Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Cykl 2/Dotrzyj/Przewodnik konwersacji

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2/Reach/Conversation guide and the translation is 100% complete.

Czy chcesz wciągnąć partnerów lokalnych, instytucje lub ekspertów do naszego ogólnego dialogu na temat przyszłości Wikimedia? Poniżej znajdują się wskazówki, jak rozmawiać indywidualnie z ludźmi, którzy mają cenną wiedzę, ale nie mieli jeszcze szans na wzięcie udziału w dyspucie.

Wstęp i tło

Podziękuj swojemu lokalnemu ekspertowi/partnerowi za jego czas i wyjaśnij dlaczego pytasz się o jego punkt widzenia. Poniżej przykładowy skrypt rozmowy:

  • Wikimedia organizuje globalny dialog w celu określenia przyszłej roli Wikimedia w świecie i opracowania wspólnej strategii służącej do wypełnienia tej roli. Rozmawiamy z ekspertami / partnerami tak, aby poszerzyć naszą perspektywę na ważne trendy i kluczowe dla nas możliwości.
  • Wikimedia to ruch dzielenia się wolną wiedzą z każdą osobą na Ziemi. Pracujemy obecnie nad realizacją tej wizji poprzez wspieranie Wikipedii i innych wolnych projektów wiedzy, z pomocą prawie 100 000 wolontariuszy w 290 językach na całym świecie.
  • Będziemy tworzyć raport z tych rozmów, aby dzielić się nim z innymi członkami społeczności Wikimedia. Nie będziemy cytować Pana/Pani bez bezpośrednio wyrażonej zgody. Czy zgadza się Pan/Pani na to?

Pytania

Zadaj im pytania na temat ich punktu widzenia na ważne trendy i kluczowe możliwości dla Wikimediów. Poniżej kilka pomysłów:

  • Tło: Proszę opowiedzieć o swojej obecnej pracy. Jakie jest jej znaczenie?
  • Trendy: Jakie są aktualne trendy, które mogą wpływać na to, jak ludzie będą uzyskują dostęp, używać i dzielić się wiedzą w ciągu najbliższych 5-10 lat?
  • Wikipedia: Co sądzi Pan/Pani o Wikipedii? Co sądzi Pan/Pani o roli Wikipedii w świecie? Gdzie Wikipedia może mieć największy wpływ na rzeczywistość?
  • Współpraca: Czy są jakieś sposoby aby Wikipedia stała się bardziej użyteczna w Pana/Pani obszarze lub pracy? Co możemy osiągnąć razem?
  • Inne: Czy jest coś jeszcze, z czym chciałaby/chciałby Pan/Pani się podzielić z nami?
  • Kontakty: Czy jest ktoś jeszcze, z kim powinniśmy porozmawiać o tym? Czy skontaktował/a by Pan/Pani nas z tymi osobami?

Nie zapomnij podziękować im za ich czas.

Podsumowanie: wypełnił ten formularz krótkim podsumowaniem Twojej konwersacji.

Jeszcze jakieś pytania? Prosimy skorzystać ze strony dyskusyjnej!