Jump to content

GDJ 2010

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Strona główna Miejsce Program Lista uczestników Sprawy organizacyjne
GDJGdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jak?

GDJ: Gdzie? Dokąd? Jak? – to hasło pojawiło się po raz pierwszy jako motto spotkania roboczego w Częstochowie w 2007 roku, jakie zorganizowali polskojęzyczni wikipedyści. Także w tym roku zaplanowano spotkanie pod tym hasłem i to już po raz czwarty. Podobnie jak w poprzednich latach, jego celem jest określenie bieżących, najgorętszych problemów polskojęzycznej Wikipedii, kierunków jej rozwoju i sposobów realizacji problemów, jakie pojawiały się w trakcie dyskusji.

GDJ jest spotkaniem roboczym, dlatego od uczestników oczekujemy konkretnych propozycji do przedyskutowania, a także dobrze jest przedstawić jakiś „materialny” wkład w postaci: wygłoszenia wykładu, opracowania bota, przygotowania materiałów promocyjnych, itd. Oczywiście samo uczestnictwo w dyskusji jest mile widziane również bez tego typu wkładu.

Przedstawiciele społeczności polskojęzycznej Wikipedii spotkali się w dniach 5-7 listopada 2010 w Jabłonnie (k. Warszawy).


Rys historyczny :)[edit]

Do tej pory odbyły się trzy tego typu spotkania. Na pierwszym w Częstochowie zarysowaliśmy aktualne problemy i spróbowaliśmy ustalić sposób ich rozwiązania. Następnego roku w Poznaniu, mimo ograniczonego czasu przedstawione zostały kwestie, które przyczyniły się do powstania wersji przejrzanych oraz dokonano oceny prac wykonanych przez zawiązaną w 2007 r. grupę roboczą. Nie zostały jednak tak szeroko, jak rok wcześniej zdefiniowane problemy do rozwiązania. W 2009 r. spotkanie GDJ odbyło się w Sopocie.

GDJ 2010[edit]

W tym roku warsztaty GDJ odbyły się w dniach 5-7 listopada w Jabłonnie.
Miejscem obrad i noclegów był Dom Zjazdów i Konferencji PAN, Pałac w Jabłonnie, ul. Modlińska 105 (www).

Rozpoczęcie spotkania miało miejsce ok. godz. 9:00 6 listopada, a zakończenie ok. godz. 14:00 7 listopada.

Szczegółowe informacje o miejscu warsztatów

Program[edit]

  • dwudniowa sesja warsztatowa
  • panele dyskusyjne
  • spotkanie integracyjne
Więcej informacji o programie

Koszt uczestnictwa[edit]

Więcej informacji na temat opłat

Zobacz też[edit]

Strona główna Miejsce Program Lista uczestników Sprawy organizacyjne