Панель програм і подій/Використання Панелі

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Programs & Events Dashboard/Using the Dashboard and the translation is 54% complete.
Outdated translations are marked like this.

Programs & Events Dashboard

Manage and track Wikimedia programs from one place with ease.


Це сторінка документації для Панелі програм і подій, що знаходиться за посиланням outreachdashboard.wmflabs.org. Основне призначення панелі — забезпечити простий спосіб організувати групи редакторів, які працюють над спільним проектом, з спростити спостереження за тим, що вони роблять і що пишуть.

Це дочірній проект Панелі WikiEdu від Wiki Education Foundation, яка використовується лише для освітніх курсів у північноамериканських університетах в англомовній Вікіпедії. Натомість Панель програм і подій працює в різних програмах будь-якою мовою практично в будь-якому проекті Вікімедіа.

Чому використовувати Панель програм і подій?

Панель програм і подій розроблена, щоб керувати і спостерігати за групами редакторів у програмах, які:

 1. Обмежені в часі — мають початок і кінець,
 2. Фокусовані — вони не накладаються на інші завдання з редагування або ж редактори працюють над індивідуальними та окремими статтями, які за ними закріплені,
 3. Групові — є чітковизначена група дописувачів, чиї імена користувачів відомі і задокументовані.

Більше інформації про панель можна почитати на головній сторінці документації та сторінці Частих запитань.

Основни

Вхід в систему

Вітання та призначення Панелі (1 з 5)

Для входу в платформу використовується OAuth, що дає змогу увійти з допомогою свого глобального облікового запису Вікімедіа.

Якщо ви натиснете на іконку «Реєстрація», не маючи активованого облікового запису у Вікіпедії, то перейдете на сторінку Вікіпедії, де можна у Вікіпедії зареєструватися. У цьому випадку, щойно ви створите обліковий запис та схвалите використання OAuth, то повернетеся назад до Панелі.

Якщо у вас є обліковий запис у Вікіпедії і ви натиснете кнопку «Вхід», то перейдете до сторінки входу в систему у Вікіпедії, далі OAuth запитає у вас дозволу на взаємодію Панелі зі сторінками з використанням вашого облікового запису. Щойно ви увійдете, то повернетеся до Панелі.

Зверніть увагу: дозволи Oauth просять «Взаємодіяти зі сторінками: редагувати наявні сторінки; створювати, редагувати та перейменовувати сторінки» — ця функція використовується рідко і не є надто суттєвою у поточній версії інструменту.

Навігація у панелі

Зверніть увагу на вкладки Знайти програми та Моя панелі угорі інтерфейсу ліворуч

Більшість дій, які вам знадобляться, можна знайти на вкладці «Моя панель». Назва вкладки показуються угорі сторінки ліворуч. За цією вкладкою розміщений портал з усіма сторінками, до яких ви приєдналися, а також з можливістю створювати нові програми.

Перша вкладка угорі, «Знайти програми», дає можливість дослідити наявні події та активні кампанії. Перехід на сторінку кампанії покаже усі події, які є частиною цією кампанії.

Друга вкладка угорі, «Моя панель», дозволяє переглянути програми, у яких ви якимось чином залучені. На вкладці також можна створювати програми і знаходити програми, в яких узяти участь.

Зміна мови інтерфейсу

Мова інтерфейсу за замовчуванням — англійська або мова вашого браузера.

Угорі праворуч в інтерфейсі, поруч з кнопками виходу та користувача, можна знайти перемикач мови.

Щоб змінити мову інтерфейсу, перейдіть у правий верхній куток сторінки і натисніть на кнопку випадного списку. Інструмент використовує той же вид універсального мовного перемикача, що й Вікіпедія.

Наразі майже кожна мовна писемність, яку протестували на платформі, працює коректно. Щоб перекласти інтерфейс іншими мовами, завітайте у Проект на Translatewiki. Якщо ваша писемність некоректно відображається, будь ласка, повідомте про це електронною поштою на dashboard@wikimedia.org або додавши повідомлення про помилку на Фабрикаторі.

