Jump to content

Річний план Фонду Вікімедіа/2024-2025/ЦКР Продукту і технології

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation Annual Plan/2024-2025/Product & Technology OKRs and the translation is 39% complete.
Outdated translations are marked like this.

Цей документ представляє першу частину процесу планування на 2024-25 роки для відділів Продукту і Технології Фонду Вікімедіа. Він описує «цілі та ключові результати» (ЦКР) цих відділів. Це є продовженням структури робочих портфелів (названих «кошиками»), яка була започаткована минулого року.

Portrait of Selena

У листопаді я говорила з вами про те, що, на мою думку, є найнагальнішим питанням, яке стоїть перед рухом Вікімедіа: як ми можемо зробити так, щоб Вікіпедія та всі проєкти Вікімедіа були доступними для багатьох поколінь? Я хотіла б подякувати всім, хто знайшов час, щоб по-справжньому поміркувати над цим питанням і відповісти мені безпосередньо, і тепер, коли я мала нагоду поміркувати над вашими відповідями, поділюся тим, про що я дізналася.

По-перше, не існує єдиної причини, чому волонтери роблять свій внесок. Для того, щоб виховати кілька поколінь волонтерів, ми повинні краще розуміти багато причин, чому люди присвячують свій час нашим проєктам. Далі, ми повинні зосередитися на тому, що відрізняє нас від інших: на нашій здатності надавати вартий довіри контент в умовах поширення дезінформації та мізінформації в інтернеті та на платформах, які змагаються за увагу нових поколінь. Це містить у собі забезпечення виконання нашої місії зібрати й донести до світу суму всіх людських знань, розширюючи наше охоплення відсутньої інформації, яка може бути спричинена нерівністю, дискримінацією або упередженістю. Наш контент також повинен служити й залишатися життєво важливим у мінливому інтернеті, керованому штучним інтелектом і багатим досвідом. Нарешті, нам потрібно знайти шляхи сталого фінансування нашого руху, розробивши спільну стратегію для наших продуктів і доходів, щоб ми могли фінансувати цю роботу в довгостроковій перспективі.

Ці ідеї будуть відображені у річному плані Фонду Вікімедіа на 2024–2025 роки, першою частиною якого я ділюся з вами сьогодні у вигляді проєкту цілей для нашої роботи над продуктом і технологією. Як і минулого року, весь наш річний план буде зосереджений на технологічних потребах наших аудиторій і платформ, і ми хотіли б отримати від вас зворотний зв'язок, щоб знати, чи ми зосереджуємося на правильних проблемах. Ці цілі ґрунтуються на ідеях, які ми отримували від членів спільноти протягом останніх кількох місяців через Розмови:2024, списки розсилки та сторінки обговорення, а також на заходах спільноти щодо нашої продуктової та технологічної стратегії на наступний рік. Ви можете переглянути повний список проєктів цілей нижче.

«Ціль» — це напрямок високого рівня, який визначатиме продуктові та технологічні проєкти на наступний фінансовий рік, за які ми візьмемося. Вони навмисно широкі, представляють напрямок нашої стратегії і, що важливо, показують, які виклики ми пропонуємо визначити пріоритетними серед багатьох можливих сфер діяльності на наступний рік. Ми ділимося цим зараз, щоб члени спільноти могли допомогти сформувати наше мислення на ранній стадії, ще до того, як будуть затверджені бюджети та вимірні цілі на рік.

Зворотний зв'язок

Однією зі сфер, в якій ми особливо хотіли б отримати зворотний зв'язок, є наша робота, що згрупована під назвою «Вікідосвід». «Вікідосвід» стосується того, як ми ефективно надаємо, покращуємо та інноваційно вдосконалюємо те, як люди безпосередньо користуються вікі, як дописувачі, так і користувачі (споживачі вмісту) чи донори. Це передбачає роботу над підтримкою наших основних технологій і можливостей, а також над покращенням досвіду редакторів-волонтерів — зокрема, редакторів з розширеними правами — за допомогою кращих функцій та інструментів, послуг перекладу та оновлення платформи.

Ось деякі думки з наших нещодавніх обговорень стосовно планування, а також кілька запитань до всіх вас, щоб допомогти нам покращити наші ідеї:

  1. Волонтерство у проєктах Вікімедіа має приносити задоволення. Ми також вважаємо, що досвід співпраці онлайн має бути основною частиною того, що змушує волонтерів повертатися. Що потрібно для того, щоб редагування приносило волонтерам задоволення і щоб вони краще працювали разом над створенням вартого довіри вмісту?
  2. Надійність нашого вмісту — це частина унікального внеску Вікімедіа у світ і те, що змушує людей приходити на нашу платформу і користуватися нашим вмістом. Що ми можемо створити, щоб допомогти зростанню вартого довіри вмісту швидше, але все ще в межах стандартів якості, встановлених спільнотами в кожному проєкті?
  3. Щоб залишатися актуальною і конкурувати з іншими великими онлайн-платформами, Вікімедіа потребує нового покоління користувачів, які б відчували зв'язок з нашим вмістом. Як ми можемо зробити так, щоб наш вміст було легше знаходити та взаємодіяти з ним читачам і донорам?
  4. В епоху, коли процвітає зловживання в інтернеті, ми повинні переконатися, що наші спільноти, платформа і система обслуговування захищені. Ми також стикаємося з такими, що еволюціонують, зобов'язаннями щодо дотримання відповідності законодавству, коли глобальні політики прагнуть формувати конфіденційність, ідентичність та обмін інформацією в Інтернеті. Які покращання наших можливостей боротьби зі зловживаннями допоможуть нам подолати ці проблеми?
  5. МедіаВікі, програмна платформа та інтерфейси, які дозволяють Вікіпедії функціонувати, потребує протягом наступного десятиліття постійної підтримки, щоб забезпечити створення, модерацію, зберігання, пошук і споживання відкритого багатомовного вмісту в широких масштабах. Які рішення та вдосконалення платформи ми можемо зробити цього року, щоб забезпечити стабільність МедіаВікі?
Обговорення

–– Selena Deckelmann

Цілі

На цей момент опубліковано найвищий рівень планування — «Цілі».

Наступний рівень — «Ключові результати» (КР) для кожної фіналізованої цілі подається нижче.

«Гіпотези» для кожного КР також опубліковані нижче і будуть оновлюватися на вікісторінках відповідного проєкту/команди впродовж року, щоб оновлюватися в міру засвоєння уроків.

Цілі для Вікідосвіду (WE)
Ціль Область цілі Ціль Контекст цілі Власник
WE1

Обговорення

Досвід дописувачів Як досвідчені, так і нові дописувачі об'єднуються онлайн, щоб створювати варту довіри енциклопедію, з більшою легкістю і меншим незадоволенням. Для того, щоб Вікіпедія залишалася динамічною в наступні роки, ми повинні робити роботу, яка б живила кілька поколінь волонтерів і робила дописування чимось таким, що люди хотіли б робити. Різні покоління волонтерів потребують різних інвестицій — більш досвідчені дописувачі потребують, щоб їхні потужні робочі процеси буди оптимізованими і справними, тоді як нові дописувачі потребують нових способів редагування, які мають сенс для них. І для цих поколінь всі дописувачі повинні мати можливість зв'язуватися і співпрацювати один з одним, щоб робити свою роботу найбільш ефективно. З цією метою ми будемо робити покращення критичних робочих процесів для досвідчених дописувачів, знижувати бар'єри для конструктивних внесків новачками і інвестуватимемо в те, щоб волонтери могли знаходити один одного і спілкуватися за спільними інтересами. Marshall Miller
WE2

Обговорення

Енциклопедичний вміст Спільноти отримують підтримку для ефективного заповнення прогалин у знаннях за допомогою інструментів і систем підтримки, які легше отримати, адаптувати та вдосконалювати, забезпечуючи збільшення достовірного енциклопедичного вмісту. Енциклопедичний вміст, насамперед у Вікіпедії, може бути збільшений і покращений завдяки постійній участі та інноваціям. Інструменти та ресурси (як технічні, так і нетехнічні), які доступні для використання дописувачами для своїх потреб, можна зробити більш явними та надійними. Ці інструменти повинні краще підтримуватися ФВМ через поліпшення їхніх функцій, що може бути досягнуто за короткі цикли. Зважаючи на останні тенденції щодо створення вмісту за допомогою штучного інтелекту та зміни поведінки користувачів, ми також дослідимо підґрунтя для суттєвих змін (наприклад, Вікіфункції), які можуть сприяти масштабному зростанню створення та повторного використання вмісту. Механізми виявлення прогалин у вмісті мають бути простішими для виявлення та планування. Ресурси, які підтримують зростання енциклопедичного вмісту, включно з вмістом у сестринських проєктах, таких як Бібліотека Вікіпедії, та кампаніях, можуть бути краще інтегровані з робочими процесами дописування. Водночас методи, що використовуються для зростання, повинні проти зростаючих загроз мати запобіжники, які можуть забезпечити постійну довіру до процесу, залишаючись вірними основним принципам енциклопедичного вмісту, визнаним у всіх проєктах Вікімедіа.

Аудиторія: редактори, перекладачі

Runa Bhattacharjee
WE3

Обговорення

Досвід споживачів (читання та медіа) До Вікіпедії приходить нове покоління споживачів, щоб знайти найкраще місце для відкриття, залученості та побудови тривалого зв'язку з енциклопедичним вмістом. Цілі:

Утримати існуючі та нові покоління споживачів і донорів.

Підвищити актуальність для існуючих і нових поколінь споживачів, зробивши наш вміст простішим для пошуку та взаємодії.

Працювати на різних платформах для адаптації нашого досвіду та існуючого вмісту, щоб енциклопедичний вміст міг досліджуватися та куруватися новим поколінням споживачів та донорів.

Olga Vasileva
WE4

Обговорення

Довіра і безпека Покращувати нашу інфраструктуру, інструменти та процеси, щоб ми були добре оснащені для захисту спільнот, платформи та наших сервісних систем від різних видів масштабних і цілеспрямованих зловживань, зберігаючи при цьому відповідність регуляторному середовищу, що постійно змінюється. Деякі аспекти наших можливостей боротьби зі зловживаннями потребують вдосконалення. Протидія зловживанням на основі IP-адрес стає все менш ефективною, деякі інструменти адміністрування потребують підвищення ефективності, і нам потрібно розробити єдину стратегію, яка допоможе нам боротися з масштабними зловживаннями, використовуючи в узгодженому поєднанні різні сигнали та механізми протидії (капчі, блокування тощо). Цього року ми почнемо працювати над розв'язанням найбільших проблем у цій сфері. Крім того, ці інвестиції в захист від зловживань повинні бути збалансовані з інвестиціями в розуміння і поліпшення стану спільноти, деякі аспекти якого включені в різні регуляторні вимоги Suman Cherukuwada
WE5

Обговорення

Платформа знань I (Еволюція платформи) Розвивати платформу МедіаВікі та її інтерфейси, щоб краще відповідати основним потребам Вікіпедії. МедіаВікі побудована для створення, модерації, зберігання, знаходження та споживання відкритого багатомовного вмісту в широких масштабах. У цей другий рік роботи Платформи знань ми подивимося на систему як куратор і почнемо працювати над вдосконаленням платформи, щоб ефективно підтримувати основні потреби проєктів Вікімедіа протягом наступного десятиліття, починаючи з Вікіпедії. Це включає продовження роботи над визначенням нашої платформи виробництва знань, посилення стійкості платформи, фокус на системі розширень/куків, щоб прояснити і впорядкувати розробку функцій, а також продовження інвестування в обмін знаннями і надання людям можливості робити внесок у МедіаВікі. Birgit Müller
WE6

