процедуру цих виборів. ФВМ затвердила цю резолюцію 2014 року, і очікується, що затвердить її й для 2016. Як можна побачити з тексту резолюції, вона регулює такі питання як загальна тривалість процесу, критерії до номінантів, місце, в якому має відбуватися голосування, і система голосування, що має використовуватися.
 1. Цією резолюцією також створюється роль «посередника на виборах». Посередники відповідальні за заповнення тих деталей виборчого процесу, що не зазначені у статуті та в резолюції. По суті, вони займаються такими справами, як: пропозиція детального графіка, отримання і обробка номінацій, впорядкування запитань до кандидатів, моніторинг голосування, і підрахунок кінцевих результатів голосування.
 2. Будь-хто може запропонувати поправки до правил голосування. Залежно від того, які саме поправки пропонуються, їх затвердження може потребувати згоди посередників виборів, або афіліатів з правом голосу, або Ради ФВМ.

Як можна фундаментально змінити структуру цих виборів?

Будь-яка ідея, що має консенсусну підтримку Ради Фонду Вікімедіа, афіліатів з правом голосу, чи спільноти Вікімедіа, може змінити формат голосування. Вибори проходять найбільш гладко, коли ці групи зацікавлених сторін перебувають у згоді один з одним. Кожному, хто має якісь ідеї, як покращити майбутні вибори, варто поділитися цими ідеями.

Як я можу отримати відповіді на інші запитання?

Якщо хочете, додайте їх до цих ЧаПів, або, можливо, опублікуйте їх на сторінці обговорення цієї сторінки.