Участь у програмі

Покрокова інструкція Панелі для учасників (2 з 5)

Ви берете участь у програмі чи події (такій як марафон редагування, заняття в університеті чи інша ситуація колаборації, де відбувається редагування проектів Вікімедіа чи завантаження файлів у Вікісховище). Фасилітатор програми вже мав додати програму у Панель, і є кілька різних способів до неї приєднатися. Якщо ви ще не увійшли в Панели, див. Як увійти у Панель.

Якщо організатор дав вам посилання

Організатори програм, які створюють програми у панелі, можуть надіслати учаснику посилання для приєднання, щоб до події легко було приєднатися за посиланням в електронному листі чи на сторінці у вікі. Таке посилання є посиланням на програмну подію у панелі, з доданим укінці ?enroll=TOKEN#, де TOKEN# — це випадковий геш або обраний пароль. Посилання має виглядати так:

https://outreachdashboard.wmflabs.org/courses/WMF/test?enroll=jbnkodpt

Якщо ви не увійшли у Панель, вона попросить вас спочатку увійти або створити обліковий запис. Див Як увійти у Панель. Щойно ви увійдете в систему, то побачите віконце, яке виглядає приблизно отак:

Опції приєднання до програми

Коли з'явиться віконце з вибором, натисніть кнопку «Приєднатися до НАЗВА ПРОГРАМИ».

Вітаємо, ви приєдналися до курсу!

Якщо вам треба знайти програму у Панелі:

Якщо організатор не надіслав вам посилання, ви можете знайти програму у Панелі і приєднатися там. Відкрийте панель, натисніть вкладку «Знайти програми» у лівому верхньому кутку або кнопку «Знайти програму»:

Ви перейдете до переліку програм у Панелі, який відсортовано від найбільш до найменш активних програм:

Прокрутіть униз або скористайтеся клавішами CTRL+F (⌘+F на комп'ютерах Mac), щоб знайти назву вашої програми. Натисніть на назві, і потрапите на сторінку програми. На сторінці програми є сіра кнопка «Приєднатися до програми»:

Відкриється діалогове віконце, яке запитає пароль:

Якщо у вас немає пароля, зв'яжіться з фасилітатором програми, який його вам дасть. Тоді натисніть «Гаразд», і вас буде додано до програми.

Створення нових програм

Як користуватися Панеллю (3 з 5)

Якщо ви організатор програми чи події, вам треба могти створювати події. Є два різні способи створити програму: створити нову або клонувати наявну подію.

Щоб створити нову програму, почніть з кнопки «Створити незалежну програму» праворуч на сторінці