Обговорення

Платформа знань II (Сервіси для розробників) Технічний персонал і розробники-волонтери мають інструменти, необхідні для ефективної підтримки проєктів Вікімедіа. Ми продовжимо розпочату роботу над покращенням (і масштабуванням) робочих процесів розробки, тестування та розгортання у Вікімедіа продакшн і розширимо визначення, включивши до нього послуги для розробників інструментів. Ми також прагнемо покращити нашу здатність відповідати на поширені запитання щодо робочих процесів та аудиторій розробників/інженерів, а також зробити відповідні дані доступними для прийняття поінформованих рішень. Частиною цієї роботи є розгляд практик (або їх відсутності), які наразі становлять виклик для нашої екосистеми. Birgit Müller

Цілі для Сервісів сигналів і даних (ССД)
Ціль Область цілі Ціль Контекст цілі Власник
SDS1

Обговорення

Shared insights Наші рішення про те, як підтримувати місію та рух Вікімедіа, ґрунтуються на метриках високого рівня та нових ідеях. Для того, щоб ми могли ефективно та результативно розвивати технології, підтримувати волонтерів та відстоювати політику, яка захищає та розширює доступ до знань, нам потрібно розуміти екосистему Вікімедіа та узгоджувати свої погляди на те, як виглядає успіх. Це означає своєчасне відстеження загального набору показників, які є надійними, зрозумілими та доступними. Це також означає появу досліджень та ідей, які допоможуть нам зрозуміти, чому і як ми вимірюємо. Kate Zimmerman
SDS2

Обговорення

Платформа для експериментів Менеджери продуктів можуть швидко, легко і впевнено оцінювати вплив функцій продукту. Щоб уможливити та прискорити прийняття рішень про розробку функцій продукту на основі даних, менеджерам продуктів потрібна платформа для експериментів, за допомогою якої вони можуть визначати функції, обирати цільові аудиторії користувачів та бачити результати вимірювань впливу. Прискорення часу між запуском і аналізом є критично важливим, оскільки скорочення часу для навчання прискорить експерименти і, врешті решт, інновації. Ручні завдання та індивідуальні підходи до вимірювання були визначені як бар'єри на шляху до швидкості. Ідеальний сценарій полягає в тому, що менеджери продуктів можуть пройти шлях від запуску експерименту до виявлення результату з мінімальним ручним втручанням інженерів та аналітиків або взагалі без нього. Tajh Taylor

Цілі для Майбутніх аудиторій (FA)
Ціль Область цілі Ціль Контекст цілі Власник
FA1

Обговорення

Перевірка гіпотез Надати рекомендації щодо стратегічних інвестицій для Фонду Вікімедіа — на основі результатів експериментів, які поглиблюють наше розуміння того, як знання поширюються і споживаються в онлайні, — які допоможуть нашому руху служити новим аудиторіям в умовах мінливого Інтернету. Через постійні зміни в технологіях і поведінці користувачів в онлайні (наприклад, зростаюча перевага отримання інформації через соціальні додатки, популярність короткометражних відеороликів, розвиток генеративного штучного інтелекту) рух Вікімедіа стикається з проблемами залучення й утримання читачів і дописувачів. Ці зміни також приносять можливості служити новим аудиторіям, створюючи й доставляючи інформацію новими способами. Однак ми, як рух, не маємо чіткої, заснованої на даних картини переваг і компромісів різних потенційних стратегій, які ми могли б застосувати для подолання викликів або використання нових можливостей. Наприклад, чи варто нам ...
  • Інвестувати у великі нові функції на нашій платформі на кшталт чат-ботів чи соціального відео?
  • Нести знання Вікімедіа та створювати шляхи для внеску до популярних сторонніх платформ?
  • Ще щось?

Щоб Вікімедіа стала проєктом для багатьох поколінь, ми перевіримо гіпотези, щоб краще зрозуміти і порекомендувати перспективні стратегії — для Фонду Вікімедіа та руху Вікімедіа, — яких слід дотримуватися, щоб залучати й утримувати майбутні аудиторії.

Maryana Pinchuk

Ціль для Продуктової та інженерної підтримки (PES)
Ціль Область цілі Ціль Контекст цілі Власник
PES1

Обговорення

Ефективність операцій Зробити роботу Фонду швидшою, дешевшою та більш впливовою. Працівники Фонду у своїй повсякденній роботі роблять багато для того, щоб наша діяльність була швидшою, дешевшою та більш впливовою. Ця ціль висвітлює конкретні ініціативи, які: а) дозволять досягти значних успіхів у напрямку підвищення швидкості, дешевизни та результативності; б) приведуть до скоординованих зусиль та зміни формальних і неформальних практик у Фонді. По суті, КР, включені до цієї цілі, є найскладнішими та найкращими поліпшеннями, які ми можемо зробити цього року для підвищення операційної ефективності роботи, що стосується наших продуктів і технології. Amanda Bittaker


Ключові результати

Тут для кожної фіналізованої цілі приведені «Ключові результати» (КР). Вони відповідають кожній з цілей, наведених вище.

«Гіпотези», що лежать в основі кожного КР, будуть впродовж року, в міру накопичення досвіду, оновлюватися на вікісторінках відповідного проєкту або команди.

Ключових результати Вікідосвіду (WE)

[ Цілі ]

Скорочення ключового результату Текст ключового результату Контекст ключового результату Власник
WE1.1

Обговорення

Розробити або вдосконалити один робочий процес, який допомагає дописувачам зі спільними інтересами зв'язуватися один з одним і робити спільні внески. Ми вважаємо, що простори спільнот і взаємодія у вікі роблять людей задоволенішими і, як дописувачів, продуктивнішими. Крім того, простори спільнот допомагають залучати і наставляти новачків, моделюють найкращі практики дописувачів і допомагають заповнювати прогалини в знаннях. Однак існуючі ресурси, інструменти та простори, які підтримують людський зв'язок у вікі, є неякісними і сьогодні не відповідають викликам і потребам більшості редакторів. Тим часом робота команди Кампаній продемонструвала, що багато організаторів прагнуть впроваджувати та експериментувати з новими інструментами зі структурованими робочими процесами, які допомагають їм у роботі зі спільнотою. З цих причин ми хочемо зосередитися на заохоченні та просуванні почуття приналежності серед дописувачів вікі. Ilana Fried
WE1.2

Обговорення

Конструктивна активація: #% зростання відсотка новачків порівняно з минулим роком, які опублікували ≥1 конструктивне редагування в основному просторі на мобільному пристрої.

Поточний досвід повноекранного редагування для багатьох новачків, щоб робити конструктивний внесок, вимагає занадто багато контексту, терпіння та спроб і помилок. Щоб підтримати нове покоління волонтерів, ми збільшимо кількість і доступність менших, структурованих і більш орієнтованих на конкретні завдання робочих процесів редагування (наприклад, Перевірка редагування і Структуровані завдання).

Примітка: Базові показники будуть встановлені лише наприкінці 4 кварталу поточного фінансового року, після чого буде встановлено наш цільовий відсотковий показник КР.

Peter Pelberg
WE1.3

Обговорення

Підвищити задоволеність користувачів у 4 модерованих продуктах на X%.

Редактори з розширеними правами використовують широкий спектр наявних функцій, розширень, інструментів та скриптів для виконання завдань модерації у проєктах Вікімедіа. Цього року ми хочемо зосередитися на вдосконаленні цього інструментарію, а не на проєктах зі створення нової функціональності у цій сфері. Ми плануємо протягом року торкнутися низки продуктів і хочемо зробити значні покращення у кожному з них. Таким чином ми сподіваємося покращити досвід модерації вмісту в цілому. Ми визначимо X% після вимірювання базових показників для деяких поширених інструментів модераторів, на які ми можемо націлитися в рамках цього напрямку роботи. Список побажань спільноти буде значною мірою сприяти визначенню пріоритетів для цього КР.

We will define baselines for common moderator tools that we may target with this workstream to determine increase in satisfaction per tool. The Community Wishlist will be a substantial contributor to deciding on the priorities for this KR.

Sam Walton
WE2.1

Обговорення

До кінця 2-го кварталу підтримати організаторів, дописувачів та установи конкретними інструментами, аналітикою та організаційними підходами, які збільшать охоплення якісного вмісту в ключових тематичних областях [будуть визначені пізніше] на X%.

Цей КР спрямований на покращення висвітлення тем для зменшення наявних прогалин у знаннях. Ми встановили, що спільноти отримують користь від ефективних інструментів у поєднанні з кампаніями, спрямованими на підвищення якості вмісту в наших проєктах. Цього року ми хочемо зосередитися на вдосконаленні наявних інструментів та експериментуванні з новими способами визначення пріоритетності ключових тем, які заповнюють прогалини в знаннях. Наш цільовий показник збільшення охоплення на Х% буде визначатися на основі наявних базових показників створення якісного вмісту. Крім того, до наступного кварталу будуть визначені тематичні області, на яких ми зосередимося у співпраці зі спільнотами та установами.

Our target 138 articles will be determined by looking at existing baselines of quality content creation.

Purity Waigi & Fiona Romeo
WE2.2

Обговорення

До кінця 2-го кварталу впровадити та протестувати дві рекомендації, як соціальні, так і технічні, для підтримки мовної адаптації малих мовних спільнот, з оцінкою для аналізу відгуків спільноти. Існують версії Вікіпедії приблизно 300 мовами. І все ж є набагато більше мов, якими розмовляють мільйони людей, якими немає Вікіпедії та взагалі Вікісайтів. Це перешкода на шляху до реалізації нашого бачення: щоб кожна людина могла вільно створювати інформацію і знання, обмінюватися ними і мати доступ до суми всіх знань. Інкубатор Вікімедіа — це місце, де потенційні вікіпроєкти Вікімедіа у нових мовних версіях можуть бути організовані, написані, протестовані й доведені до того, що вони гідні бути розміщеними на ресурсах Фонду Вікімедіа. Інкубатор був започаткований у 2006 році з припущенням, що його користувачі матимуть попередні знання з редагування вікі. Ця проблема загострюється тим, що цей процес здебільшого мають виконувати люди, які є найновішими і найменш досвідченими в нашому русі. Хоча редагування у вікіпроєктах Вікімедіа з того часу значно покращилося, Інкубатор не отримував цих оновлень через технічні обмеження. Наразі випуск вікі з Інкубатора займає кілька тижнів, а щороку створюється лише близько 12 вікі, що свідчить про значне вузьке місце.

Наявні дослідження та матеріали свідчать про технічні проблеми на кожному етапі впровадження мови: додавання нових мов до Інкубатора, складнощі в розробці та перевірці вмісту, а також повільний процес створення вікісайту після того, як мова вийде з Інкубатора.

Кожна фаза є повільною, ручною та складною, що вказує на необхідність вдосконалення. Розв'язання цієї проблеми дозволить створювати вікі новими мовами швидше і простіше, а також дасть змогу більшій кількості людей ділитися знаннями. Різні зацікавлені сторони, наявні дослідження та ресурси виявили запропоновані рекомендації як соціального, так і технічного характеру. Цей ключовий результат пропонує протестувати дві рекомендації, як соціальні, так і технічні, та оцінити відгуки спільноти.

