Template:Project/Rapid/Application/Movement Strategy Grants/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Project/Rapid/Application/Movement Strategy Grants and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
statusdraft
please add a title
please add a 1-2 sentence summary
targetplease add a target wiki
start yearplease add a start year
end yearplease add a end year
grant typeplease specify whether this grant is for an individual, group, or organization
join
endorse

Başvurular İngilizce olmak zorunda değildir. Lütfen başvurunuzu tercih ettiğiniz dilde tamamlayın.

Projenin Hedefi

Projenizin sonuçları ne olacak ve bu sonuçlar özel bir Hareket Stratejisi Girişimini devam ettirmeye nasıl katkıda bulunacak

Projeniz hangi özel Hareket Stratejisi Girişimine odaklanıyor ve neden? Lütfen burada tanımlanan girişimlerden birini seçin

Proje Arkaplanı

Bu projeye ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz ve ne zaman tamamlanacak?
Proje aktiviteleriniz nerede gerçekleşecek?
Bu projede diğer topluluklar ya da iştirakler ile işbirliği yapıyor musunuz? Lütfen bu projenin hedefini gerçekleştirmek için hangi ortakların beraber çalışmakla ilgilendiğine dair detayları açıklayın.
Projeniz hangi özel zorluğu çözmeyi hedefliyor? Ve sorunu çözmek için hangi fırsatlardan yararlanmayı planlıyorsunuz?
Bu proje, hibe çağrısında paylaşılan örneklerden birini gerçekleştirmeyi amaçlıyor mu? Evetse, hangisini uygulamayı amaçlıyor?

Proje Aktiviteleri

Bu proje sürecinde hangi özel aktiviteler gerçekleştirilecek? Lütfen bu proje sürecinde gerçekleştirilecek özel aktiviteleri açıklayın.
Toplulukları projenin ilerleyişi ve sonuçları hakkında nasıl bilgilendirmeyi düşünüyorsunuz? Lütfen topluluğu bilgilendirmekle sorumlu kişilerin adlarını ya da kullanıcı adlarını ekleyin
Bu projeyi gerçekleştirmekten kim sorumlu olacak ve onların görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Ek bilgiler

Aktiviteleriniz topluluk tartışmaları içeriyorsa, konuşmaların verimli olmasını sağlamak için planlarınız nedir? Bu tartışmaları desteklemek için uygulayacağınız Dostane Alan Politikası ya da Evrensel Davranış Kuralları hükümlerine bağlantı verin.
Faaliyetleriniz ücretli çevrimiçi araçların kullanımını içeriyorsa, lütfen bunların hangi araçlar olduğunu ve bunları nasıl kullanmayı düşündüğünüzü açıklayın.
Faaliyetleriniz materyallerin çevirisini içeriyor mu ve eğer öyleyse, çeviri hangi dillerde yapılacak? Lütfen çevirileri yapmaktan sorumlu kişilerin ayrıntılarını ekleyin.
Paylaşmak istediğiniz başka detaylar var mı? Önerilen projeniz hakkında daha fazla bağlam sağlayacak gerekçe, araştırma veya topluluk tartışma sonuçları ve diğer benzer bilgileri sağlamayı düşünün.

Sonuçlar

Faaliyetleriniz tamamlandıktan sonra, topluluğunuz için taslak uygulama planını anlamak istiyoruz. Bir hareket stratejisi girişimi etrafında bu planı detaylandıran bir belge hazırlamanız istenecektir. Bu rapor Meta-viki üzerinden bu sayfadaki Sonuçlarınızı paylaşın butonu kullanılarak hazırlanabilir. Rapor istediğiniz dilde hazırlanabilir, İngilizce olmasına gerek yoktur.