Створення нової події

 • Щоб створити подію, натисніть кнопку «Створити нову програму +» у своєму меню «Моя панель». З'явиться форма з полями, які треба заповнити:
 1. Назва програми (обов'язково) — назва, що влучно описує програму чи подію — після збереження її не можна буде редагувати
 2. Установа (обов'язково) — поле для зазначення господаря програми — після збереження її не можна буде редагувати
  • у подіях, що є частиною Освітньої програми, це має бути установа, студенти якою беруть участь у програмі
  • у подіях, що є марафонами редагувань, це може бути організація чи установа, де відбувається подія
  • для інших типів програм, намагайтеся бути послідовними в тому, як ви описуєте свої події, щоб у майбутньому подію можна було знайти
 3. Домашня мова — префікс мови, якою буде здійснюватися внесок учасників. (Треба обрати лише одну мову. У програму включатиметься внесок усіма мовними проектами Вікімедіа, але інструмент вибору статей використовуватиме цю мову як основну, а вже для змін треба буде вписувати мовний префікс до статей вручну).
 4. Домашній проект — суфікс проекту, де відбувається основна робота. (Підтримує лише один проект). (Як і для домашньої мови вище, включатиметься внесок з усіх проектів Вікімедіа, але інструмент вибору статей використовуватиме цей проект як основний, а вже для змін треба буде вписувати позначення проекту до статей вручну).
 5. Опис програми — вільне текстове поле, куди можна вписати багато рядків тексту. Радимо, щоб опис програми включав:
  • Посилання, які можна скопіювати, на організаційні сторінки у вікі
  • Опис базової логістики події
  • Пароль програми, якщо ви хочете, щоб подія була відкритою для реєстрації будь-кому, хто відкриє сторінку програми (або інструкції щодо того, де взяти пароль, якщо ви хочете, щоб подія була закритою).
  • Посилання, які можна скопіювати, на тренувальні чи навчальні матеріали, які покращать залученість учасника — це особливо важливо, якщо ви працюєте з новачками, наприклад, під час освітніх програм або на марафонах редагувань із новими волонтерами.
 6. Дата початку (обов'язково) — скористайтеся календарем або введіть дату вручну у форматі РРРР-ММ-ДД. Якщо подія має власне вікно часу того ж дня, що й інші події, вкажіть також час: ГГ:ХХ.
 7. Кінцева дата (обов'язково) — скористайтеся календарем або введіть дату вручну у форматі РРРР-ММ-ДД. Якщо подія має власне вікно часу того ж дня, що й інші події, вкажіть також час: ГГ:ХХ.
 • Click on a program from the list of programs displayed, to proceed to the next page.
 • Fill out a form with the following fields:
  1. Program title -- a title which describes the program or event concisely – Once recorded this information cannot be edited
  2. Institution -- a field used to describe the host for the program – Once recorded this information cannot be edited
  3. Program Description -- free text field that can include long strings of text.
 • Click "Next" to proceed to the next page
 • Fill out the Dates
  1. Start of activity tracking -- use the calendar selector or type in a date in the YYYY-MM-DD format. Especially if the event is during a window of time with other similar events, make sure to specify HH:MM.
  2. End of activity tracking -- use the calendar selector or type in a date in the YYYY-MM-DD format. Especially if the event is during a window of time with other similar events, make sure to specify HH:MM.
 • Click "Create my Program"
:Зверніть увагу: ви можете оновити всю цю інформацію, окрім назви та установи, навіть після створення події. Якщо ви зробили помилку у назві чи установі, ви можете вилучити програму, поки до неї не приєдналися учасники, або попросити адміністратора Панелі вилучити її, надіславши листа на dashboard@wikimedia.org.

Коли ви заповнили форму і натисли «Створити свою програму!», створилася сторінка, а ви, як лідер програми, можете оновлювати сторінку програми за потреби (див. нижче розділ «Оновлення інформації про програму»).

Клонування програми

Якщо ви вже були залучені у програмах, то в діалозі, який з'являється після натискання у Панелі «Створити нову програму», буде також кнопка «Клонувати попередню програму»

Якщо ви хочете відтворити програму чи подію, яку ви раніше організовували чи в якій брали участь, ви можете «клонувати» програму, і збереження опис, назва та установа. Щоб зробити це:

 • Перейдіть у «Мою Панель»
 • Натисніть «Створити нову програму»
 • Натисніть «Клонувати попередню програму»
 • У випадному списку оберіть програму, яку ви хочете клонувати
 • Натисніть «Клонувати цю програму»
 • Заповніть цю форму, як ви б заповнювали її при створенні нової програми
 • Натисніть «Створити мою програму!»

Оновлення інформації про програму

Адміністративний інтерфейс сторінки програми. Зверніть увагу на те, що угорі праворуч від опису програми та її деталей для організаторів програми є кнопки «Редагувати»

Опис та дати початку і кінця можна оновити навіть після створення події. Щоб змінити опис, натисніть кнопку «Редагувати опис». Щоб змінити час початку або кінця чи інші деталі, натисніть кнопку «Змінити подробиці».

Окрім цього, після того, як програму створено, ви можете додати іншу інформацію до події, а саме:

 • Фасилітатори — за замовчуванням, створювач сторінки програми є «Фасилітатором події». Додатковими фасилітаторами можна зробити користувачів Вікіпедії, які вже заходили у Панель раніше. Фасилітатори мають право редагувати сторінку події.
 • Пароль — яким можна обмежити доступ учасників до події.
 • Заплановане оновлення даних — це запити для серверів на перерахування внеску учасників події (це дозволяє робити запит на дані для минулих подій, щоб побачити, що змінилося за час, що минув).

Вилучення програми

Адміністративний інтерфейс сторінки програми. Зверніть увагу на кнопку «Вилучити курс» праворуч, яка доступна лише тоді, коли в програмі немає учасників

Фасилітатори можуть вилучити лише програми без учасників. Якщо до програми додано учасника, то щоб її вилучити, надішліть листа на dashboard@wikimedia.org.