Satdeep Gill & Mary Munyoki
WE2.3

Обговорення

На кінець другого кварталу дві нові функції допомагають дописувачам додавати джерельні матеріали, які відповідають настановам проєкту, а 3-5 партнерів надали джерельні матеріали, які заповнюють мовні та географічні прогалини. Щоб розширювати доступ до якісних джерельних матеріалів, необхідних для заповнення стратегічних прогалин у вмісті, ми будемо:
  • Співпрацювати з Бібліотекою спадщини біорізноманіття; «AfLIA»; а також із навчальною мережею «Вікіджерела люблять манускрипти».
  • Підтримувати залучення та утримання партнерів за вмістом, за допомогою більш доступних показників повторного використання.
  • Заохочувати дописувачів додавати зображення та посилання, які відповідають настановам проєкту, і підвищувати довіру до вмісту, наприклад, позначаючи потенційні проблеми під час їхнього завантаження/додавання.
Fiona Romeo & Alexandra Ugolnikova
WE2.4

Обговорення

До кінця другого кварталу увімкнути Вікіфункції принаймні в одній маленькій мовній Вікіпедії, щоб забезпечити більш масштабований спосіб додавання нового вмісту. Щоб ефективно зменшити наші прогалини в знаннях, нам потрібно вдосконалити робочі процеси, які підтримують масштабоване зростання якісного вмісту, особливо в менших мовних спільнотах. Amy Tsay
WE3.1

Обговорення

Створити два куровані, доступні та керовані спільнотою досвіди перегляду та навчання у репрезентативних вікі з метою збільшення на 5% утримання читачів, що вийшли з системи, серед користувачів, які отримали досвід. Цей КР фокусується на збільшенні утримання нового покоління читачів на нашому сайті, дозволяючи новому поколінню побудувати тривалий зв'язок з Вікіпедією, досліджуючи можливості для читачів легше відкривати й вивчати вміст, який їх цікавить. Це включатиме дослідження та розробку нових курованих, персоналізованих і керованих спільнотою можливостей для перегляду та навчання (наприклад, стрічки з відповідним вмістом, рекомендації та пропозиції щодо тематичного вмісту, можливості для вивчення вмісту, куровані спільнотою тощо).

Ми плануємо розпочати фінансовий рік із серії експериментів з досвіду перегляду вебсторінок, щоб визначити, які з них ми хотіли б масштабувати для робочого використання і на якій платформі (веб, застосунки, або і те й інше). Потім ми зосередимося на масштабуванні цих експериментів і перевірці їхньої ефективності в підвищенні утримання користувачів у робочих середовищах. Наша мета до кінця року - запустити принаймні два експерименти на репрезентативних вікі й точно виміряти 5% збільшення утримання читачів, які беруть участь у цих експериментах.

Щоб оптимально ефективно досягти цього КР, нам знадобиться можливість «A/B» тестування з користувачами, які вийшли з системи, а також інструменти, здатні вимірювати утримання читачів. Нам також можуть знадобитися нові API або сервіси, необхідні для представлення рекомендацій та інших механізмів кураторства.

Olga Vasileva
WE3.2

Обговорення

Збільшити на 50% на кожну платформу кількість пожертв через контактні точки, окрім щорічних банерів та звернень через електронну пошту. Наша мета — забезпечити різноманітність джерел надходжень, визнаючи при цьому наших наявних донорів. Спираючись на відгуки та дані, ми зосереджуємось на збільшенні кількості пожертв поза межами методів, на які Фонд покладався в минулому, зокрема, щорічних банерних закликів. Ми хочемо показати, що, інвестуючи в більш інтегрований донорський досвід, ми можемо підтримувати нашу роботу і розширювати наш вплив, надаючи альтернативу донорам і потенційним донорам, які не реагують на банерні заклики. 50% — це початкова оцінка, що базується на зменшенні видимості кнопки «Пожертвувати» в Інтернеті внаслідок впровадження Вектора 2022, а також на збільшенні кількості пожертв завдяки пілотному проєкту 2023-2024 фінансового року в застосунках Вікіпедії, спрямованому на покращення досвіду донорів (збільшення кількості пожертв на 50,1%). Оцінка цієї метрики за платформами допоможе нам зрозуміти тенденції на платформах і те, чи слід застосовувати різні тактики в майбутньому, виходячи з різниці в поведінці залежно від аудиторії платформи. Jazmin Tanner
WE3.3

Обговорення

By the end of Q2 2024-25, volunteers will start converting legacy graphs to the new graph extension on production Wikipedia articles.

The Graph extension has been disabled for security reasons since April 2023, leaving readers unable to view many graphs that community members have invested time and energy into over the last 10 years.

Data visualization plays a role in creating engaging encyclopedic content, so in FY 2024-25, we will build a new secure service to replace the Graph extension that will handle the majority of simple data visualization use cases on Wikipedia article pages. This new service will be built in an extensible way to support more sophisticated use cases if WMF or community developers choose to do so in the future.

We will know we’ve achieved success when community members are successfully converting legacy graphs and publishing new graphs using the new service. We will determine which underlying data visualization library to use and which graph types to support during the initial phase of the project.

Christopher Ciufo
WE3.4

Обговорення

Develop the capability model to improve website performance through smaller scale cache site deployments that take one month to implement while maintaining technical capabilities, security and privacy.

The Traffic team is responsible for maintaining the Content Delivery Network (CDN). This layer caches frequently accessed content, pages, etc, in memory and on disk. This reduces the time it takes to process requests for users. The second bit is storing content closer to the user in a physical sense. That reduces the time it takes for data to reach the user (latency). Last year, we enabled one site in Brazil meant to reduce latency in the Southern American region. Setting up new data centers would be great but it is expensive, time consuming, and requires a lot of work to get done – for example, last year’s work spanned the full year. We would love to have centers in Africa and Southeast Asia, and we would love to have them all around the world.

Our hypothesis is to spin up smaller sites in other places around the world where traffic is lower. These would require fewer servers, of not more than four or five servers. This reduces our cost. It would still help us reduce latency for users in these regions, while being more lightweight in terms of time and effort to maintain them.

Kwaku Ofori
WE4.1

Обговорення

До третього кварталу надати пропозицію щодо трьох контрзаходів проти переслідувань і шкідливого вмісту на основі даних і відповідно до змін у регуляторному середовищі, що розвивається. Забезпечення безпеки та гаразду користувачів є основним обов'язком онлайн-платформ. У багатьох юрисдикціях діють закони та нормативні акти, які вимагають від онлайн-платформ вживати заходів проти домагань, кібербулінгу та іншого шкідливого вмісту. Невиконання цих вимог може призвести до юридичної відповідальності платформи та регуляторних санкцій.

Наразі ми не дуже добре уявляємо собі, наскільки великими є ці проблеми або причини, що їх породжують. Ми значною мірою покладаємося на окремі свідчення та ручні процеси, що залишає нас вразливими як до юридичних ризиків, так і до інших далекосяжних наслідків: недооцінки проблеми, ескалації шкоди, репутаційних збитків та підриву довіри користувачів.

Нам потрібно створити сильну культуру вимірювання частоти випадків домагань і шкідливого вмісту та проактивно впроваджувати контрзаходи.

Madalina Ana
WE4.2

Обговорення

До третього кварталу розробити щонайменше два сигнали для використання в робочих процесах протидії зловживанням, щоб підвищити точність дій щодо зловмисників. Вікі значною мірою покладаються на блокування IP-адрес як на механізм блокування вандалізму, спаму та зловживань. Але IP-адреси стають все менш корисними як стабільні ідентифікатори окремих учасників, а блокування IP-адрес має непередбачувані негативні наслідки для добросовісних користувачів, які випадково мають одну IP-адресу зі зловмисниками. Поєднання зниження стабільності IP-адрес і нашої значної залежності від блокування IP-адрес призводить до зниження точності та ефективності націлювання на зловмисників, а також до зростання рівня супутньої шкоди для добросовісних користувачів. Ми хочемо бачити протилежну ситуацію: зниження рівня супутньої шкоди та підвищення точності заходів, спрямованих на зловмисників.

Щоб краще підтримати роботу функціонерів у боротьбі зі зловживаннями та надати будівельні блоки для повторного використання в наявних (наприклад, CheckUser, Special:Block) і нових інструментах, в цьому КР ми пропонуємо дослідити способи надійно пов'язати особу з її діями (нівелювання використання кількох облікових записів), а також об'єднати наявні сигнали (наприклад, IP-адреси, історію облікових записів, атрибути запитів), щоб забезпечити більш точне націлювання дій на зловмисників.

Kosta Harlan
WE4.3

Обговорення

Зменшити ефективність великомасштабної розподіленої атаки на 50%, що вимірюється часом, необхідним для адаптації наших заходів, та обсягом трафіку, який ми можемо витримати при симулюванні. Еволюція ландшафту Інтернету, включаючи зростання масштабних бот-мереж і почастішання атак, зробила наші традиційні методи обмеження масштабних зловживань застарілими. Такі атаки можуть зробити наші сайти недоступними, переповнивши нашу інфраструктуру запитами, або перевантажити здатність нашої спільноти боротися з масштабним вандалізмом. Це також створює невиправдане навантаження на наших редакторів з високими привілеями та технічну спільноту.

Нам терміново потрібно покращити нашу здатність автоматично виявляти, протистояти і нівелювати або зупиняти такі атаки. Для того, щоб виміряти наші покращення, ми не можемо покладатися виключно на частоту/інтенсивність реальних атак, оскільки ми будемо залежати від зовнішніх дій, і нам буде важко отримати чітку кількісну картину нашого прогресу.

Налаштувавши кілька симульованих атак різної природи/складності/тривалості, які можна безпечно запустити проти нашої інфраструктури, і запускаючи їх щоквартально, ми зможемо як тестувати наші нові контрзаходи, не бувши атакованими, так і об'єктивно звітувати про наші вдосконалення.

Giuseppe Lavagetto
WE4.4

Обговорення

Launch temp accounts to 100% of all wikis. Temporary accounts are a solution for complying with various regulatory requirements around the exposure of IPs on our platform on various surfaces. This work involves updating many products, data pipelines, functionary tools, and various volunteer workflows to cope with the existence of an additional type of account. Madalina Ana
WE5.1

Обговорення

До третього кварталу завершити щонайменше 5 втручань, спрямованих на підвищення стійкості платформи. Стійкість платформи МедіаВікі — це постійна робота, важлива для нашої здатності масштабувати, підвищувати або уникати погіршення задоволеності розробників і розвивати нашу технічну спільноту. Це важко виміряти і залежить від технічних та соціальних факторів. Однак ми володіємо неявними знаннями про конкретні сфери вдосконалення, які є стратегічно важливими для стійкості. Заплановані втручання можуть допомогти підвищити стійкість і зручність супроводу платформи або уникнути її деградації. Ми плануємо оцінити вплив цієї роботи в четвертому кварталі та надати рекомендації щодо подальшого досягнення цілей стійкості. Приклади заходів зі стійкості: спрощення складних областей коду, які є основними для МедіаВікі, але лише кілька людей знають, як вони працюють; збільшення використання інструментів для аналізу коду, щоб інформувати про якість нашої кодової бази; оптимізація таких процесів, як формування пакетів та випуски версій. Mateus Santos
WE5.2

Обговорення

Визначити до другого кварталу і завершити до четвертого кварталу одне або кілька втручань для розвитку програмних інтерфейсів екосистеми МедіаВікі, щоб надати можливість відокремленої, простішої

і стійкішої розробки функцій.

Основна мета КР 5.2 — покращити та прояснити взаємодію між основною платформою МедіаВікі та її розширеннями, оформленнями та іншими частинами. Ми прагнемо забезпечити функціональні покращення архітектури МедіаВікі, які уможливлять практичну модульність та зручність супроводу, що полегшить розробку розширень, а також розширить можливості для виконання вимог ширшого бачення продукту МедіаВікі. Ця робота також має на меті проінформувати, що має бути (чи не бути) в ядрі, розширеннях чи інтерфейсах між ними. Рік буде розділений на дві фази: 5-місячна фаза досліджень та експериментів, яка дасть інформацію для другої фази, де будуть реалізовані конкретні втручання. Jonathan Tweed
WE5.3

Обговорення

До кінця другого кварталу завершити одну ініціативу зі збору даних та один експеримент з покращення продуктивності, щоб інформувати про подальші втручання щодо продукту та платформи для використання можливостей, розблокованих завдяки моделюванню сторінки у МедіаВікі як композиції структурованих фрагментів. Основна мета полягає в тому, щоб дати можливість розробникам і менеджерам продуктів використовувати нові можливості платформи МедіаВікі для задоволення поточних і майбутніх потреб в енциклопедичному вмісті, уможливлюючи нові пропозиції продуктів, які наразі важко реалізувати, а також підвищити продуктивність і стійкість платформи.

