Huggle

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Huggle and the translation is 100% complete.
Shortcut:
HG


Про Huggle

Факти

Huggle — це швидкий браузерний застосунок для роботи з вандалізмом у проектах Вікімедіа, написаний на C++. Його на платформі .NET розробив Gurch, який уже не активний у цьому проекті. Будь-хто може завантажити Huggle, однак для того, аби цей застосунок можна було використовувати у необмеженому режимі в українській Вікіпедії, потрібно мати права відкочувача.

Huggle здатний завантажувати та переглядати нові редагування Вікіпедії в реальному часі, допомагає користувачам виявляти неконструктивні редагування, та дозволяє їх швидко відкидати. Використовуються різноманітні механізми для того, аби робити висновки, чи є певне редагування конструктивним чи ні. Програма використовує напів-розподілену модель, в якій інформація щодо виконаних редагувань отримується через «провайдера» (яким може бути будь-який інструмент, здатний надавати потокову інформацію щодо редагувань, такий як Wikipedia API чи розсилка IRC нових редагувань). Застосунок попередньо опрацьовує та аналізує отримані дані та ділиться здобутою інформацією з іншими інструментами, такими як ClueBot NG. Huggle також використовує декілька механізмів із здатністю до самонавчання, до яких входить глобальний білий список (сюди належать користувачі, яким можна довіряти) та користувачі з деструктивним внеском, інформація щодо яких зберігається локально на комп'ютері клієнта.

Цим проектом опікується спільнота розробників Вікімедіа, і тут будуть раді кожному, хто забажає зайнятися розробкою. Будь ласка, зверніться до Petrb чи Addshore, якщо Вам потрібен доступ до репозиторію.

Примітка: Huggle також можна встановлювати на сторонніх сайтах. Якщо Ви здійснюєте технічний нагляд за вікі на основі MediaWiki і бажаєте використовувати там Huggle, будь ласка, виконайте інструкції для встановлення Huggle.

Розробники див. список
Поточна стабільна версія 3.4.12
Документація Посібник з Huggle
Git на GitHub
Список розсилки huggle@wikimedia