Щоб вилучити програму без учасників, здійсніть такі кроки:

 • Перейдіть на сторінку програми
 • Унизу праворуч у розділі «Дії» натисніть кнопку «Вилучити курс»
 • У полі вводу напишіть назву події, щоб підтвердити, що ви хочете її вилучити
 • Натисніть кнопку «Вилучити»
 • Подію буде вилучено

Додавання дописувачів

Ви можете додавати дописувачів до програми як лідер програми з допомогою відповідної кнопки на вкладці «Редактори»

Лідери програми можуть додавати дописувачів прямо до події:

 • Щоб додати дописувачів, перейдіть на вкладку «Редактори» у події.
 • Натисніть на кнопку «Додати/вилучити редакторів».
 • Тут ви побачите форми для додання окремих користувачів за їхнім іменем користувача або додавання багатьох користувачів одночасно.
  • Щоб додати до події одночасно багатьох користувачів, вам треба мати список імен користувачів списком, кожне ім'я користувача в окремому рядку і без знаків пунктуації та без префікса «Користувач:».

Allowing contributors to request accounts

Program organizers can allow participants to request accounts through the tool. To allow account requests within event:

 • Go to the "Actions" box on the right hand side within an event.
 • Click on the "Enable account requests"
 • Confirm that you want to enable accounts in the dialogue.
 • Users can make account requests.

Note: After users make account requests, organizers will see a link to the requested accounts for their program and can create them. A temporary password will be sent to the email for each requested account when it is created. An Admin for the dashboard can also see pending account requests across all events and process them all with one click.

Задавання статей редакторам

Для завдань на заняттях, а також для деяких подій, фасилітаторам програми може знадобитися закріпити за учасниками певні статті, над якими вони працюватимуть. Ця функція дозволяє фасилітаторам допомогти учасникам обрати теми для роботи та упевнитися в коректних темах, що стосуватимуться програми. Щоб задати статтю, треба таке:

 • Коли редактори додадуться до програми, перейдіть на вкладку «Редактори».
 • Натисніть на кнопку «Призначити статті».
 • Для кожного редактора у вас з'являться такі опції:
  • «Призначити статтю» — дозволяє вам задати дописувачу статтю, над якою працювати
  • «Призначити рецензію» — дозволяє вам задати дописувачу статтю, над якою працює інший редактор, для дружньої перевірки. Ця друга опція є лише організаційним інструментом і не змінює те, як обчислюється внесок кожного окремого учасника.
 • Натисніть кнопку «Готово» угорі, щоб зберегти.

Додавання пропонованих або «доступних» статей

Вкладка статей у Панелі програм і подій, що дозволяє спостерігати за статтями, над якими йде робота в межах програми

У багатьох програмах і подіях вам може знадобитися дати учасникам перелік пропонованих статей для роботи. Щоб зробити це:

 • Перейдіть на вкладку «Статті» у програмі
 • Прокрутіть до кінця сторінки
 • Натисніть на кнопку «Додати доступну статтю»
 • Введіть назву статті та натисніть кнопку «Призначити»

Коли ці статті доступні в інструменті, учасники програми могтимуть призначити собі кожну статтю у власному розділі «Моя панель».

Слідкування за елементами Вікіданих у програмі конкретних статей через Petscan

Програма конкретних статей може використовувати для відслідковування статей результат виводу Petscan. Це особливо зручно для програм, орієнтованих на Вікідані, де ви можете використовувати цю функцію для слідкування за елементами, що є результатами виводу певного SPARQL-запиту.

 • Запустіть пошук Petscan у потрібній вам вікі. Щоб слідкувати за елементами Вікіданих, ви можете ввести запит SPARQL на вкладці «Інші джерела».
 • Після запуску пошуку у Petscan, зверніть увагу на його PSID, який видно над списком результатів.
 • На вкладці «Статті» своєї програми у Панелі програм і подій введіть PSID у розділі «Відслідковувані категорії, PSID і шаблони».
 • Тепер програма відслідковуватиме редагування до статей/елементів у результатах пошукового запиту Petscan. Якщо результат запиту дуже великий, то відслідковування його у Панелі може відставати на кілька годин.