Зокрема, на рівні платформи МедіаВікі ми хочемо змінити модель обробки МедіаВікі, яка не розглядає сторінку як монолітну одиницю, а розглядає її як композицію структурованих одиниць вмісту. Парсоїдні перегляди прочитаного, інтеграція Вікіданих та інтеграція Вікіфункцій у вікі — все це неявні кроки до цього. В рамках цього КР ми хочемо більш цілеспрямовано експериментувати з цими новими можливостями і збирати дані для майбутніх втручань на основі цих нових можливостей, щоб гарантувати, що ми зможемо досягти запланованого впливу на інфраструктуру і продукт.

Subramanya Sastry
WE5.4

Обговорення

By the end of Q2, execute the 1.43 LTS release with a new MW release process that synchronizes with PHP upgrades.

The MediaWiki software platform relies on regular updates to the next PHP version to remain secure and sustainable, which is a pain point in our process and important for the modernization of our infrastructure. At the same time, we regularly release new versions of the MediaWiki software, which e.g. translatewiki.net depends on, the platform used to translate software messages for the Wikimedia projects and many other open source projects.

There’s an opportunity to improve the MediaWiki release process, including technical documentation and synchronization with PHP upgrades in alignment with the MediaWiki product strategy before the next release, which will be a long term support version (LTS). This work is part of our strategic investment in the sustainability of the MediaWiki platform (see also: 5.1) and aims to improve developer experience and infrastructure management.

Mateus Santos
WE6.1

Обговорення

Вирішити 5 питань для забезпечення ефективності та прийняття обґрунтованих рішень щодо робочих процесів і послуг розробників та інженерів, а також зробити відповідні дані доступними до кінця четвертого кварталу. «Це складно» — часта відповідь на питання на кшталт «які сховища використовуються у виробництві Вікімедіа». У цьому КР ми розглянемо деякі з наших «вічнозелених» питань у сфері інженерної продуктивності та досвіду — повторювані питання, які здаються простими, але на які важко відповісти; питання, на які ми можемо відповісти, але дані недоступні і потребують спеціальних запитів від експертів у певній галузі; питання, на які важко отримати відповідь через прогалини у процесах або з інших причин. Ми визначимо, що означає «вирішити» для кожного з цих питань: для деяких це може означати просто зробити доступними наявні точні дані. Інші питання потребуватимуть більше часу на дослідження та інженерні розробки для їх вирішення. Основна мета цієї роботи — скоротити час, обхідні шляхи і зусилля, необхідні для отримання інформації про ключові аспекти досвіду розробників, і дозволити нам поліпшити робочі процеси і послуги для інженерів і розробників. [TBD]
WE6.2

Обговорення

До четвертого кварталу вдосконалити теперішній проєкт і провести щонайменше два експерименти, спрямовані на створення зручних у супроводі цільових середовищ, що наближають нас до безпечного, напівбезперервного доставлення. Розробники і користувачі покладаються на бета-кластер Вікімедіа (бета), щоб виловлювати помилки до того, як вони вплинуть на користувачів у виробництві. З часом використання бета-версій розширилося і вступило в конфлікт — вони надто різноманітні, щоб вміститися в одному середовищі. Ми покращимо одне з наявних альтернативних середовищ і проведемо експерименти, спрямовані на заміну однієї високопріоритетної потреби в тестуванні, яку наразі задовольняє бета-кластер, на підтримуване альтернативне середовище, яке краще відповідає потребам кожного варіанту використання. Tyler Cipriani
WE6.3

Обговорення

Develop a Toolforge sustainability scoring framework by Q3. Apply it to improve at least one critical platform aspect by Q4 and inform longer-term strategy. Toolforge, ключова платформа для інструментів Вікімедіа, створених волонтерами, відіграє вирішальну роль — від редагування до захисту від вандалізму. Наша мета — покращити зручність використання Toolforge, знизити бар'єри для внеску, покращити практики спільноти та сприяти дотриманню встановлених політик. Для цього до другого кварталу ми запровадимо систему балів для оцінки стійкості платформи Toolforge, зосередившись на технічних і соціальних аспектах. Використовуючи цю систему як орієнтир, ми прагнемо покращити один з ключових технічних факторів на 50%. Slavina Stefanova

Проєкт ключових результатів Сервісів сигналів і даних (SDS)

[ Цілі ]

Скорочення ключового результату Текст ключового результату Контекст ключового результату Власник
SDS1.1

Обговорення

Керівники двох програм або ініціатив, що ґрунтуються на КР, випустили широко поширювану документацію, яка пояснює логічний зв'язок між роботою їх команди та впливом на один або кілька основних показників Фонду.

Наші основні організаційні показники слугують основою для оцінки прогресу Фонду в досягненні його цілей. Коли ми розподіляємо ресурси на програми та розробляємо робочі потоки, орієнтовані на ключові результати (КР), ці показники мають визначати, як ми пов'язуємо ці інвестиції з основними цілями Фонду, визначеними в річному плані.

Робота над цим ключовим результатом підтверджує, що Фонд в цілому перебуває на ранній стадії своєї здатності кількісно пов'язувати вплив усіх запланованих втручань із високорівневими або основними показниками. Для досягнення цієї кінцевої мети цей КР спрямований на розробку процесу, за допомогою якого ми ділимося логічними та теоретичними зв'язками між нашими ініціативами та нашими показниками високого рівня. На практиці це означає співпрацю з власниками ініціатив у всьому Фонді, щоб зрозуміти, як результати їхньої роботи на рівні проєкту пов’язані з нашими основними показниками на рівні Фонду та впливають на них.

Для забезпечення узгодженості та точності в документуванні потенційного впливу роботи будуть використовуватися схеми відображення впливу та такі вправи, як «відображення Теорії змін» і побудова причинно-наслідкових графів. Щоб досягти цього ключового результату, нам також потрібно буде розробити допоміжні матеріали, які допоможуть власникам ініціативи зрозуміти організаційні показники та зрозуміти, як будувати теорії змін, пов'язані з їхньою роботою.

Omari Sefu
SDS1.2

Обговорення

Дати відповідь на два стратегічні відкриті дослідницькі питання до грудня 2024 року, щоб надати рекомендації або інформацію для річного планування на 26 фінансовий рік. В екосистемі Вікімедіа є багато відкритих дослідницьких питань, і відповіді на деякі з них мають стратегічне значення для ФВМ чи афілітатів. Відповіді на ці питання можуть допомогти у майбутньому розвитку продукту чи технології або підтримати прийняття рішень чи адвокацію у політичному просторі. Хоча на деякі з цих питань можна відповісти, використовуючи суто дослідницький або дослідницько-інженерний досвід, з огляду на соціально-технічну природу проєктів Вікімедіа, отримання достовірної інформації часто вимагає міжкомандної співпраці для збору даних, створення вмісту, взаємодії з користувачами, ретельного планування експериментів тощо. За допомогою цього КР ми прагнемо визначити пріоритетність деяких наших ресурсів для відповіді на одне або кілька таких питань.

Робота в рамках цього КР включає визначення пріоритетності списку стратегічних відкритих питань, а також проведення експериментальної роботи для пошуку відповіді на X (наразі оцінюється в 2) з них. Ідеальним типом питань, які ми розглядаємо в цьому КР, є питання, відповідь на які може мати ефект розблокування, дозволяючи багатьом іншим командам або групам працювати (краще? поінформованіше) над продуктом, технологією або політикою. Ми маємо намір, щоб робота в цьому КР доповнювала такі КР:

  • PES1.3. де основна увага приділяється експериментуванню з ідеями платформних продуктів або функцій на основі наявних продуктів.
  • FA1.1. де основна увага приділяється експериментуванню з майбутніми аудиторіями за допомогою технологій штучного інтелекту / машинного навчання.
Leila Zia
SDS1.3

Обговорення

Досягти щонайменше 50% скорочення середнього часу, необхідного зацікавленим сторонам у сфері даних для розуміння та відстеження потоків даних для трьох основних та важливих показників. Необхідно для дотримання стандартів Управління даними.

Відстеження трансформації та джерел наборів даних є складним і вимагає знання різних сховищ і систем. Ми повинні спростити розуміння того, як потоки даних рухаються в наших системах, щоб зацікавлені у сфері даних сторони могли працювати в режимі самообслуговування.

Ця робота підтримуватиме робочі процеси, де дані трансформуються і використовуються для аналітики, функцій, API і завдань з якості даних. Буде продовжена робота над КР щодо документування показників.

Luke Bowmaker
SDS2.1

Обговорення

До кінця другого кварталу ми зможемо підтримувати одну продуктову команду для оцінки функції або продукту за допомогою базового A/B тестування, що скоротить час на отримання даних про взаємодію з користувачем на 50%.

Ми вважаємо, що використання спільних інструментів підвищить впевненість продуктових команд у прийнятті рішень на основі даних, підвищить ефективність та продуктивність, а також покращить продуктову стратегію та інновації.

Ми розглянемо адаптацію індивідуального часу команди до базових даних щодо взаємодії з користувачем і покращимо їх на 50%. Ми також дослідимо, як ми можемо ці досягнення вписати в ширший контекст усіх продуктових команд.

Ми сподіваємося дізнатися, як ми можемо покращити сприйняття та визначити пріоритети для покращення можливостей на основі відгуків від команди впровадження та результатів SDS2.2.

Virginia Poundstone
SDS2.2

Обговорення

До кінця другого кварталу ми матимемо дві основні метрики для аналізу експериментів (A/B-тести) для підтримки перевірки гіпотез щодо продукту/функцій, пов'язаних з КР 2024-2025 фінансового року. Коли менеджер продукту (або проєктувальник) має гіпотези, що продукт/функція розв'яже проблему/потребу користувачів або організації, то експеримент — це спосіб перевірити ці гіпотези і дізнатися про потенційний вплив їхньої ідеї на показник. Результати експерименту надають інформацію менеджеру продукту і допомагають йому прийняти рішення про те, що робити далі (відмовитися від цієї ідеї і спробувати інші гіпотези, продовжити розробку, якщо експеримент був проведений на початку життєвого циклу розробки, або випустити продукт/функцію для більшої кількості користувачів). Менеджери продукту повинні бути здатними приймати таке рішення з упевненістю, спираючись на докази, яким вони довіряють і які вони розуміють.

Основною перешкодою на цьому шляху є те, що продуктові команди наразі формулюють свої гіпотези за допомогою спеціальних показників для конкретних проєктів, які потребують спеціальної аналітичної підтримки для їх визначення, вимірювання, аналізу та звітування про них. Перехід на набір основних метрик для формулювання всіх гіпотез щодо продукту/функції, які можна перевірити, зробить це:

  • простішим і швидшим для проєктування, розгортання і аналізу експериментів для перевірки цих гіпотез
  • легшим для донесення результатів та висновків з експериментів до осіб, які приймають рішення (менеджерів продукту) та інших аудиторій (наприклад, до вищого керівництва, інших в організації, спільнот)

Ми думаємо, що набір основних метрик, які широко зрозумілі і послідовно використовуються — і які засновані і є під впливом стандартних галузевих метрик — також покращить організаційну грамотність щодо даних і сприятиме культурі оцінювання, експериментування і навчання. Ми зосереджуємося на основних метриках, які: (1) необхідні для найкращого вимірювання та оцінки успіху/впливу продуктів/функцій, пов'язаних з двома ключовими критеріями Вікідосвіду – WE3.1 і WE1.2; (2) відображають або зіставляються зі стандартними галузевими метриками, що використовуються у вебаналітиці.

Mikhail Popov
SDS2.3

Обговорення

Deploy a unique agent tracking mechanism to our CDN which enables the A/B testing of product features with anonymous readers. Without such a tracking mechanism, it is not reasonable to implement A/B testing of product features with anonymous readers.

This is basically a milestone-based result to create a new technical capability that others can build measurable things on top of. The key priority use-case will be A/B testing of features with anonymous readers, but this work also enables other important future things, which may create follow-on hypotheses later in WE4.x (for request risk ratings and mitigating large-scale attacks) and for metrics/research about unique device counts as their resourcing and priorities allow.

