Jump to content

Template:Main Page/Wikimedia Foundation/mk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Main Page/Wikimedia Foundation and the translation is 100% complete.

Фондацијата Викимедија е опсежна непрофитна фондација која ги поседува опслужувачите на Викимедија заедно со доменските имиња, логоата и заштитните знаци на сите Викимедиини проекти и МедијаВики. Мета-вики е вики кое служи за координација на разните Викимедиини викија.