Метрики та підрахунки

Угорі кожної сторінки програми подано набір чисел. Ці числа є агрегованою статистикою, що збирається за певний період часу, заданий в деталях програми в розділі «Подробиці програми».

Числа збираються, як тільки ваші учасники починають редагувати. Підрахунок інструментом цих метрик може зайняти трохи часу, але кожне редагування точно буде враховане у цих метриках упродовж 24 годин. Якщо метрики не підраховуються коректно, будь ласка, повідомте про це на dashboard@wikimedia.org.

Кожна програма має вгорі серію метрик. Почитайте цей розділ, щоб дізнатися, що вони означають.

Дані метрик угорі сторінки включають

 • Створені статті — це кількість нових статей, створених когортою користувачів у межах програми. Список створених статей можна знайти на вкладці «Статті», як і статті, що були редаговані.[Note 1]
 • Редаговані статті — це кількість статей, до яких когорта користувачів зробила внесок у межах програми.[Note 1]
 • Всього редагувань — це загальна кількість редагувань, які зробила когорта користувачів за час програми.[Note 1]
 • Редактори — це кількість редакторів, яких було додано до когорти програми, як за самостійною реєстрацією, так і додані організатором.
 • Байтів додано — це кількість байтів, доданих до проекту зі збережених редагувань, сума байтів, що додані кожним окремим редагуванням. [Note 1]
 • Переглядів статей— це приблизна кількість переглядів сторінки для сторінок, редагованих у межах програми, починаючи з першого редагування цієї сторінки зареєстрованим редактором.
 • Завантаження у Вікісховище — це кількість медіафайлів, завантажених у Вікісховище за час програми.

Примітка

 1. a b c d Примітка: Інструмент підраховує лише внесок у тих вікі, які позначенні для відслідковування.

For more metrics tracked by the dashboard go to the Glossary of the Dashboard Metrics.

Підрахунок даних для минулих подій

Запитання та відповіді щодо Панелі (4 з 5)

Програмне забезпечення здатне підрахувати історичні дані для подій, що не використовувати Панель програм і подій, коли відбувалися. Щоб це зробити, просто створіть програму, що має дату й час у минулому. Коли подію створено і ви наповнили її редакторами, що брали у ній участь, натисніть кнопку «Запланувати оновлення даних» праворуч унизу розділу «Дії».

Зверніть увагу: Щодо даних переглядів сторінки — Панель використовує дані щодо переглядів сторінки лише починаючи з моменту, коли вона починає слідкувати за внеском учасників. Вона не підраховує історичних даних щодо переглядів сторінки.

Функція кампаній

Посібник з функції кампаній

Панель також підтримує «Кампанії» — серії подій, на зразок Art and Feminism або регіональної чи національної освітньої програми, де структура та інформація кожної події подібні між собою, і є потреба звести статистику за всю серію подій. Ця функція дозволяє вам створити кампанію, що може складатися з багатьох програм. Ви також можете створити програму в межах кампанії, маючи зручний доступ до корисних ресурсів програми, таких як шаблони, деталі програми, слідкування за датою тощо. Загалом, функція дозволяє вам краще зв'язуватися з іншими організаторами програм, які приєднуються до вашої кампанії, та візуалізовувати в одному місці ваш колективний вплив.

Кроки створення кампанії

Щоб створити кампанію:

 1. Почніть у меню «Знайти програми»
 2. Укінці розділу «Активні кампанії» натисніть кнопку «Створити нову кампанію»
 3. У початковому діалоговому віконці для кампанії, створить її назву та опис. Якщо це доречно, також додайте дати початку і кінця (наприклад, якщо серія подій відбувається у визначений проміжок часу). Після заповнення полів натисніть «Створити кампанію».
  • Коли кампанію створено, ви можете редагувати її деталі, аж поки хтось не почне створювати у ній програми.
 4. Коли кампанію створено, ви можете натиснути кнопку «Редагувати» у кампанії. Є три можливості:
  • «Редагувати опис», що дозволяє змінити опис кампанії.
  • «Змінити подробиці», що дозволяє змінити основні деталі кампанії
  • «Редагувати шаблон» у розділі «Шаблон програми», що дозволяє створити «шаблон програми», який можна використати, щоб централізовано додати потрібні матеріали чи описи, які лідери локальних програм можуть використати для створення сторінок своїх програм чи подій.

