Charta hnutí/Návrhový výbor/Volby

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Movement Charter/Drafting Committee/Elections and the translation is 100% complete.

Táto stránka je o Návrhovom výbore charty hnutia. Pozrite si zoznam kandidátov a ich vyhlásenia. Môžete použiť aj volebnú kalkulačku – nástroj na porovnanie vášho názoru s kandidátskymi.

Informácie o vymenovaní kandidáta

Počiatočná Návrhová komisia Charty hnutia bude mať 15 členov vymenovaných nasledujúcim spôsobom:

  • voľby vo wiki projektoch sa konajú od 12. októbra 10:00 UTC do 24 októbra 2021 23:59 (AoE). Vymenovaných bude sedem najlepších kandidátov.
  • Výber v pridružených organizáciách bude prebiehať súbežne s voľbami. Šesť členov bude vymenovaných na základe poradia kandidátov na výbery.
  • Nadácia Wikimedia vymenuje dvoch členov.

Volebné pokyny

Hlasujete za zvolenie 7 členov do Návrhového výboru Charty hnutia a 2 náhradníkov. Môžete zoradiť ľubovoľný počet kandidátov, koľko chcete. Poradie v rebríčku je dôležité.

Dôležité je aj poradie pri viacerých kandidátov. Môžete hlasovať iba za jedného kandidáta, ale lepšie je zoradiť aspoň 7 kandidátov. Ak zoradíte viac ako 7 kandidátov, váš hlas môže stále zmeniť výsledok volieb.

Najpraktickejším spôsobom hlasovania je:

  • Zoraďte 7 kandidátov, ktorých chcete aby vyhrali.
  • Pridajte ďalších kandidátov, ktorí sa vám tiež páčia, napríklad 7 ďalších.
  • Nad 15 kandidátov je malá pravdepodobnosť, že ovplyvnia konečný výsledok. Ak chcete, zvyšných kandidátov môžete vynechať.

HLASUJ TU