Brandon Black

Проєкт ключового результату Майбутніх аудиторій (FA)

[ Цілі ]

Скорочення ключового результату Текст ключового результату Контекст ключового результату Власник
FA1.1

Обговорення

Завдяки експериментальним висновкам та рекомендаціям щодо Майбутніх аудиторій, до кінця третього кварталу у проєкті річного плану на наступний рік буде присутня принаймні одна ціль або ключовий результат, що належить команді, яка не є учасницею Майбутніх аудиторій. З 2020 року Фонд Вікімедіа відстежує зовнішні тенденції, які можуть вплинути на нашу здатність служити майбутнім поколінням споживачів і дописувачів знань і залишатися квітучим рухом вільних знань для наступних поколінь. Майбутні аудиторії, невелика команда дослідників, будуть:
  • Проводити швидкі, обмежені в часі експерименти (з метою проведення щонайменше трьох експериментів на фінансовий рік), щоб дослідити шляхи як успішно впоратися з цими тенденціями
  • На основі висновків експериментів надавати рекомендації щодо нових неекспериментальних інвестицій, які повинен здійснювати WMF — тобто нових продуктів або програм, які повинні бути реалізовані повною командою або командами — протягом нашого регулярного річного періоду планування. Цей ключовий результат буде досягнутий, якщо в проєкті річного плану на наступний фінансовий рік з'явиться принаймні одна ціль або ключовий результат, які належать команді за межами Майбутніх аудиторій, і заснований на рекомендаціях Майбутніх аудиторій.
Maryana Pinchuk

Проєкт ключових результатів Продуктової та інженерної підтримки (PES)

[ Цілі ]

Скорочення ключового результату Текст ключового результату Контекст ключового результату Власник
PES1.1

Обговорення

Культура оцінювання: в рамках щоквартального опитування поступово покращувати оцінки настрою персоналу відділів Продукту і Технології, що стосується наших результатів, напрямків, лідерства та стану команди. Культура оцінювання — це культура розробки продукту, що базується на коротших циклах ітерацій, навчання та адаптації. Це означає, що наша організація може встановлювати річні цілі, але те, що ми робимо для досягнення цих цілей, буде змінюватися і адаптуватися протягом року в міру того, як ми вчимося. Побудова культури оцінювання має два компоненти: процеси та поведінка. Цей КР фокусується на останній. Зміни в поведінці можуть розвивати і зміцнювати нашу культуру оцінювання. Це передбачає зміни в індивідуальних звичках і традиціях, коли ми переходимо до більш ітеративної розробки продукту. Цей КР базуватиметься на змінах в індивідуальній поведінці згідно з самозвітами, а також на вимірюванні змін у настроях персоналу, якщо такі є. Amy Tsay
PES1.2

Обговорення

На кінець другого кварталу новий Список бажань краще пов'язує ідеї та запити руху з діяльністю Фонду в сфері Продукту і Технології: пункти зі Списку бажань вирішуються через КР 2024-2025 років, Фонд виконав 10 менших Бажань, і Фонд у партнерстві з волонтерами визначив три чи більше областей можливостей на 2025-2026 фінансовий рік. Список бажань спільноти представляє вузький зріз руху; у ньому беруть участь приблизно 1 тис. людей, більшість з яких є дописувачами або адміністраторами. Люди часто оминають Список бажань, пишучи запити щодо функцій та повідомлення про помилки через Phabricator, де важко відрізнити — чи запити від ФВМ, чи від спільноти. Для учасників Cписок бажань — це дорога інвестиція часу з мінімальною віддачею. Вони все ще беруть участь у Cписку бажань, тому що вважають, що це єдиний спосіб привернути увагу до важливих помилок і поліпшення функцій, або сигналізувати про потребу в ширших, стратегічних можливостях. Побажання часто описують як рішення, а не як проблеми. Рішення можуть здаватися розумними на папері, але не обов'язково враховують технічну складність або наслідки для стратегії руху.

Масштаб і обсяг побажань іноді перевищує можливості Технічної спільноти або окремої команди, увічнюючи розчарування, що призводить до запитів на коментар і закликів ліквідувати Список бажань. У той час як члени спільноти вважають за краще використовувати Список бажань для проєктних ідей, команди Фонду дивляться на Список бажань та інші процеси приймання заявок для визначення пріоритетів, частково через те, що побажання не встигають до річного планування і їх важко включити в дорожні карти / Цілі і ключові результати.

Майбутній Список бажань має стати мостом між спільнотою та Фондом, де спільноти надаватимуть інформацію в структурованому вигляді, щоб ми могли вжити заходів і, своєю чергою, задоволити волонтерів. Ми створюємо новий процес приймання заявок, щоб кожен зареєстрований волонтер міг подати побажання 365 днів на рік. Побажання можуть містити повідомлення про помилку, запит на покращення або ідею щодо нової функції. Будь-хто може прокоментувати побажання, взяти участь у семінарі або підтримати його, щоб вплинути на визначення пріоритетів. Фонд не класифікуватиме побажання як «надто великі» або «надто маленькі».

Побажання, які тематично стосуються ширшої проблемної сфери, можуть впливати на річне планування та дорожні карти команд, пропонуючи стратегічні напрямки та можливості. Побажання будуть видимими для Руху на інформаційній панелі, яка класифікує побажання за проєктами, продуктами/проблемними областями та типами побажань. Фонд своєчасно реагуватиме на побажання та співпрацюватиме зі Спільнотою, щоб класифікувати та визначати пріоритети побажань. Ми співпрацюватимемо з вікімедійцями, щоб визначити та встановити як пріоритет три сфери покращення, включені до Річного плану Фонду на 2025-2026 роки, що має покращити рівень прийняття та виконання побажань, що мають вплив. Ми позначатимемо чітко сформульовані побажання для спільноти волонтерів-розробників та команд Фонду, що сприятиме більшій залученості команд та розробників, а також більшій кількості виконаних побажань, що сприятиме задоволенню спільноти. Виконання більшої кількості побажань підвищує задоволеність дописувачів, їхню ефективність та утримання, що має призвести до якісніших редагувань, якіснішого вмісту та більшої кількості читачів.

Jack Wheeler
PES1.3

Обговорення

Провести і завершити два експерименти з наявними дослідницькими продуктами/функціями, які нададуть нам дані/інформацію про те, як ми розвиваємо Вікіпедію як джерело знань для нашої поточної аудиторії користувачів і волонтерів у першому і другому кварталах. До кінця третього кварталу завершити та поділитися отриманими знаннями та рекомендаціями для потенційного застосування у майбутній роботі ЦКР у кошику Вікідосвід. Ця робота є відповідником цілі «Майбутні аудиторії», але натомість зосереджена на виявленні можливостей збільшити та поглибити залучення наших наявних аудиторій (користувачів та дописувачів Вікіпедії) шляхом більш вправного тестування більшої кількості ідей щодо продуктів на платформі.

Він знаходиться в PES1, оскільки є енерджайзером і мультиплікатором — переспрямовує час, який окремі особи й команди вже присвятили хакерству/експериментуванню над побічними проєктами, на те, щоб зосередитися на більш перспективних функціях. Замість того, щоб ці побічні проєкти довго і повільно тягнулися (не найкраще використання наших обмежених ресурсів), цей КР забезпечує шлях для деяких з цих ідей, які потенційно можуть потрапити до більшого середовища APP за допомогою перевірених експериментів, таким чином більш ефективно використовуючи час персоналу і мотивуючи їхню творчість і продуктивність.

Запускаючи більше таких менших і коротших проєктів, ми також урізноманітнюємо наші «ставки» для отримання більшої кількості знань та випробування ідей, які можуть трансформувати Вікіпедію відповідно до мінливих потреб та очікувань нашої нинішньої аудиторії. Це зробить нашу роботу ефективнішою та швидшою, оскільки допоможе Фонду зосередитися на правильній меті за менший проміжок часу.

Rita Ho
PES1.4

Обговорення

Дізнатися, як встановлювати, контролювати та приймати рішення щодо ЦРО (Цілей рівня обслуговування). Вибрати принаймні одну нову річ, для якої, коли ми її випускаємо, потрібно визначити ЦРО. Співпрацювати з відповідною командою/командами (зазвичай: продуктовою, командою розробників, інжинірингу надійності сайту), щоб визначити ці ЦРО. Обміркувати і задокументувати настанови щодо того, які випуски повинні мати ЦРО в майбутньому і як їх встановлювати. МАЙБУТНІЙ КР:

Налагодити процес та елементарні інструменти для встановлення та моніторингу ЦРО для нових релізів. Звітувати щоквартально і використовувати його для прийняття рішень про те, коли варто (і не варто) визначати пріоритетність роботи, щоб щось виправити. Поділиться звітом зі спільнотою.

НАВІЩО:

Ми не знаємо, коли нам потрібно визначати пріоритетність робіт, щоб щось виправити. І у нас багато коду. Оскільки цей обсяг продовжує зростати, з'являється все більше ситуацій, коли нам потрібно приймати рішення між тим, чи вирішувати проблеми, чи зосередитися на інноваціях, і все більше невизначеності щодо того, коли ми повинні це робити. Крім того, персоналу і спільноті незрозуміло, який наш рівень підтримки/зобов'язань щодо надійності та продуктивності для всіх різних функцій і можливостей, з якими вони взаємодіють. Якщо ми визначимо очікуваний рівень обслуговування, ми зможемо знати, коли нам слід виділяти на нього ресурси, а коли ні.

Mark Bergsma
PES1.5

Обговорення

Define ownership and commitments (including SLOs) on services and learn how to track, report and make decisions as a standard and scalable practice by trialing it in 3 teams across senior leaders in the department. After collaboratively defining an SLO for the EditCheck feature as part of PES1.5, we will now trial and learn from using the SLO in practice to help prioritisation of reliability work. We will also document roles and responsibilities for ownership of code/services, allowing us to make clear shared commitments on the level of ongoing support. We will try to use these as practices in 3 teams across the department. Mark Bergsma

Hypotheses

The hypotheses below are the specific things we are doing each quarter to address the associated key results above.

Each hypothesis is an experiment or stage in an experiment we believe will help achieve the key result. Teams make a hypothesis, test it, then iterate on their findings or develop an entirely different new hypothesis. You can think of the hypotheses as bets of the teams’ time–teams make a small bet of a few weeks or a big bet of several months, but the risk-adjusted reward should be commensurate with the time the team puts in. Our hypotheses are meant to be agile and adapt quickly. We may retire, adjust, or start a hypothesis at any point in the quarter.

To see the most up-to-date status of a hypothesis and/or to discuss a hypothesis with the team please click the link to its project page below.

Q1

The first quarter (Q1) of the WMF annual plan covers July-September.

