Jump to content

Template:Main Page/Wikimedia Foundation/sq

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Main Page/Wikimedia Foundation and the translation is 100% complete.

Fondacioni Wikimedia është fondacioni joftimiprurës gjithëpërfshirës që zotëron serverat e Wikimedia-s së bashku me emrat e domeneve, logot dhe markat e të gjitha projekteve të Wikimedia-s dhe MediaWikit. Meta-Wiki është koordinimi wiki për wiki të ndryshëm të Wikimedia-s.