Jump to content

Голоси під загрозою

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Voices under Threat and the translation is 100% complete.

Візія Вікімедіа — світ, у якому кожнісінька людина може вільно ділитися усіма знаннями людства. Однак по всьому світу є обставини, які ставлять виклики перед редагуванням. У багатьох регіонах є люди при владі — офіційно чи неофіційно, — які прагнуть мати контроль над знаннями. Це може призвести — й інколи призводить — до різного роду проблем для Вікімедійців, які віддають перевагу вільно поширювати знання. У рамках наших зусиль з допомоги у цих ситуаціях ми зібрали посилання з різних організацій, які можуть бути корисними, якщо у вас є бажання робити внесок зі такого середовища і ви зіткнетеся з цими викликами.

Підтримувати людей у таких ситуаціях складно. Деякі доречні поради, зокрема щодо безпеки онлайн, стосуються усіх. Однак деякі стратегії, які працюють в одному регіоні, можуть не підходити для інших. Будь ласка, уважно перегляньте матеріал, перш ніж його використовувати, щоб пересвідчитися, що він застосовний у вашій ситуації: лише ви можете приймати рішення про рівень ризику, на який ви готові. Також майте на увазі, що деякі ресурси можуть оновлюватися не так часто, як нам би хотілося.

Будь ласка, не вагайтеся надсилати посилання на цю сторінку будь-кому, кому, на вашу думку, вона буде корисна.

Примітка: Цю сторінку веде команда Trust and Safety. Вона буде вдячна за доповнення до цього списку. Однак нам треба дослідити й затвердити організації та ресурси, перш ніж додавати їх сюди. Будь ласка, залишайте свої пропозиції на сторінці обговорення, а ми їх розглянемо. Дякуємо!

Перші кроки безпеки онлайн

Оцінка ризику

Управління персональною інформацією онлайн

Безпечна комунікація онлайн

Тренінги

  • Тренінги та події від Tactical Technology Collective. Tactical Technology Collective проводить тренінги з безпечної комунікації онлайн та пов'язані події по світу.
  • Safe Sisters мають стипендійну програму для навчання цифровій безпеці жінок у Субсахарській Африці.

Термінова допомога

Безпека пристрою

Детальні ресурсні посібники

Фінансування

Термінові кошти

Довготривале фінансування

  • Bassel Khartabil Free Culter Fellowship надає однорічну стипендію у регіоні Леванту та ширше, у Близькому Сході й Північній Африці

Допомога з пошуком зниклих