Процедура вибору логотипа
Appearance
Ця процедура пропонується Фондом Вікімедіа для просування та вибору логотипів для нових проектів, а також нових логотипів для вже існуючих проектів. Спочатку він використовувався для процесу вибору логотипу Wikivoyage 2013 року. |
Правила подання логотипів
- Прийнятність. Ви можете подавати логотипи на розгляд лише (1) Ви є їх дійсним творцем, або (2) вони є похідними модифікаціями (із вказуванням початкового авторства) інших логотипів, що були завантажені сюди тим же шляхом. Подаючи сюди такі версії логотипів, Ви непрямо визнаєте, що Ви прочитали та погоджуєтесь із цими правилами.
- Безумовна угода при поданні.
- (a) При завантаженні логотипів, Ви погоджуєтесь на участь як сторона контракту, ліцензувати та віддати всі свої права на таке завантаження у власність Фонду Вікімедіа. Ви визнаєте та погоджуєтесь надати Фонду Вікімедіа ексклюзивну, безстрокову, невідкличну, чинну по цілому світі, цілковито оплачену ліцензію на застосування, репродукцію та використання в будь-який спосіб без жодних обмежень усіх авторських прав, торгових марок, особистих прав, та будь-якої іншої інтелектуальної власності чи інших прав власності, що можуть стосуватися Вашого логотипа.
- (b) Ви вже повинні мати права на подання варіанту логотипа, аби його правильно ліцензувати; тому Ви гарантуєте, що, якщо тільки Ваше подання не є похідною модифікацією (із вказуванням авторства) дизайну логотипа, завантаженого сюди кимось іншим, саме Ви є власником всіх авторських прав, торгових марок, немайнових, особистих та інших інтелектуальних прав та прав власності, що стосуються дизайну логотипа. А також Ви гарантуєте, що він не порушує таких прав якоїсь третьої сторони.
- (c) Якщо Ваше подання є модифікацією дизайну логотипа, завантаженого кимось іншим на загальний розгляд, Ви гарантуєте, що повністю вказали авторство оригіналу, згадавши в описі свого файлу ім'я автора оригіналу та давши посилання на оригінальний файл, а також вказавши, що Ви є власником усіх авторських прав, торгових марок, немайнових, особистих та інших інтелектуальних прав та прав власності, що стосуються Вашого доповнення до дизайну логотипа. А також, що цей дизайн не порушує таких прав якоїсь третьої сторони.
- Суперечки. Хоча ми й сподіваємось, що не буде жодних суперечок між Вами та Фондом Вікімедіа, нам все-таки необхідно узгодити певні правила щодо того, яким чином врегульовувати такі суперечки, якщо вони виникнуть. Беручи участь у процесі вибору логотипа, Ви погоджуєтесь, що ваші подання варіантів, Ваші ліцензії на права на них, та будь-які інші проблеми будуть врегульовуватись на основі законів Сполучених Штатів Америки, і в разі потреби будуть винесені на розгляд суду компетентної юрисдикції у місті та окрузі Сан-Франциско, штат Каліфорнія.
Процедура вибору логотипа
- Період подання. Протягом перших двох тижнів подання варіантів логотипа голосування не відбувається, однак обговорення заохочуються. Протягом цього періоду зображення можна модифікувати, і виставляти похідні варіанти. Всі зображення мають бути узгоджені із правилами подання логотипів (див. нижче).
- Етап відсіювання. Після періоду подання, всі подані варіанти презентуються у випадковому порядку протягом одного тижня голосування. Кожен учасник голосування може обрати три варіанти, вказуючи, який з них особисто для нього перебуває на першому, другому та третьому місці.
- Завершальний огляд. Після того, як в результаті голосування будуть обрані три придатні до використання варіанти — Фонд Вікімедіа може бути змушений відсіяти кандидатів, що не відповідають правовим та технічним вимогам (див. правила нижче) — відбудеться чергове обговорення спільноти та розгляд запропонованих зображень, які триватимуть до п'яти робочих днів. Якщо на сторінці обговорення існуватиме консенсус, у фінал можуть вийти, поряд із основним варіантом, ще дві його модифіковані версії. Будь-які з цих модифікованих версій перед фінальним голосуванням будуть розглянуті ще раз Фондом Вікімедіа.
- Фінальне голосування. У фінальне голосування тривалістю в один тиждень можуть увійти навіть до дев'яти варіантів логотипа (три оригінали та по дві модифікації для кожного з них). Для голосування вони будуть презентовані у випадковому порядку. Переможці мають бути оголошені не пізніше як через два дні після завершення голосування.