Створення події у кампанії

Коли кампанію створено, лідери програм можуть перейти на головну сторінку кампанії і натиснути «Створити програму». При цьому для створення попередньо заповненої чернетки форми буде використано шаблон програми, а далі форму можна редагувати, як звичайно (див. вище). Якщо ви хочете додати до кампанії програму, створену поза нею, це можна зробити під час редагування деталей програми. Перейдіть на сторінку програми, натисніть «Змінити подробиці», й унизу сторінки редагування буде рядок «Кампанії» і кнопка «+». Не забудьте зберегти зміни.

Downloading Campaign or Program Statistics from the Dashboard

To download statistics, follow these steps:

 • In the "My Dashboard" or "Find Programs" tab
 • Locate the desired Program or Campaign for which you want to download statistics
 • Open the desired program or campaign
 • If it's a campaign:
  • Navigate to the "Home" tab on that Campaign's page
  • Click the "Download Stats" button
 • If it's a program:
  • Navigate to the "Home" tab on that Program's page
  • Scroll down to the bottom where you'll find the "Actions" section
  • Click the "Download Stats" button
 • In the dialog that pops up, look through the data available for download, and click on the button labeled with the title of the data you wish to download.

Customizing what to track with an "Article Scoped Program"

@ 3:59 the dashboard demo begins

In a scenario where a user contributes to multiple articles and wishes to compile contribution counts for a specific subset of articles rather than the entire collection, opting for an "Article Scoped Program" is the most suitable choice. When the program type has been changed to an “Article Scoped Program” the Dashboard will only track edits to the articles that you categorized to be tracked.

To enable this feature these are the following steps:

 • Select “Create an independent program” from the dashboard page.
 • Click on “Article Scoped Program”. Note that if the user has existing programs and the option “Create New Program” or “Clone Previous Program” pops up after selecting “Create an independent program”, select “Create New Program” and then select “Article Scoped Program”.
 • Fill in the inputs presented with details of your program and then set the activity tracking period (start and end dates).
 • Choose a scoping method.

Note that all scoping methods can be selected at once and individual scoping methods can also be added to the program from the “Articles” tab.

There are four (4) scoping methods to choose from:

 1. Categories: this feature when selected enables the dashboard to track articles in specific wiki categories.
 2. PagePile: this enables the Dashboard to track a collection of articles with a unique identifier that doesn't change over time. (PagePile Tool)
 3. PetScan: is a query tool that allows the Dashboard to extract data and generate lists of related pages that match certain criteria (categories, templates, wikilinks, and much more). A PetScan query ID is generated and can be used to configure a set of articles and enable tracking on the dashboard.
 4. Templates: this feature allows articles to be tracked based on certain templates they contain.

After the scoping method options, each method selected follows up with configuration input fields for the user to fill in with the appropriate information.

Categories:

The user enters the categories they would like the dashboard to track, and selects the subcategory depth value (0 is the default value i.e. articles directly in that category) of the category/categories selected and wiki domain.

Page Pile:

The user enters the PagePile ID/URLs they would like the dashboard to track, selects the wiki domain, and also has the option of creating a PagePile using the official PagePile tool.

PetScan:

The user enters the PetScan ID/URLs they would like the dashboard to track, selects the wiki domain, and also has the option of creating a PetScan using the official PetScan tool.

Templates:

The user enters the template(s) they would like the dashboard to track and selects the wiki domain name.

Finally, the user selects “Create my Program!” and the “Article Scoped Program” configuration is complete. Also note that if a user is a facilitator of a program and would like to track their contributions on the dashboard, they would need to assign themselves to the article(s) as an editor.

Adding new training modules

The Dashboard's training module system uses pages on Meta to create and translate training content. The training content is made up of three kinds: Libraries, Modules, and Slides. A Library is a set of one or more related Modules, and a Module is a series of Slides.

