GDJ 2010/Sprawy organizacyjne

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
Strona główna Miejsce Program Lista uczestników Sprawy organizacyjne
GDJGdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jak?
GDJ logo.svg

GDJ: Gdzie? Dokąd? Jak? – to hasło pojawiło się po raz pierwszy jako motto spotkania roboczego w Częstochowie w 2007 roku, jakie zorganizowali polskojęzyczni wikipedyści. Także w tym roku zaplanowano spotkanie pod tym hasłem i to już po raz czwarty. Podobnie jak w poprzednich latach, jego celem jest określenie bieżących, najgorętszych problemów polskojęzycznej Wikipedii, kierunków jej rozwoju i sposobów realizacji problemów, jakie pojawiały się w trakcie dyskusji.

GDJ jest spotkaniem roboczym, dlatego od uczestników oczekujemy konkretnych propozycji do przedyskutowania, a także dobrze jest przedstawić jakiś „materialny” wkład w postaci: wygłoszenia wykładu, opracowania bota, przygotowania materiałów promocyjnych, itd. Oczywiście samo uczestnictwo w dyskusji jest mile widziane również bez tego typu wkładu.

Przedstawiciele społeczności polskojęzycznej Wikipedii spotkali się w dniach 5-7 listopada 2010 w Jabłonnie (k. Warszawy).


Nocleg i posiłki w Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie[edit]

Palac w Jablonnie (1).JPG

Pokoje gościnne znajdują się w budynku obok pałacu (patrz zdjęcie). Mamy do dyspozycji pokoje jedno i dwuosobowe. Rezerwacja została zrobiona na 35 miejsc noclegowych. Doba hotelowa trwa od godz. 12:00 do 10:00. Na terenie obiektu znajdują się nieodpłatne miejsca parkingowe.

Restauracja znajduje się w podziemiach pałacu. Kolacja w dniu przyjazdu zaplanowana jest ok. godz. 19:00. Jeżeli ktoś dotrze później będzie miał ją odłożoną. Śniadania w formie bufetu w godz. 8:00-9:00, obiady 13:00-14:00.

5 oraz 6 listopada po kolacji wieczór integracyjny w restauracji.

Noclegi u wikipedystów[edit]

Jeśli posiadasz możliwość przenocowania kogoś, napisz o tym tutaj.

Dojazd[edit]

Miejsce spotkania znajduje się ok. 20 km od centrum Warszawy, na prawym brzegu Wisły. Jadąc samochodem od strony Warszawy należy zwrócić uwagę na to, iż nie jest to ulica Modlińska mająca swój początek w Warszawie - dojeżdżamy Modlińską ale numeracja właściwej Modlińskiej rozpoczyna się już w samej Jabłonnie. Gdy GPS doprowadzi nas pod sklep motoryzacyjny to znak że musimy albo zawrócić albo jechać dalej w kierunku na Jabłonną. (Zależy jaki GPS, najlepiej jechać na koordynaty).

 • Koordynaty miejsca: 52.37516°N, 20.91403°E (52°22'30.576"N, 20°54'50.508"E)
 • Na mapie:

Dojazd ZTM:

 • linie nr 723, 731 (z Żerań FSO) wysiadamy w Jabłonnie na przystanku "Pałac" i wchodzimy przez bramę na teren ośrodka (od bramy do pałacu jest jakieś 600 m)
  • z Dworca Centralnego np. linią 510 (kierunek Nowodwory) do przystanku "Konwaliowa 02", tu przesiadka w 731 lub 723 i wysiadamy na przystanku "Pałac 04" w Jabłonnie.
  • Z Dworca Centralnego tramwajem nr 22 (kierunek Żerań FSO), wysiadamy na przystanku "Żerań FSO 07", przechodzimy na przystanek "Żerań FSO 10" i wsiadamy w autobus 723 - wysiadamy na przystanku "Pałac 04" w Jabłonnie.
 • linia nr 723 (ze stacji PKP Legionowo) - wysiadamy na przystanku "Pałac 04" w Jabłonnie; optymalna propozycja dla wszystkich chcących dojechać do Jabłonnej PKP, zwłaszcza od strony Trójmiasta i Olsztyna.

Mapa dojazdu komunikacją miejską:

Transport[edit]

Jeśli możesz kogoś zabrać ze sobą samochodem, napisz skąd jedziesz i ile masz miejsc. Jak ktoś szuka towarzystwa w pociągu, to też może napisać ;)

 • Z Łodzi do 4 osób. Polimerek 09:19, 21 October 2010 (UTC)Reply[reply]
 • Z Bydgoszczy do 4 osób. Strona Wisły, czyli trasa, do ustalenia. (Proszę o kontakt via e-mail). Albertus teolog 01:47, 31 October 2010 (UTC)Reply[reply]

Opłaty[edit]

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Opłata za zakwaterowanie wynosi 50 zł/osoba (za dwie noce + wyżywienie)
Opłata za same obiady - 20 zł/osoba (za obiady w sobotę i niedzielę)

Ostateczny termin wpłynięcia opłaty na konto minął 27 października 2010 r. (jeżeli komuś się zapomniało czekam na kontakt do 31 października - Ala_z)

Wpłat należy dokonywać na konto:

26 1050 1214 1000 0023 4432 0763
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
ul. Tuwima 95, pok. 15
90-031 Łódź
w tytule przelewu należy wpisać: Darowizna GDJ

Sfinansowanie przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska kosztów przejazdu i pobytu edytorów projektów Wikimedia wymaga złożenia wniosku przez uczestnika zawierającego:

 • nick na projektach Fundacji Wikimedia,
 • szacowaną wycenę kosztów przejazdu.

Wniosek należy wysłać na adres zarzadNospam at.svgwikimedia.pl. Po otrzymaniu dofinansowania należy pobrać, wydrukować i wypełnić druk delegacji.

Kontakt[edit]

Wszelkie pytania można zadawać w dyskusji tej strony lub pisząc na adres wikimedia@wp.pl.