Загальні правила щодо процесу вибору логотипа
- Кількість поданих варіантів. Протягом періоду подання Ви можете завантажувати стільки логотипів, скільки забажаєте.
- Ніяких модифікацій чужих оригіналів. Оригінальні завантажувачі заохочуються до модифікації їхніх власних робіт протягом періоду подання, якщо Вони, звісно, забажають. Інші не повинні модифікувати чужі оригінальні зображення, зате можуть завантажувати власні похідні їх варіанти, створені на основі оригіналу, із вказуванням авторства оригінального логотипа.
- Перший етап голосування. Всі дописувачі будь-якого проекту Вікімедіа, зареєстровані до [дати оголошення про початок процесу] можуть взяти участь у голосуванні. Методи опрацювання голосів різнитимуться в залежності від того, чи спільнота, для якої обирається логотип, дійшла консенсусу щодо зваженої участі у голосуванні для запевнення чесного представництва конкретно їхньої спільноти. Таке рішення має бути прийняте протягом або перед процесом подання варіантів, але в будь-якому випадку перед початком самого голосування. Ви маєте право проголосувати за три варіанти. Учасники голосування, що приймають рішення віддати більш ніж один голос, повинні вказувати, чи відповідний голос є першим, другим, чи третім вибором (тобто, якому логотипу учасник віддає більшу перевагу, по порядку).
- Підведення підсумків голосування
- (a) Незважене голосування: Наприкінці періоду голосування, з використанням модифікації рейтингового голосування, спершу враховуватиметься лише перший (або єдиний) вибір кожного учасника голосування, після чого варіанти логотипа будуть розташовані за кількістю таких голосів. Кожен перший (або єдиний) вибір рахується як один голос для обраного варіанту. Після того, як будуть пораховані усі першочергово вибрані варіанти, і виявиться, що є щонайменше три, але не більше ніж шість варіантів, що набрали найбільше голосів, ці варіанти будуть подані на завершальний огляд. Якщо ж немає явної переваги, ті варіанти, що набрали найменше першочергових голосів доведеться обнулити, і зарахувати їм замість першого голосу ті, якими користувачі розмістили їх на друге місце в своєму особистому рейтингу. І такий процес продовжуватиметься, аж доки кількість поданих варіантів не скоротиться до не менше трьох, але не більше шести.
- (b) Зважене голосування: Учасники голосування будуть поділені на дві групи: ті, хто до дати оголошення конкурсу брав участь у проекті, для якого й вибирається логотип, або брав участь у ньому до цієї дати, при цьому досягнувши певного порогу редагувань (група А), та ті, хто в ньому зовсім не брав участі чи не досягнув відповідного порогу кількості редагувань (група Б). Зважене голосування не може застосовуватись при виборі логотипів, що застосовуватимуться по всіх проектах Вікімедіа. Подані варіанти будуть розглядатися з використанням того ж процесу, що був описаний у пункті (а) для незваженого голосування, хіба що будь-який із поданих варіантів логотипа набере понад 50% голосів із групи Б, тоді такі голоси будуть «урізані» так, аби їх кількість була рівною голосам з групи А. Це дозволить усунути із розгляду ті варіанти, що не мають жодних голосів на будь-якому рівні вибору (1, 2 чи 3) із групи А, на яку вибір логотипа матиме безпосередній вплив. Якщо представники групи А вибрали такі варіанти, помістивши їх на друге чи третє місце зі своєї особистої точки зору, ці логотипи будуть залишені до розгляду до того моменту, як система відсіювання буде завершена.
- Завершальний огляд:
- (a) Верхня трійка логотипів, що наберуть найбільше голосів, будуть розглянуті співробітниками Фонду Вікімедіа, які проаналізують їх на наявність будь-яких правових проблем (таких як порушення якоїсь існуючої торгової марки) та технічних проблем (таких, як придатність до відтворення). Співробітники можуть на свій власний розсуд усувати варіанти із голосування на основі цих аналізів. Люди, чиї варіанти будуть усунені внаслідок цього огляду ФВМ отримають чітке пояснення, чому це відбулося. Якщо будь-який варіант із верхньої трійці буде усунений, він буде замінений наступним варіантом із верхньої шістки, що отримав найбільше голосів, який, у свою чергу, теж буде оцінений співробітниками Фонду.
