Jump to content

Arhavi VikiKampı 2024

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Arhavi WikiCamp 2024 and the translation is 100% complete.

Arhavi VikiKampı 2024 Wikimedia Kullanıcı Grubu Türkiye ve Wikimedia Kullanıcı Grubu Gürcistan tarafından Wikimedia projelerinin gönüllüleri için düzenlenen ortak bir kamptır. Bu kamp, öğrencileri, gönüllüleri ve Vikipedi ve diğer Wikimedia projelerinin (özellikle Vikiveri, VikiKaynak ve Commons) editörlerini Wikimedia Hareketi ve projeleri hakkında işbirliği yapmak, öğrenmek ve bilgi paylaşmak için bir araya getirecektir.

VikiKamp'ın temel amacı, katılımcıları bilgilendirerek Wikimedia projelerine katkı için beceriler kazandırmaktır. Bu, katılımcılara gelecekte kendi başlarına Wikimedia projelerine katkı sağlama ve içerikleri geliştirme imkanı sağlayacaktır. Kampın bir diğer amacı, iki ülkedeki Wikimedia topluluklarını daha yakın bir işbirliği kurmaları ve Wikimedia projeleri ile ilgili deneyimlerini paylaşmaları için bir araya getirmektir.

VikiKamp 16-19 Mayıs tarihleri ​​arasında Türkiye'nin Arhavi şehrinde gerçekleşecek. Kasaba, Gürcistan sınırının yakınında, Gürcistan'ın Batum şehrine 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Türkiye ve Gürcistan'dan editörlerin tüm katılım maliyetleri Wikimedia Kullanıcı Grubu Gürcistan ve Wikimedia Kullanıcı Grubu Türkiye tarafından karşılanır.