Libraries

The set of training libraries that the Dashboard knows about is defined at Training modules/dashboard/libraries. A new library should have two parts:

 1. a `.json` page that defines the libary's ID number, url slug, and the wiki page which holds the rest of the libary definition. Example: User:Ragesoss/dashboard libraries/editathons.json.
 2. a wiki page that defines the library's title, description and contents. Example: Training modules/editathons/library

To create a new library, follow the examples above and then add a link to the `.json` page to the list of libraries. The ID should be the lowest number not already taken by another library.

To add a new module to an existing library, find the wiki page that defines which modules are included and edit it. (If the modules are all listed on the `.json` page instead of on a wiki page, it will need to be converted to the wiki page format first.)

Modules

The set of training libraries that the Dashboard knows about is defined at Training modules/dashboard/modules. A new module should have two parts:

 1. a `.json` page that defines the modules ID number, url slug, the series of url slugs for each slide in the module, and wiki page which holds the rest of the details. Example User:Ragesoss/dashboard modules/wikipedia-essentials.json
 2. a wiki page that defines the module's title and description. Example: Training modules/wikipedia-essentials

To create a new module, follow the examples above, then add a link to the `.json` page to the list of modules. Use a 5-digit ID number that isn't already taken by another module, and include the ID on the page so that we can easily see which IDs are taken.

Slides

The set of training slides that the Dashboard knows about is defined at Training modules/dashboard/slides. A new slide can be created with only a wiki page, like this.

 • The slide's unique ID — followed by a dash — should be the first part of the title of the subpage. (For the example above, the ID is 10304.)
 • The url slug for the slide should be the rest of the subpage title. (For the example above, the url slug is `neutral-point-of-view`.)
 • The slide title is defined in a header at the beginning of the page. (For the example above, the title is "Pillar Two".)
 • The contents of the slide come after the header. You can use basic wikitext formatting. For images and quizzes, special templates are required. Follow the examples on existing slides: slide with an image, slide with a quiz.

Add new slides, grouped and ordered by the module they are in, to the list of slides. To make sure every slide has a different ID, the first three digits of the ID should correspond to the training module ID. For example, the 'wikipedia-essentials' module has ID 10003. Every slide in that module has an ID that starts with 103 (going from 10301 to 10322).

Supported wikitext

The Dashboard uses the wikitext of a slide page (and its translations), and converts it into the Dashboard's own data format. After extracting the slide title and the quiz template (if applicable), the rest of the wikitext is treated as content of the slide. This wikitext is converted from MediaWiki syntax to Markdown (via the Pandoc library), which is then rendered as HTML within a slide on the Dashboard. While most standard wikitext converts accurately to Markdown, no templates or transclusion will work. The Dashboard has special handling of the {{Training module image}} template, converting it to HTML that is roughly equivalent to what the template renders here on Meta. Hyperlinks should be formatted as external links, because wikilinks are treated as relative links and won't point to the same place when rendered from the Dashboard.

Activating a new module

Once you have created a new module (or updated the slides in an existing module), you can make the Dashboard refresh its content by visiting the training reload URL and specifying the url slug of the module you want to update: https://outreachdashboard.wmflabs.org/reload_trainings?module=MODULE_SLUG.

Відомі проблеми

Підсумок щодо Панелі, і що далі (5 з 5)

Оскільки цей інструмент все ще в розробці, не все працює ідеально. Ось одна з основних проблем, які нам відомі, що можуть ускладнити роботу:

 • Метрики можуть бути недостатньо репрезентативними для вашої мови чи контексту проекту (наприклад, кириличні символи займають удвічі більше байтів, ніж латинка, тому «Байтів додано» для однакової кількості символів у програмах різними мовами буде відрізнятися).

Повний перелік відомих баґів можна знайти тут.

Повідомити про іншу проблему — Якщо ви знайшли проблему, якої тут не зазначено, будь ласка, повідомте про це, надіславши лист на dashboard@wikimedia.org з описом проблеми (зі знімками екрана, за можливості) або додавши повідомлення про проблему на Фабрикатор.

Залиште свій відгук!

У нас є зустріч що два тижні для користувачів Панелі, де вони можуть поділитися тим, як користуються Панеллю, з якими проблемами стикаються, та можуть попросити поради в інших фасилітаторів Панелі. Якщо ви б хотіли долучитися, дайте нам знати!