Wiki Experiences (WE) Hypotheses

[ WE Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q1 text Details & Discussion
WE1.1.1 If we expand the Event List to become a Community List that includes WikiProjects, then we will be able to gather some early learnings in how to engage with WikiProjects for product development.
WE1.1.2 If we identify at least 15 WikiProjects in 3 separate Wikipedias to be featured in the Community List, then we will be able to advise Campaigns Product in the key characteristics needed to build an MVP of the Community List that includes WikiProjects.
WE1.1.3 If we consult 20 event organizers and 20 WikiProject organizers on the best use of topics available via LiftWing, then we can prioritize revisions to the topic model that will improve topical connections between events and WikiProjects.
WE1.2.1 If we build a first version of the Edit Check API, and use it to introduce a new Check, we can evaluate the speed and ease with other teams and volunteers could use the API to create new Checks and Suggested Edits.
WE1.2.2 If we build a library of UI components and visual artefacts, Edit Check’s user experience can extend to accommodate Structured Tasks patterns.
WE1.2.3 If we conduct user tests on two or more design prototypes introducing structured tasks to newcomers within/proximate to the Visual Editor, then we can quickly learn which designs will work best for new editors, while also enabling engineers to assess technical feasibility and estimate effort for each approach. mw:Growth/Constructive activation experimentation
WE1.2.4 If we train an LLM on detecting "peacock" behavior, then we can learn if it can detect this policy violation with at least >70% precision and >50% recall and ultimately, decide if said LLM is effective enough to power a new Edit Check and/or Suggested Edit.
WE1.2.5 If we conduct an A/B/C test with the alt-text suggested edits prototype in the production version of the iOS app we can learn if adding alt-text to images is a task newcomers are successful with and ultimately, decide if it's impactful enough to implement as a suggested edit on the Web and/or in the Apps. mw:Wikimedia Apps/iOS Suggested edits project/Alt Text Experiment
WE1.3.1 If we enable additional customisation of Automoderator's behaviour and make changes based on pilot project feedback in Q1, more moderators will be satisfied with its feature set and reliability, and will opt to use it on their Wikimedia project, thereby increasing adoption of the product. mw:Automoderator
WE1.3.2 If we are able interpret subsets of wishes as moderator-related focus areas and share these focus areas for community input in Q1-Q2, then we will have a high degree of confidence that our selected focus area will improve moderator satisfaction, when it is released in Q3.
WE2.1.1 If we build a country-level inference model for Wikipedia articles, we will be able to filter lists of articles to those about a specific region with >70% precision and >50% recall. m:Research:Language-Agnostic Topic Classification/Countries
WE2.1.2 If we build a proof-of-concept providing translation suggestions that are based on user-selected topic areas, we will be set up to successfully test whether translators will find more opportunities to translate in their areas of interest and contribute more compared to the generic suggestions currently available. mw: Translation suggestions: Topic-based & Community-defined lists
WE2.1.3 If we offer list-making as a service, we’ll enable at least 5 communities to make more targeted contributions in their topic areas as measured by (1) change in standard quality coverage of relevant topics on the relevant wiki and (2) a brief survey of organizer satisfaction with topic area coverage on-wiki.
WE2.1.4 If we developed a proof of concept that adds translation tasks sourced from WikiProjects and other list-building initiatives, and present them as suggestions within the CX mobile workflow, then more editors would discover and translate articles focused on topical gaps. By introducing an option that allows editors to select translation suggestions based on topical lists, we would test whether this approach increases the content coverage in our projects. mw: Translation suggestions: Topic-based & Community-defined lists
WE2.2.1 If we expand Wikimedia's State of Languages data by securing data sharing agreements with UNESCO and Ethnologue, at least one partner will decide to represent Wikimedia’s language inclusion progress in their own data products and communications. On top of being useful to our partner institutions, our expanded dataset will provide important contextual information for decision-making and provide communities with information needed to identify areas for intervention.
WE2.2.2 If we map the language documentation activities that Wikimedians have conducted in the last 2 years, we will develop a data-informed baseline for community experiences in onboarding new languages.
WE2.2.3 If we provide production wiki access to 5 new languages, with or without Incubator, we will learn whether access to a full-fledged wiki with modern features such as those available on English Wikipedia (including ContentTranslation and Wikidata support, advanced editing and search results) aids in faster editing. Ultimately, this will inform us if this approach can be a viable direction for language onboarding for new or existing languages, justifying further investigation. mw:Future of Language Incubation
WE2.3.1 If we make two further improvements to media upload flow on Commons and share them with community, the feedback will be positive and it will help uploaders make less bad uploads (with the focus on copyright) as measured by the ratio of deletion requests within 30 days of upload. This will include defining designs for further UX improvements to the release rights step in the Upload Wizard on Commons and rolling out an MVP of logo detection in the upload flow.

phab:T347298 phab:T349641

WE2.4.1 If we build a prototype of Wikifunctions calls embedded within MediaWiki content, we will be ready to use MediaWiki’s async content processing pipeline and test its performance feasibility in Q2. phab:T261472
WE2.4.2 If we create a design prototype of an initial Wikifunctions use case in a Wikipedia wiki, we will be ready to build and test our integration when performance feasibility is validated in Q2 (see hypothesis 1). phab:T363391
WE2.4.3 If we make it possible for Wikifunctions users to access Wikidata lexicographical data, they will begin to create natural language functions that generate sentence phrases, including those that can handle irregular forms. If we see an average monthly creation rate of 31 for these functions, after the feature becomes available, we will know that our experiment is successful. phab:T282926
WE3.1.1 Designing and qualitatively evaluating three proofs of concept focused on building curated, personalized, and community-driven browsing and learning experiences will allow us to estimate the potential for increased reader retention (experiment 1: providing recommended content in search and article contexts, experiment 2: summarizing and simplifying article content, experiment 3: making multitasking easier on wikis.
WE3.1.3 If we develop models for remixing content such as a content simplification or summarization that can be hosted and served via our infrastructure (e.g. LiftWing), we will establish the technical direction for work focused on increasing reader retention through new content discovery features.
WE3.1.4 If we analyze the projected performance impact of hypothesis WE3.1.1 and WE3.1.2 on the Search API, we can scope and address performance and scalability issues before they negatively affect our users.
WE3.1.5 If we enhance the search field in the Android app to recommend personalized content based on a user's interest and display better results, we will learn if this improves user engagement by observing whether it increases the impression and click-through rate (CTR) of search results by 5% in the experimental group compared to the control group over a 30-day A/B test. This improvement could potentially lead to a 1% increase in the retention of logged out users. phab:T370117
WE3.2.1 If we create a clickable design prototype that demonstrates the concept of a badge representing donors championing article(s) of interest, we can learn if there would be community acceptance for a production version of this method for fundraising in the Apps. Fundraising Experiment in the iOS App
WE3.2.2 Increasing the prominence of entry points to donations on the logged-out experiences of the web mobile and desktop experience will increase the clickthrough rate of the donate link by 30% Year over Year phab:T368765
WE3.2.3 If we make the “Donate” button in the iOS App more prominent by making it one click or less away from the main navigation screen, we will learn if discoverability was a barrier to non banner donations.
WE3.3.1 If we select a data visualization library and get an initial version of a new server-rendered graph service available by the end of July, we can learn from volunteers at Wikimania whether we’re working towards a solution that they would use to replace legacy graphs.
WE4.1.1 If we implement a way in which users can report potential instances of harassment and harmful content present in discussions through an incident reporting system, we will be able to gather data around the number and type of incidents being reported and therefore have a better understanding of the landscape and the actions we need to take.
WE4.2.1 If we explore and define Wikimedia-specific methods for a unique device identification model, we will be able to define the collection and storage mechanisms that we can later implement in our anti-abuse workflows to enable more targeted blocking of bad actors. phab:T368388
WE4.2.9 If we provide contextual information about reputation associated with an IP that is about to be blocked, we will see fewer collateral damage IP and IP range blocks, because administrators will have more insight into potential collateral damage effects of a block. We can measure this by instrumenting Special:Block and observing how behavior changes when additional information is present, vs when it is not. WE4.2.9 Talk page
WE4.2.2 If we define an algorithm for calculating a user account reputation score for use in anti-abuse workflows, we will prepare the groundwork for engineering efforts that use this score as an additional signal for administrators targeting bad actors on our platform. We will know the hypothesis is successful if the algorithm for calculating a score maps with X% precision to categories of existing accounts, e.g. a "low" score should apply to X% of permanently blocked accounts WE4.2.2 Talk page
WE4.2.3 If we build an evaluation framework using publicly available technologies similar to the ones used in previous attacks we will learn more about the efficacy of our current CAPTCHA at blocking attacks and could recommend a CAPTCHA replacement that brings a measurable improvement in terms of the attack rate achievable for a given time and financial cost.
WE4.3.1 If we apply some machine learning and data analysis tools to webrequest logs during known attacks, we'll be able to identify abusive IP addresses with at least >80% precision sending largely malicious traffic that we can then ratelimit at the edge, improving reliability for our users. phab:T368389
WE4.3.2 If we limit the load that known IP addresses of persistent attackers can place on our infrastructure, we'll reduce the number of impactful cachebusting attacks by 20%, improving reliability for our users.
WE4.3.3 If we deploy a proof of concept of the 'Liberica' load balancer, we will measure a 33% improvement in our capacity to handle TCP SYN floods.
WE4.3.4 If we make usability improvements and also perform some training exercises on our 'requestctl' tool, then SREs will report higher confidence in using the tool. phab:T369480
WE4.4.1 If we run at least 2 deployment cycles of Temp Accounts we will be able to verify this works successfully.
WE5.1.1 If we successfully roll out Parsoid Read Views to all Wikivoyages by Q1, this will boost our confidence in extending Parsoid Read Views to all Wikipedias. We will measure the success of this rollout through detailed evaluations using the Confidence Framework reports, with a particular focus on Visual Diff reports and the metrics related to performance and usability. Additionally, we will assess the reduction in the list of potential blockers, ensuring that critical issues are addressed prior to wider deployment.
WE5.1.2 If we disable unused Graphite metrics, target migrating metrics using the db-prefixed data factory and increase our outreach efforts to other teams and the community in Q1, then we would be on track to achieve our goal of making Graphite read-only by Q3 FY24/25, by observing an increase of 30% in migration progress.
WE5.1.3 If we implement a canonical url structure with versioning for our REST API then we can enable service migration and testing for Parsoid endpoints and similar services by Q1. phab:T344944
WE5.1.4 If we complete the remaining work to mitigate the impact of browsers' anti-tracking measures on CentralAuth autologin and move to a more resilient authentication infrastructure (SUL3), we will be ready to roll out to production wikis in Q2.
WE5.1.5 If we increase the coverage of Sonar Cloud to include key MediaWiki Core repos, we will be able to improve the maintainability of the MediaWiki codebase. This hypothesis will be measured by spliting the selected repos into test and control groups. These groups will then be compared over the course of a quarter to measure impact of commit level feedback to developers.
WE5.2.1 If we make a classification of the types of hooks and extension registry properties used to influence the behavior of MediaWiki core, we will be able to focus further research and interventions on the most impactful. [1]
WE5.2.2 If we explore a new architecture for notifications in MW core and Echo, we will discover new ways to provide modularity and new ways for extensions to interact with core. [2]
WE5.3.1 If we instrument parser and cache code to collect template structure and fine-grained timing data, we can quantify the expected performance improvement which could be realized by future evolution of the wikitext parsing platform. T371713
WE5.3.2 On template edits, if we can implement an algorithm in Parsoid to reuse HTML of a page that depends on the edited template without processing the page from scratch and demonstrate 1.5x or higher processing speedup, we will have a potential incremental parsing solution for efficient page updates on template edits. T363421
WE5.4.1 If the MediaWiki engineering group is successful with release process accountability and enhances its communication process by the end of Q2 in alignment with the product strategy, we will eliminate the current process that relies on unplanned or volunteer work and improve community satisfaction with the release process. Measured by community feedback on the 1.43 LTS release coupled with a significant reduction in unplanned staff and volunteer hours needed for release processes.
WE5.4.2 If we research and build a process to more regularly upgrade PHP in conjunction with our MediaWiki release process we will increase speed and security while reducing the complexity and runtime of our CI systems, by observing the success of PHP 8.1 upgrade before 1.43 release.
WE6.1.1 If we design and complete the initial implementation of an authorization framework, we’ll establish a system to effectively manage the approval of all LDAP access requests.
WE6.1.2 If we research available documentation metrics, we can establish metrics that measure the health of Wikimedia technical documentation, using MediaWiki Core documentation as a test case. mw:Wikimedia Technical Documentation Team/Doc metrics
WE6.1.3 If we collect insights on how different teams are making technical decisions we are able to gather good practices and insights that can enable and scale similar practices across the organization.
WE6.2.1 If we publish a versioned build of MediaWiki, extensions, skins, and Wikimedia configuration at least once per day we will uncover new constraints and establish a baseline of wallclock time needed to perform a build. mw:Wikimedia Release Engineering Team/Group -1
WE6.2.2 If we replace the backend infrastructure of our existing shared MediaWiki development and testing environments (from apache virtual servers to kubernetes), it will enable us to extend its uses by enabling MediaWiki services in addition to the existing ability to develop MediaWiki core, extensions, and skins in an isolated environment. We will develop one environment that includes MediaWiki, one or more Extensions, and one or more Services. wikitech:Catalyst
WE6.2.3 If we create a new deployment UI that provides more information to the deployer and reduce the amount of privilege needed to do deployment, it will make deployment easier and open deployments to more users as measured by the number of unique deployers and number of patches backported as a percentage of our overall deployments. Wikimedia Release Engineering Team/SpiderPig
WE6.2.4 If we migrate votewiki, wikitech and commons to MediaWiki on Kubernetes we reap the benefits of consistency and no longer need to maintain 2 different infrastructure platforms in parallel, allowing to reduce the amount of custom written tooling, making deployments easier and less toilous for deployers. This will be measured by a decrease in total deployment times and a reduction in deployment blockers. завдання T292707
WE6.2.5 If we move MultiVersion routing out of MediaWiki, we 'll be able to ship single version MediaWiki containers, largely cutting down the size of containers allowing for faster deployments, as measured by the deployment tool. SingleVersion MW: Routing options
WE6.3.1 By consulting toolforge maintainers about the least sustainable aspects of the platform, we will be able to gather a list of potential categories to measure.
WE6.3.2 By creating a "standard" tool to measure the number of steps for a deployment we will be able to assess the maximal improvement in the deployment process.
WE6.3.3 If we conduct usability tests, user interviews, and competitive analysis to explore the existing workflows and use cases of Toolforge, we can identify key areas for improvement. This research will enable us to prioritize enhancements that have the most significant impact on user satisfaction and efficiency, laying the groundwork for a future design of the user interface.
Signals & Data Services (SDS) Hypotheses

