Movement Strategy and Governance/Newsletter/5/Global message/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Movement Strategy and Governance/Newsletter/5/Global message and the translation is 100% complete.

Hareket Stratejisi ve Yönetimi Haberleri - 5. Sayı

Hareket Stratejisi ve Yönetimi Haberleri
5. Sayı, Ocak 2022Bültenin tamamını okuyun


Hareket Stratejisi ve Yönetimi Haberlerinin (önceki adı Evrensel Davranış Kuralları Haberleri) beşinci sayısına hoşgeldiniz! Bu revize edilen bülten Hareket Tüzüğü, Evrensel Davranış Kuralları, Hareket Stratejisi Uygulama hibeleri, Heyet seçimleri ve HSY ile ilgili diğer konular hakkındaki haber ve gelişmeleri içeriyor.

Bu bülten üç ayda bir yayınlanıyor, diğer daha sık yayınlanan güncellemeler ise abonelerine haftalık ya da iki haftada bir olarak ulaştırılıyor. Bu güncellemeleri almak istiyorsanız lütfen buradan abone olmayı unutmayın.

  • Heyet seçimleri hakkında geribildirim çağrısı - Sizi yaklaşan WMF Mütevelli Heyeti seçimleri hakkında geribildirimlerinizi vermeye çağırıyoruz. Bu çağrı 10 Ocak 2022'de başladı ve 16 Şubat 2022'de sona erecek. (okumaya devam edin)
  • Evrensel Davranış Kuralları Değerlendirmesi - 2021'de WMF topluluklaara Evrensel Davranış Kuralları politika metninin nasıl uygulanacağını danıştı. Uygulama esaslarının revize edilen metninin Mart ayındaki topluluk oylamasına kadar hazır olması bekleniyor. (okumaya devam edin)
  • Hareket Stratejisi Uygulama Hibeleri - Bazı ilginç teklifleri incelemeye devam ederken, Hareket Stratejisi önerilerinden bazı özel girişimleri destekleyen daha çok teklif ve fikirleri de teşvik ve davet ediyoruz. (okumaya devam edin)
  • Bülten İçin Yeni Bir Yönerge - EDK Bülteni HSY Bültenine dahil olmaya devam ederken, bu bülten için yeni bir yönerge düşünülmesi ve belirlenmesi hakkında kolaylaştırıcı takıma katılın. (okumaya devam edin)
  • Fark Blogları - Wikimedia Fark'taki en son HSY yayınlarına bir göz atın. (okumaya devam edin)