מעבר ל-Remex

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page User:SSastry (WMF)/Switch to Remex and the translation is 100% complete.

(This message is for ruwiki, svwiki, fiwiki, hewiki only at this time.)

שלום לכולם,

ביולי 2017 הודענו על כוונתנו להחליף את Tidy ב-RemexHTML בכל עולם אתרי ויקי עד יולי 2018. כדי לעשות שינוי זה, זיהינו מספר תבניות בקוד ויקי אשר דורשות תיקון, והצגנו אותן בתור קטגוריות בעדיפות גבוהה של הרחבת הלינטר.

ברצוני להודיע כי הושגה התקדמות מהירה ומשמעותית באתר ויקי הזה בתיקונים הקשורים להחלפת ספריית Tidy. בשם צוות ה-Parsing, הייתי רוצה להודות לכל מי שהפך זאת לאפשרי כאן. אנו מתכננים לסיים את ההסרה של Tidy ביולי 2018, ועושים מעברים מוקדמים בכמה אתרי ויקי, כדי שנוכל לזהות בעיות שטרם נתפסו באמצעות קטגוריות הלינטר והבדיקות של צוות QA שלנו. אנו מעודדים אתרי ויקי גדולים שעבדו קשה לעבור מהר: לדוגמה, ויקיפדיות האיטלקית והגרמנית עשו את המעבר בחודש שעבר.

כשאנו מסתכלים על המצב הנוכחי של בעיות לינטר בעדיפות גבוהה באתר ויקי שלכם, אנו חושבים כי אתר ויקי זה מוכן למעבר מ-Tidy ל-Remex. למען הסר ספק, אם נראה בעיות (או אם אתר ויקי זה יבקש כך), נבטל את המעבר, לאחר שנזהה את מקור הבעיה. אם תראו תוצאות לא נכונות, תוכלו להשתמש בפרמטר ?action=parsermigration-edit, כדי לבדוק האם המעבר מ-Tidy הוא זה שאכן גרם לבעיה.

אנו מציעים את 31 בינואר 2018 כתאריך אפשרי לביצוע המעבר. אנו מצפים לשמוע אם יש לכם חששות לגבי זה, ועל איך נוכל לעזור למעבר החלק ככל האפשר: אם יש לכם הערות, אני מבקש לדבר עם הצוות בדף המיועד לכך באתר mediawiki.org - כאן נראה אותן ונוכל להתייחס, אחרת אנו נניח כי קיבלתם את ההודעה והתאריך מקובל על אתר ויקי שלכם. תודה!

mw:User:SSastry (WMF), 10:00, 10 January 2018 (UTC)