[ SDS Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q1 text Details & Discussion
SDS 1.1.1 If we partner with an initiative owner and evaluate the impact of their work on Core Foundation metrics, we can identify and socialize a repeatable mechanism by which teams at the Foundation can reliably impact Core Foundation metrics.
SDS1.2.2 If we study the recruitment, retention, and attrition patterns among long-tenure community members in official moderation and administration roles, and understand the factors affecting these phenomena (the ‘why’ behind the trends), we will better understand the extent, nature, and variability of the phenomenon across projects. This will in turn enable us to identify opportunities for better interventions and support aimed at producing a robust multi-generational framework for editors. phab:T368791
SDS1.2.1 If we gather use cases from product and feature engineering managers around the use of AI in Wikimedia services for readers and contributors, we can determine if we should test and evaluate existing AI models for integration into product features, and if yes, generate a list of candidate models to test. phab:T369281

Meta Page

SDS1.3.1 If we define the process to transfer all data sets and pipeline configurations from the Data Platform to DataHub we can build tooling to get lineage documentation automatically.
SDS 1.3.2 If we implement a well documented and understood process to produce an intermediary table representing MediaWiki Wikitext History, populated using the event platform, and monitor the reliability and quality of the data we will learn what additional parts of the process are needed to make this table production ready and widely supported by the Data Platform Engineering team.
SDS2.1.2 If we investigate the data products current sdlc, we will be able to determine inflection points where QTE knowledge can be applied in order to have a positive impact on Product Delivery.
SDS2.1.3 If the Growth team learns about the Metrics Platform by instrumenting a Homepage Module on the Metrics Platform, then we will be prepared to outline a measurement plan in Q1 and complete an A/B test on the new Metrics platform by the end of Q2.
SDS2.1.4 If we conduct usability testing on our prototype among pilot users of our experimentation process, we can identify and prioritize the primary pain points faced by product managers and other stakeholders in setting up and analyzing experiments independently. This understanding will lead to the refinement of our tools, enhancing their efficiency and impact.
SDS2.1.5 If we design a documentation system that guides the experience of users building instrumentation using the Metrics Platform, we will enable those users to independently create instrumentation without direct support from Data Products teams, except in edge cases. phab:T329506
SDS2.2.1 If we define a metric for logged-out mobile app reader retention, which is applicable for analyzing experiments (A/B test), we can provide guidance for planning instrumentation to measure retention rate of logged out readers in the mobile apps and enable the engineering team to develop an experiment strategy targeting logged out readers.
SDS2.2.2 If we define a standard approach for measuring and analyzing conversion rates, it will help us establish a collection of well-defined metrics to be used for experimentation and baselines, and start enabling comparisons between experiments/projects to increase learning from these.
SDS2.2.3 If we define a standard way of measuring and analyzing clickthrough rate (CTR) in our products/features, it will help us design experiments that target CTR for improvement, standardize click-tracking instrumentation, and enable us to make CTR available as a target metric to users of the experimentation platform.
SDS2.3.1 If we conduct a legal review of proposed unique cookies for logged out users, we can determine whether there are any privacy policy or other legal issues which inform the community consultation and/or affect the technical implementation itself.
Future Audiences (FA) Hypotheses

[ FA Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q1 text Details & Discussion
FA1.1.1 If we make off-site contribution very low effort with an AI-powered “Add a Fact” experiment, we can learn whether off-platform users could help grow/sustain the knowledge store in a possible future where Wikipedia content is mainly consumed off-platform. m:Future Audiences/Experiment:Add a Fact
Product and Engineering Support (PES) Hypotheses

[ PES Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q1 text Details & Discussion
PES1.1.1 If the P&T leadership team syncs regularly on how they’re guiding their teams towards a more iterative software development culture, and we collect baseline measurements of current development practices and staff sentiment on how we work together to ship products, we will discover opportunity areas for change management. The themes that emerge will enable us to build targeted guidance or programs for our teams in coming quarters.
PES1.2.2 If the Moderator Tools team researches the Community Wishlist and develops 2+ focus areas in Q1, then we can solicit feedback from the Community and identify a problem that the Community and WMF are excited about tackling.
PES1.2.3 If we bundle 3-5 wishes that relate to selecting and inserting templates, and ship an improved feature in Q1, then CommTech can take the learnings to develop a Case Study for the foundation to incorporate more "focus areas" in the 2025-26 annual plan.
PES1.3.1 If we provide insights to audiences about their community and their use of Wikipedia over a year, it will stimulate greater connection with Wikipedia – encouraging greater engagement in the form of social sharing, time spent interacting on Wikipedia, or donation. Success will be measured by completing an experimental project that provides at least one recommendation about “Wikipedia insights” as an opportunity to increase onwiki engagement. mw: New Engagement Experiments#PES1.3.1_Wikipedia_user_insights
PES1.3.2 If we create a Wikipedia-based game for daily use that highlights the connections across vast areas of knowledge, it will encourage consumers to visit Wikipedia regularly and facilitate active learning, leading to longer increased interaction with content on Wikipedia. Success will be measured by completing an experimental project that provides at least one recommendation about gamification of learning as an opportunity to increase onwiki engagement. mw: New Engagement Experiments#PES_1.3.2:_Wikipedia_games
PES1.3.3 If we develop a new process/track at a Wikimedia hack event to incubate future experiments, it will increase the impact and value of such events in becoming a pipeline for future annual plan projects, whilst fostering greater connection between volunteers and engineering/design staff to become more involved with strategic initiatives. Success will be measured by at least one PES1.3 project being initiated and/or advanced to an OKR from a foundation-supported event. mw: New Engagement Experiments#PES_1.3.3:_Incubator_space
PES1.4.1 If we draft an SLO with the Editing team releasing Edit Check functionality, we will begin to learn and understand how to define and track user-facing SLOs together, and iterate on the process in the future.
PES1.4.2 If we define and publish SLAs for putting OOUI into “maintenance mode”, growth of new code using OOUI across Wikimedia projects will stay within X% in Q1.
PES1.4.3 If we map ownership using the proposed service catalog for known owned services in Q1, we will be able to identify significant gaps in service catalog as it helps in solving the SLO culture by the end of the year.


Q2

The second quarter (Q2) of the WMF annual plan covers October-December.

Wiki Experiences (WE) Hypotheses

[ WE Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q2 text Details & Discussion
WE1.1.1 If we expand the Event list to become a Community List that includes WikiProjects, then we will be able to gather some early learnings in how to engage with WikiProjects for product development. Campaigns/Foundation Product Team/Event list
WE1.1.2 If we launch at least 1 consultation focused on on-wiki collaborations, and if we collect feedback from at least 20 people involved in such collaborations, then we will be able to advise Campaigns Product on the key characteristics needed to develop a new or improved way of connecting. Campaigns/WikiProjects
WE1.1.3 If we consult 20 event organizers and 20 WikiProject organizers on the best use of topics available via LiftWing, then we can prioritize revisions to the topic model that will improve topical connections between events and WikiProjects.
WE1.1.4 If we integrate CampaignEvents into Community Configuration in Q2, then we will set the stage for at least 5 more wikis opting to enable extension features in Q3, thereby increasing tool usage.
WE1.2.2 If we build a library of UI components and visual artifacts, Edit Check’s user experience can extend to accommodate Structured Tasks patterns.
WE1.2.5 If we conduct an A/B/C test with the alt-text suggested edits prototype in the production version of the iOS app we can learn if adding alt-text to images is a task newcomers are successful with and ultimately, decide if it's impactful enough to implement as a suggested edit on the Web and/or in the Apps.
WE1.2.6 If we introduce new account holders to the “Add a Link” Structured Task in Wikipedia articles, we expect to increase the percentage of new account holders who constructively activate on mobile by 10% compared to the baseline.
WE1.3.1 If we enable additional customisation of Automoderator's behaviour and make changes based on pilot project feedback in Q1, more moderators will be satisfied with its feature set and reliability, and will opt to use it on their Wikimedia project, thereby increasing adoption of the product. mw:Moderator_Tools/Automoderator
WE1.3.3 If we improve the user experience and features of the Nuke extension during Q2, we will increase administrator satisfaction of the product by 5pp by the end of the quarter. mw:Extension:Nuke/2024_Moderator_Tools_project
WE2.1.3 If we offer list-making as a service, we’ll enable at least 5 communities to make more targeted contributions in their topic areas as measured by (1) change in standard quality coverage of relevant topics on the relevant wiki and (2) a brief survey of organizer satisfaction with topic area coverage on-wiki.
WE2.1.4

If we developed a proof of concept that adds translation tasks sourced from WikiProjects and other list-building initiatives, and present them as suggestions within the CX mobile workflow, then more editors would discover and translate articles focused on topical gaps.

By introducing an option that allows editors to select translation suggestions based on topical lists, we would test whether this approach increases the content coverage in our projects.