Bu raporda sizden şunlar istenecek:

 • Tasarı uygulama planı dokümanı ya da Wikimedia sayfasına link sağlamak
 • Planın gelişimini sağlayan aktivitelerin neler olduğunun açıklanması
 • İlgili topluluklarla planınızı nasıl ve nerede görüştüğünüzün açıklanması
 • Ödeneğin nasıl harcandığının raporlanması

Tasarı uygulama planı dokümanınız aşağıdaki sorulara açık cevaplar içermelidir:

 • Hangi hareket stratejisi girişimine veya hedefine hitap ediyorsunuz?
 • Bu girişime hitap etmek için hangi aktiviteleri gerçekleştireceksiniz?
 • Faaliyetleriniz sonucunda ne olmasını bekliyorsunuz? Bu sonuçlar hareket stratejisi girişimini nasıl ele alıyor?
 • Faaliyetlerinizi nasıl ölçecek veya değerlendireceksiniz? Faaliyetlerinizi değerlendirmek için hangi araçları veya yöntemleri kullanacaksınız?

Bir taslak uygulama planı oluşturmak için, sizin ve ekibinizin hedefler, faaliyetler, sonuçlar ve diğer faktörler hakkında organize bir şekilde düşünmenize yardımcı olacak bir mantık modeli kullanılmasını öneriyoruz. Mantık modeli geliştirmek için lütfen aşağıdaki kaynaklara başvurun:

Lütfen aşağıda, hibenizin sonunda bir taslak uygulama planı belgesi hazırlayabileceğinizi onaylayın:

 • ...

İsteğe bağlı olarak, faaliyetlerinizde katılım ve temsil hakkında paylaşmak istediğiniz diğer bilgileri dahil edebilirsiniz. Lütfen aşağıda bildirmek istediğiniz ek sonuçları ekleyin:

Bütçe

Talep ettiğiniz fonu nasıl kullanacaksınız? Her masraf için madde işaretli listeleme yapın. Toplam rakamı eklemeyi unutmayın ve bu tutarı sayfanızın üst kısmındaki Probox'ta da güncelleyin!

The requested budget and budget breakdown should be in your or recipient’s local currency. We send grant payments preferably in your local currency. In some exceptional cases (e.g. hyperinflation), we allow grant payments to be made in US dollars. If you are requesting a grant in a currency other than your local currency, please reach out to your Program Officer to discuss.

 • Araştırma (uygulama fikirlerini veya planlamayı desteklemek için gereken herhangi bir bilgiyi gözden geçirmek, analiz etmek veya araştırmak için gereken zaman):
 • Kolaylaştırma (kolaylaştırıcı hazırlığı, toplantı kolaylaştırma süresi ve bilgi alma dahil kolaylaştırma süresi):
 • Belgeleme (doküman hazırlama zamanı, tartışma belgeleme için harcanan zaman, toplantı sonrası çalışmalar):
 • Çeviri (özetler ve küresel materyaller için çeviri masrafları):
 • Koordinasyon (toplantıya hazırlanmak üzere birden fazla iş akışını yönetmek veya desteklemek için koordinatör çalışması):
 • Çevrimiçi araçlar ya da hizmetler (çevrimiçi toplantı platformları ve sosyal medya reklamları için gerekli abonelik hizmetleri):
 • Veri (organizatörlerin veya katılımcıların etkinliklere erişmesi veya etkinliklere katılması için internet veya mobil masrafları):
 • Toplantı yeri veya alanı (fiziksel toplantı alanı kiralama maliyetleri):
 • Ulaşım maliyetleri (toplantıya katılacak organizatörlerin veya katılımcıların destek maliyetleri):
 • Yemekler (bireysel aktiviteler sırasında ikramlar, öğle yemekleri veya diğer öğünlerle ilgili masraflar):
 • Diğer:

TOPLAM TALEP EDİLEN MİKTAR (ABD DOLARI):

Başvurunuzu tamamlama

Başvuruyu tamamladığınızda lütfen aşağıdakileri yapın:

 • {{Probox}} şablonundan başvurunuzun durumunu status=draft yerine status=proposed olarak değiştirin.
 • Başvurunuzu onaylamak ve başvurunuzla ilgili herhangi bir destek istemek için strategy2030(_AT_)wikimedia.org ile iletişime geçin.

Destekler

Topluluk üyelerinden (özellikle topluluğunuzun dışından) bir onay, başvurunuzu incelerken dikkate alınacak hususlar arasında olacaktır. Topluluk üyeleri, proje talebinizi burada onaylamaya teşvik edilir!