Візуальний редактор/Розсилка новин/2015/Лютий

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/February and the translation is 100% complete.


Візуальний редактор

З моменту останнього розсилання новин команда розробників виправила чимало помилок та попрацювала над виглядом Візуального редактора, над майбутнім інструментом цитування Citoid, а також над підтримкою для мов із складними вимогами до методів вводу тексту. Звіти щодо статусу роботи публікуються на mediawiki.org. Деталі щодо запланованої роботи публікуються на сторінці VisualEditor roadmap.

Фонд Вікімедіа окреслив пріоритетні завдання на цей квартал (від січня до березня). Першим таким завданням є автоматичне увімкнення Візуального редактора для усіх нових користувачів а також для тих, хто вийшов із системи (анонімів) на решті великих Вікіпедій. Ви можете допомогти визначити вимоги до виконання такого кроку. Відбуватимуться щотижневі зустрічі для встановлення пріоритетів, які будуть відкриті для волонтерів починаючи з середи, 11 лютого 2015 р., з 12:00 (опівдні) PST (20:00 UTC). Повідомте віце-президента по інжинірингу Деймона Сікора, менеджера по продукції Джеймса Форрестера, а також інших членів команди, які саме проблеми та функції є найважливішими з Вашої точки зору. Рішення, прийняті на цих зібраннях визначать, яку саме роботу необхідно буде виконати для досягнення цьогоквартальної цілі підготовки Візуального редактора до увімкнення для усіх нових користувачів. Особливо вітається присутність волонтерів, які редагують у форматі вікірозмітки. Інформація щодо того, як можна долучитись до зібрання, буде розміщена на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal за короткий час до початку зібрання.

Через істотні зміни у MobileFrontend та в самому Візуальному редакторі, Візуальний редактор на початку січня декілька днів був несправний у мобільній версії Вікіпедії. Команда приносить свої вибачення за неполадку.

Останні покращення

Новий дизайн Візуального редактора узгоджується із візуальними стандартами, визначеними командою дизайнерів. Було також випущено декілька нових версій бібліотеки OOjs UI, і вони теж впливають на вигляд Візуального редактора, а також інших програмних розширень MediaWiki. Більшість змін були незначними, на кшталт зміни розміру тексту та величини порожнього простору у деяких вікнах. Кнопки — послідовно кольоризовані, залежно від дії, яку вони виконують:

  • початок нового завдання, наприклад, відкриття діалогового вікна ⧼visualeditor-toolbar-savedialog⧽:  синій ,
  • виконання конструктивної дії, такої як вставка примітки: зелений ,
  • можливість скасування або втрати виконаної роботи, наприклад, вилучення посилання:   червоний , або
  • нейтральна дія, на кшталт відкриття посилання у новому вікні браузера:   сірий.

Редактор TemplateData був цілковито переписаний так, аби використовувати зовсім інший дизайн на основі тієї ж системи OOjs UI, яку використовує й Візуальний редактор. (T67815, T73746.) Ця зміна вирішила декілька наявних проблем та покращила користування. (T73077T73078.)

Пошук та заміна у великих документах відтепер стають швидшими. Тепер цей інструмент не виділяє кожен результат, якщо таких є понад 100 на екрані водночас. (T78234.)

Редактори гебрейської та російської Вікіпедій подали запит на увімкнення Візуального редактора в «інкубаторі статей» або просторі назв draft. (T86688, T87027.) Якщо Ваша спільнота бажає увімкнути Візуальний редактор у певному просторі назв на Вашій вікі, Ви можете подати запит на таку дію у Фабрикатор. Будь ласка, вкажіть при цьому посилання на обговорення у Вашій спільноті щодо вказаної зміни.

Забігаючи наперед

Команда редакторів невдовзі додасть функції автозаповнення для приміток. Інструмент Citoid братиме URL чи DOI надійного джерела та повертатиме автоматично заповнену та відформатовану бібліографічну примітку. Після створення, її у Візуальному редакторі можна буде змінити чи додати ще якусь інформацію в той же спосіб, в який це робиться й з іншими примітками, які вже є на сторінці.Планується підтримка ISBN, PMID та інших ідентифікаторів. Пізніше користувачі отримають можливість змінювати налаштування інструменту Citoid для кожного окремого веб-сайту, аби покращити коректність автозаповнення та зменшити потребу ручних виправлень.

Нам будуть потрібні редактори, які допомогли б протестувати новий дизайн інструменту вставки спеціальних символів, особливо якщо Ви говорите валлійською, бретонською чи іншою мовою, у якій широко використовуються діакритичні чи спеціальні символи. Нова версія буде доступна для тестування вже наступного тижня. Будь ласка, сконтактуйтеся з User:Whatamidoing (WMF), якщо бажаєте, аби Вас повідомили, коли стане доступною нова версія.Після того, як буде завершена розробка інструменту вставки спеціальних символів, Візуальний редактор буде увімкнений для усіх користувачів на Вікіпедіях фази 5. Це стосується приблизно 50-ти середніх та менших Вікіпедій, до яких належать, зокрема, африкаанс, азербайджанська, бретонська, киргизька, македонська, монгольська, татарська та валлійська. Час, коли саме має відбутися таке увімкнення, ще не був визначений.

Працюймо разом

  • Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
  • Будь ласка, допоможіть завершити переклади посібника користувача для користувачів, які розмовляють Вашою мовою.
  • Долучіться до щотижневих зібрань стосовно сортування проблем за пріоритетом, які розпочнуться в середу, 11 лютого 2015 р., о 12:00 (опівдні) PST (20:00 UTC); інформація щодо того, як можна долучитись до такого зібрання буде опублікована на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal невдовзі перед початком зустрічі. Ви також можете зв'язатись із Джеймсом Ф., аби дізнатись більше про цю ініціативу.
  • Поспілкуйтеся з командою розробників протягом робочих годин через IRC. Наступний чат відбудеться 19 лютого 2015 року, в четвер, о 19:00 UTC.
  • Підписуйтесь або відписуйтесь на Меті. Якщо Ви хотіли б допомогти із перекладом цієї розсилки новин, будь ласка, підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, щоб ми мали змогу сповістити Вас про наступний такий випуск. Дякуємо!

Elitre (WMF)