همکاری ویکی‌زنان

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page WikiWomen's Collaborative and the translation is 100% complete.

پیوستن به گفتگو

ما را در فیس‌بوک دنبال کنید ما را در توئیتر دنبال کنید ما را در وبلاگ انجمن‌مان دنبال کنید

همکاری ویکی‌زنان
در همکاری ویکی‌زنان داوطلب شوید

همکاری ویکی‌زنان یک پروژهٔ داوطلب‌محور است و ما برای الهام‌بخشی، به‌کارگیری و حمایت از زنان بیشتر برای حضور در جنبش ویکی‌مدیا، به کمک شما نیاز داریم.

بلاگر شوید

آیا برای اشتراک‌گذاری اطلاعات خود دربارهٔ ویکی‌پدیا با جهان مشتاق هستید، یا زنانی که مشتاق باشند را می‌شناسید؟ تجربیات خود، تجربیات آنان، داستان موفقیت‌های خود یا روایت‌هایی از این جنبش را با وبلاگ ما در میان بگذارید.
مشارکت کنید، در بلاگ به اشتراک بگذارید.

هماهنگ‌کنندهٔ بلاگ شوید

هماهنگ‌کنندگان بلاگ، وبلاگ‌نویسانی را جهت نگارش برای بلاگ ویکی‌زنان به کار می‌گمارند، به آن‌ها در آماده‌سازی پست‌هایشان جهت انتشار کمک کرده و از انتشار هفتگی داستان‌های جدید و جذاب اطمینان حاصل می‌کنند. هماهنگ‌کنندگان از نبض آنچه در جنبش می‌گذرد آگاه هستند و به‌دنبال وبلاگ‌نویسانی از سراسر جهان می‌گردند که مشارکت کرده و به ما الهام بخشند!
مشارکت کنید، به سازمان‌دهی بلاگ کمک کنید.

مدیر فیسبوک شوید

به تبدیل صفحهٔ فیسبوک ما به والاترین فضای اجتماعی برای ویکی‌زنان در سراسر جهان کمک کنید. مدیران فیسبوک به خلق محتوا، اشتراک تصاویر و ترویج صفحهٔ فیسبوک می‌پردازند تا زنان بیشتری جذب مشارکت در گفتگو شوند!
با فیسبوک، مشارکت کنید.

مترجم شوید

این همکاری بدون مترجم‌ها نمی‌تواند یک فضای بین‌المللی واقعی باشد. برای ترجمهٔ بلاگ‌ها، توییت‌ها و پست‌های فیسبوک به هر زبانی داوطلب شوید و به حمایت از زنانی که به بیش از ۲۴۰ زبان صحبت و ویرایش می‌کنند، کمک کنید.
مشارکت کنید، زبان خود را به اشتراک بگذارید.

دربارهٔ این همکاری و دلیل حضور ما در اینجا
برای کنفرانس سال ۲۰۱۲، WikiWomenCamp را ببینید.

همکاری ویکی‌زنان یک پروژهٔ جمعی است که توسط زنانی از سراسر جهان که در ویکی‌پدیا و سایر پروژه‌های ویکی‌پدیا ویرایش می‌کنند و می‌خواهند سایرین را هم به انجام این کار تشویق کنند، ایجاد شده‌است. بیشتر مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا مرد هستند - در آخرین شمارش، بنیاد ویکی‌مدیا دریافته است که تنها ۹٪ از ویکی‌پدیایی‌ها زن هستند. این شکاف جنسیتی نه تنها بر اجتماع ویرایشگران و داوطلبان تأثیر می‌گذارد، بلکه بر گونهٔ محتوایی که این اجتماع به ۲۴۰ زبان مختلف در دسترس قرار می‌دهد نیز مؤثر است. ما با الهام از جنبش اولیهٔ زنان امیدواریم که با ایجاد مکان‌های اختصاصی برخط جهت به‌اشتراک‌گذاری پروژه‌های خود و حمایت از یکدیگر بتوانیم زنان بیشتری را به مشارکت در ویکی‌پدیا ترغیب کنیم.


ملاقات با ویکی‌زنان و متحدان در این همکاری

[Make a profile]