Jump to content

İletişim/Wikimedia markaları/2030 hareket markası projesi/Adlandırma sistemi teklifleri

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Outdated translations are marked like this.

2030 Yılı Hareket Markası Projesi tüm iştirakleri, kişisel katkı sağlayıcıları ve Wikimedia Vakfı çalışanlarını hareketimizin adı için teklif edilen isimler hakkında geri bildirim vermeye davet ediyor. "Teklifler birer başlangıçtır" ve geri bildirimler farklı tekliflerin ögelerini tek bir teklife indirmek üzere "silmek, yeniden düzeltmek ve yeniden şekillendirmek" üzere kullanılacaktır.

Geri bildirim anketler yoluyla, bu tartışma sayfasında ve her bir teklifin tartışma sayfasında (bağlantı aşağıda) verilebilir.

Geribildirim dönemi 16-30 Haziran'dır.

"Not:Anket bir üçüncü-taraf kuruluş tarafından gerçekleştişrilmektedir ve ek koşulları olabilir. Gizlilik ve veri-kullanımı hakkında daha fazla bilgi için anket gizlilik sözleşmesine bakınız.

Hareketimiz için güçlü bir isim

Özgür bilgi projelerimiz küresel bir hareket tarafından oluşturuldu. 2003'ten bu yana bu hareketi "Wikimedia" olarak isimlendirdik. Ne var ki 15 yılda "Wikimedia" ismi dış dünyada bilinmez ve kafa karıştırıcı bir isim olarak kaldı. Bu yüzden de kim olduğumuzu açıklamada, çalışmalarımızın etkisini göstermede ve insanları davet etmede etkisiz bir araç haline geldi. Wikipedia adı ise aksine dünya-çapında biliniyor fakat daha geniş bir projeler ve topluluklar ekosisteminin bir parası olarak anlaşılmıyor. Marka Projesi bu açığı kapamak için topluluklar ile çalışmaktadır. Birbirine bağlı, küresel bir hareket olarak kim olduğumuzu ileten bir marka teklifi için Wikipedia ismini merkez bir referans noktası olarak kullanıyor.

2030 Yılı Hareket Marka Projesi, hareketimiz için dünyaya kim olduğumuzu gösteren, yaptığımız önemli işi fark ettiren ve bilgiyi özgürleştirmek için bize katılmada yeni editörlere, ortaklara ve topluluklara ilham veren tek bir güçlü marka oluşturmayı hedeflemektedir.


SORUN:
"Wikimedia" dış dünyada bilinmeyen ve kafa karıştırıcı bir isim, kim olduğumuzu açıklamayı, çalışmalarımızın etkisini göstermeyi ve insanları davet etmeyi güçleştiriyor.


BU NE DEMEKTİR:
Wikimedia hareketinin markası amacına hizmet etmiyor. Marka, kurumların kim olduklarını iletmede dış dünya ile ilişki kurmada güçlü bir araçtır.


ÇÖZÜM:
Wikipedia ismini merkez referans noktası alarak dünyaya kim olduğumuzu gösteren, yaptığımız önemli işi fark ettiren ve bilgiyi özgürleştirmede bize katılmaları için başkalarına ilham veren tek bir güçlü marka yaratmak.

Adlandırma teklifleri

Lütfen her bir teklifin detaylarını inceleyin. Her bir teklife özel tartışma onun kendi Tartışma sayfasında yapılmalıdır. Farklı teklifleri ilişkilendiren geri bildirimler bu tartışma sayfasında paylaşılabilir.

Tekliflerin, tartışmalar için başlangıç noktası olduğunu lütfen unutmayın. Anket katılımcıların bu üç teklife ilişkin varyasyonlar önermelerine veya bazı şeylerin kaldırılmasını, düzenlenmesini veya farklı biçimde birleştirilmesini önermelerine olanak tanımaktadır. Ayrıca katılımcıların kendi tekliflerini sunmalarına da olanak tanımaktadır. Katılımcılar, yanıtlamadan önce tüm anketi okuyabilir. Altsayfaya gitmek için bir teklife tıklayınız

Adlandırma tekliflerinin kapsamı nedir ?

2030 Hareket Markası Projesi hareket için, iştirakler için ve Vakıf için isim teklif etmektedir. Değişiklikler, projelerin ismi için önerilmemektedir.

Peki şimdi ne olacak?

Anketlerden gelen tüm veriler Meta-Wiki'de yayımlanacak ve bireysel katılımcılar için anonim olacak. Marka Projesi ekibi, sonuçları birleştiren bir rapor oluşturmak için veriyi kullanacaktır. Sonuçlar tek bir birleştirilmiş teklif oluşturmak üzere farklı tekliflerdeki ögeleri silmek, düzeltmek ve yeniden birleştirmek için kullanılacaktır.

Bu aşamadan sonra adlandırma düzeni teklifi, proje takvimindeki: 3. aşamaya geçecek:Tasarım

Eğer önerilen marka sisteminin kullanılması Mütevelli Heyeti tarafından onaylanırsa, Vakıf tarafından uygulanacak ve iştiraklerin gereksinimlerine göre seçim yapması mümkün olacaktır.

Report

Naming survey feedback report