- (b) Після завершального огляду, будуть оголошені три логотипи, що набрали найбільше голосів після процесу відсіювання. У випадку, коли є зв'язка варіантів, що набрали однакову кількість голосів, у фіналі може опинитися більш як три логотипи.
- (c) Після оголошення переможців голосування відбудеться завершальний огляд спільнотою, який триватиме п'ять робочих днів, протягом яких варіанти додатково обговорюватимуться, а також можуть бути запропоновані модифікації, що зможуть брати участь у фінальному голосуванні поряд із оригінальним варіантом. Для того, аби така модифікація була врахована, треба провести просте опитування на сторінці обговорення, аби виробити консенсус щодо цього. Просте опитування більшості на сторінці обговорення необхідне для консенсусу щодо внесення змін. Такі модифікації потім підлягатимуть додатковому розгляду співробітниками Фонду Вікімедіа, які можуть усунути їх із подальшого голосування через певні правові чи технічні проблеми.
- Фінальне голосування. Методи опрацювання голосів різнитимуться в залежності від того, чи спільнота, для якої обирається логотип (якщо цей логотип поширюється не на усі проекти Вікімедіа), дійшла консенсусу щодо зваженої участі у голосуванні для запевнення чесного представництва конкретно їхньої спільноти. Таке рішення має бути прийняте протягом або перед процесом подання варіантів, але в будь-якому випадку перед початком самого голосування. Ви маєте право проголосувати за три варіанти. Учасники голосування, що приймають рішення віддати більш ніж один голос, повинні вказувати, чи відповідний голос є першим, другим, чи третім вибором (тобто, якому логотипу учасник віддає більшу перевагу, по порядку).
- (a) Незважене голосування: Спершу враховуватиметься лише перший (або єдиний) вибір кожного учасника голосування, після чого варіанти логотипа будуть розташовані за кількістю таких голосів. Якщо один із логотипів матиме явну перевагу в кількості першочергових (або єдиних) голосів, то він буде оголошений переможцем. Якщо явної переваги немає, фіналіст, що набрав найменше основних голосів, буде усунений, а в тих, що залишилися, замість основних, перших (або єдиних) голосів враховуватимуться голоси тих, хто обрав їх другими. Цей процес буде, за необхідності, повторено. Переможцем стане логотип, що матиме очевидну перевагу у голосах.
- (b) Зважене голосування: Учасники голосування будуть поділені на дві групи: ті, хто до дати оголошення конкурсу брав участь у проекті, для якого й вибирається логотип, або брав участь у ньому до цієї дати, при цьому досягнувши певного порогу редагувань (група А), та ті, хто в ньому зовсім не брав участі чи не досягнув відповідного порогу кількості редагувань (група Б). Зважене голосування не може застосовуватись при виборі логотипів, що застосовуватимуться по всіх проектах Вікімедіа. Подані варіанти будуть розглядатися з використанням того ж процесу, що був описаний у пункті (а) для незваженого голосування, хіба що будь-який із поданих варіантів логотипа набере понад 50% голосів із групи Б, тоді такі голоси будуть «урізані» так, аби їх кількість була рівною голосам з групи А. Це усуне від подання будь-які подання, які не мають голосів на будь-якому рівні вибору від групи А. Якщо представники групи А вибрали такі варіанти, помістивши їх на друге чи третє місце зі своєї особистої точки зору, ці логотипи будуть залишені до розгляду до того моменту, як система відсіювання буде завершена.
Приклад графіку
Для створення цього графіку було використано дати, визначені для пропонованого процесу вибору логотипа для Вікімандрів (див. обговорення та сторінку Вікімандри/Оголошення щодо логотипа).
- 10 липня, 2013: Розпочинається період подання варіантів.
- 24 липня, 2013: Закінчується період подання; починається етап відсіювання.
- 31 липня, 2013: Закінчується голосування; починається підрахунок голосів.
- 5 серпня, 2013: Оцінка Фондом Вікімедіа верхньої п'ятірки поданих варіантів.
- 10 серпня, 2013: Етап завершальної модифікації.
- 17 серпня, 2013: Фіналісти передаються на розгляд ФВМ (якщо були вибрані модифікації).
- 22 серпня, 2013: Розпочинається фінальне голосування.
- 29 серпня, 2013: Завершується фінальне голосування; починається підрахунок голосів.
- 31 серпня, 2013: Офіційне оприлюднення нового логотипа.