WE2.1.5 If we expose topic-based translation suggestions more broadly and analyze its initial impact, we will learn which aspects of the translation funnel to act on in order to obtain more quality translations.
WE2.2.4 If we provide production wiki access to 5 new languages, with or without Incubator, we will learn whether access to a full-fledged wiki with modern features such as those available on English Wikipedia (including ContentTranslation and Wikidata support, advanced editing and search results) aids in faster editing. Ultimately, this will inform us if this approach can be a viable direction for language onboarding for new or existing languages, justifying further investigation.
WE2.2.5 If we move addwiki.php to core and customize it to Wikimedia, we will improve code quality in our wiki creation system making it testable and robust, and we will make it easy for creators of new wikis and thereby make significant steps towards simplifying wiki creation process. phab:T352113
WE2.3.2 If we make two further improvements to media upload flow on Commons and share them with community, the feedback will be positive and it will help uploaders make less bad uploads (with the focus on copyright) as measured by the ratio of deletion requests within 30 days of upload. This will include release of further UX improvements to the release rights step in the Upload Wizard on Commons and automated detection of external sources.
WE2.3.3

If the BHL-Wikimedia Working Group creates Commons categories and descriptive guidelines for the South American and/or African species depicted in publications, they will make 3,000 images more accessible to biodiversity communities. (BHL = Biodiversity Heritage Library)

WE2.4.1 If we build a prototype of Wikifunctions calls embedded within MediaWiki content and test it locally for stability, we will be ready to use MediaWiki’s async content processing pipeline and test its performance feasibility in Q2. phab:T261472
WE2.4.2 If we create a design prototype of an initial Wikifunctions use case in a Wikipedia wiki, we will be ready to build and test our integration when performance feasibility is validated in Q2, as stated in Hypothesis 1. phab:T363391
WE2.4.3 If we make it possible for Wikifunctions users to access Wikidata lexicographical data, they will begin to create natural language functions that generate sentence phrases, including those that can handle irregular forms. If we see an average monthly creation rate of 31 for these functions, after the feature becomes available, we will know that our experiment is successful. phab:T282926
WE3.1.3 If we develop models for remixing content such as a content simplification or summarization that can be hosted and served via our infrastructure (e.g. LiftWing), we will establish the technical direction for work focused on increasing reader retention through new content discovery features. Research
WE3.1.6 If we introduce a personalized rabbit hole feature in the Android app and recommend condensed versions of articles based on the types of topics and sections a user is interested in, we will learn if the feature is sticky enough to result in multi-day usage by 10% of users exposed to the experiment over a 30-day period, and a higher pageview rate than users not exposed to the feature. Rabbit Holes
WE3.1.7 If we run a qualitative experiment focused on presenting article summaries to web readers, we will determine whether or not article summaries have the potential to increase reader retention, as proxied by clickthrough rate and usage patterns
WE3.1.8 If we build one feature which provides additional article-level recommendations, we will see an increase in clickthrough rate of 10% over existing recommendation options and a significant increase in external referrals for users who actively interact with the new feature.
WE3.2.2 Increasing the prominence of entry points to donations on the logged-out experiences of the Vector web mobile and desktop experience will increase the clickthrough rate of the donate link by 30% YoY. mw:Readers/2024_Reader_and_Donor_Experiences
WE3.2.3 If we make the “Donate” button in the iOS App more prominent by making it one click or less away from the main navigation screen, we will learn if discoverability was a barrier to non banner donations. Navigation Refresh
WE3.2.4 If we update the contributions page for logged-in users in the app to include an active badge for someone that is an app donor and display an inactive state with a prompt to donate for someone that decided not to donate in app, we will learn if this recognition is of value to current donors and encourages behavior of donating for prospective donors, informing if it is worth expanding on the concept of donor badges or abandoning it. Private Donor Recognition Experiment
WE3.2.5 If we create a Wikipedia in Review experiment in the Wikipedia app, to allow users to see and share personalized data about their reading, editing, and donation habits, we will see 2% of viewers donate on iOS as a result of this feature, 5% click share and, 65% of users rating the feature neutral or satisfactory. Personalized Wikipedia Year in Review
WE3.2.7 Increasing the prominence of entry points to donations on the logged-out experiences of the Minerva web mobile and desktop experience will increase the clickthrough rate of the donate link by 30% YoY.
WE3.3.2 If we develop the Charts MVP and get it working end-to-end in production test wikis, at least two Wikipedias + Commons agree to pilot it before the code freeze in December.
WE3.4.1 If we were to explore the feasibility by doing an experiment of setting up smaller PoPs in cloud providers like Amazon, we can expand our data center map and reach more users around the world, at reduced cost and increased turn-around time.
WE4.1.2 If we deploy at least one iteration of the Incident Reporting System MVP on pilot wikis, we will be able to gather valuable data around the frequency and type of incidents being reported. https://meta.wikimedia.org/wiki/Incident_Reporting_System#
WE4.2.1 If we explore and define Wikimedia-specific methods for a unique device identification model, we will be able to define the collection and storage mechanisms that we can later implement in our anti-abuse workflows to enable more targeted blocking of bad actors.
WE4.2.9 If we provide contextual information about reputation associated with an IP that is about to be blocked, we will see fewer collateral damage IP and IP range blocks, because administrators will have more insight into potential collateral damage effects of a block. We can measure this by instrumenting Special:Block and observing how behavior changes when additional information is present, vs when it is not.
WE4.2.2 If we define an algorithm for calculating a user account reputation score for use in anti-abuse workflows, we will prepare the groundwork for engineering efforts that use this score as an additional signal for administrators targeting bad actors on our platform. We will know the hypothesis is successful if the algorithm for calculating a score maps with X% precision to categories of existing accounts, e.g. a "low" score should apply to X% of permanently blocked accounts.
WE4.2.3 If we build an evaluation framework using publicly available technologies similar to the ones used in previous attacks we will learn more about the efficacy of our current CAPTCHA at blocking attacks and could recommend a CAPTCHA replacement that brings a measurable improvement in terms of the attack rate achievable for a given time and financial cost.
WE4.3.1 If we apply some machine learning and data analysis tools to webrequest logs during known attacks, we'll be able to identify abusive IP addresses with at least >80% precision sending largely malicious traffic that we can then ratelimit at the edge, improving reliability for our users.
WE4.3.3 If we deploy a proof of concept of the 'Liberica' load balancer, we will measure a 33% improvement in our capacity to handle TCP SYN floods.
WE4.3.5 By creating a system that spawns and controls thousands of virtual workers in a cloud environment, we will be able to simulate Distributed Denial of Service (DDoS) attacks and effectively measure the system's ability to withstand, mitigate, and respond to such attacks.
WE4.3.6 If we integrate the output of the models we built in WE 4.3.1 with the dynamic thresholds of per-ip concurrency limits we've built for our TLS terminators in WE 4.3.2, we should be able to increase our ability to neutralize automatically attacks with 20% more volume, as measured with the simulation framework we're building.
WE4.3.7 If we roll out a user-friendly web application that enables assisted editing and creation of requestctl rules, SREs will be able to mitigate cachebusting attacks in 50% less time than our established baseline.
WE4.4.2 If we deploy Temporary Accounts to a set of small-to-medium sized projects, we will be able to the functionality works as intended and will be able to gather data to inform necessary future work. mw:/wiki/Trust_and_Safety_Product/Temporary_Accounts
WE5.1.1 If we successfully roll out Parsoid Read Views to all Wikivoyages by Q1, this will boost our confidence in extending Parsoid Read Views to all Wikipedias. We will measure the success of this rollout through detailed evaluations using the Confidence Framework reports, with a particular focus on Visual Diff reports and the metrics related to performance and usability. Additionally, we will assess the reduction in the list of potential blockers, ensuring that critical issues are addressed prior to wider deployment.
WE5.1.3 If we reroute the endpoints currently exposed under rest_v1/page/html and rest_v1/page/title paths to comparable MW content endpoints, then we can unblock RESTbase sunsetting without disrupting clients in Q1.
WE5.1.4 If we complete the remaining work to mitigate the impact of browsers' anti-tracking measures on CentralAuth autologin and move to a more resilient authentication infrastructure (SUL3), we will be ready to roll out to production wikis in Q2.
WE5.1.5 If we increase the number of relevant SonarCloud rules enabled for key MediaWiki Core repositories and refine the quality of feedback provided to developers, we will optimize the developer experience and enable them to improve the maintainability of the MediaWiki codebase in the future. This will be measured by tracking developer satisfaction levels and whether test group developers feel the tool is becoming more useful and effective in their workflow. Feedback will be gathered through surveys and direct input from developers to evaluate the perceived impact on their confidence in the tool and the overall development experience.
WE5.1.7 If we represent all content module endpoint responses (10 in total) in our MediaWiki REST API OpenAPI spec definitions, we will be able to implement programmatic validation to guarantee that our generated documentation matches the actual responses returned in code.
WE5.1.8 If we introduce support for endpoint description translation (ie: does not include actual object definitions or payloads) into our generated MediaWiki REST API OpenAPI specs, we can lay the foundation to support Wikimedia’s expected internationalization standards.
WE5.2.3 If we conduct an experiment to reimplement at least [1-3] existing Core and Extension features using a new Domain Event and Listener platform component pattern as an alternative to traditional hooks, we will be able to confirm our assumption of this intervention enabling simpler implementation with more consistent feature behavior.
WE5.3.3 If we instrument both parsers to collect availability of prior parses and timing of template expansions, and to classify updates and dependencies, we can prioritize work on selective updates (Hypothesis 5.3.2) informed by the quantification of the expected performance benefits.
WE5.3.4 If we can increase the capability of our prototype selective update implementation in Parsoid using the learnings from the 5.3.1 hypothesis, we can leverage more opportunities to increase the performance benefit from selective update.
WE5.4.1 If the MediaWiki engineering group is successful with release process accountability and enhances its communication process by the end of Q2 in alignment with the product strategy, we will eliminate the current process that relies on unplanned or volunteer work and improve community satisfaction with the release process. Measured by community feedback on the 1.43 LTS release coupled with a significant reduction in unplanned staff and volunteer hours needed for release processes.
WE5.4.2 If we research and build a process to more regularly upgrade PHP in conjunction with our MediaWiki release process we will increase speed and security while reducing the complexity and runtime of our CI systems, by observing the success of PHP 8.1 upgrade before 1.43 release.
WE6.1.3 If we collect insights on how different teams are making technical decisions we are able to gather good practices and insights that can enable and scale similar practices across the organization.
WE6.1.4 If we research solutions for indexing the code of all projects hosted in WMF’s code repositories, we will be able to pick a solution that allows our users to quickly discover where the code is located whenever dealing with incident response or troubleshooting.
WE6.1.5 If we test a subset of draft metrics on an experimental group of technical documentation collections, we will be able to make an informed decision about which metrics to implement for MediaWiki documentation. Wikimedia_Technical_Documentation_Team/Doc_metrics
WE6.2.1 If we publish a versioned build of MediaWiki, extensions, skins, and Wikimedia configuration at least once per day we will uncover new constraints and establish a baseline of wallclock time needed to perform a build. mw:Wikimedia Release Engineering Team/Group -1
WE6.2.2 If we replace the backend infrastructure of our existing shared MediaWiki development and testing environments (from apache virtual servers to kubernetes), it will enable us to extend its uses by enabling MediaWiki services in addition to the existing ability to develop MediaWiki core, extensions, and skins in an isolated environment. We will develop one environment that includes MediaWiki, one or more Extensions, and one or more Services. wikitech:Catalyst
WE6.2.3 If we create a new deployment UI that provides more information to the deployer and reduce the amount of privilege needed to do deployment, it will make deployment easier and open deployments to more users as measured by the number of unique deployers and number of patches backported as a percentage of our overall deployments. mw:SpiderPig
WE6.2.5 If we move MultiVersion routing out of MediaWiki, we 'll be able to ship single version MediaWiki containers, largely cutting down the size of containers allowing for faster deployments, as measured by the deployment tool. https://docs.google.com/document/d/1_AChNfiRFL3VdNzf6QFSCL9pM2gZbgLoMyAys9KKmKc/edit
WE6.2.6 If we gather feedback from QTE, SRE, and individuals with domain specific knowledge and use their feedback to write a design document for deploying and using the wmf/next OCI container, then we will reduce friction when we start deploying that container. T379683
WE6.3.4 If we enable the automatic deployment of a minimal tool, we will be able to evaluate the end to end flow and set the groundwork to adding support for more complex tools and deployment flows. phab:T375199
WE6.3.5 By assessing the relative importance of each sustainability category and its associated metrics, we can create a normalized scoring system. This system, when implemented and recorded, will provide a baseline for measuring and comparing Toolforge’s sustainability progress over time. phab:T376896
WE6.3.6 If we conduct discovery, such as target user interviews and competitive analysis, to identify existing Toolforge pain points and improvement opportunities, we will be able to recommend a prioritized list of features for the future Toolforge UI. Phab:T375914
Signals & Data Services (SDS) Hypotheses

[ SDS Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q2 text Details & Discussion
SDS 1.1.1 If we partner with an initiative owner and evaluate the impact of their work on Core Foundation metrics, we can identify and socialize a repeatable mechanism by which teams at the Foundation can reliably impact Core Foundation metrics.
SDS1.2.1.B If we test the accuracy and infrastructure constraints of 4 existing AI language models for 2 or more high-priority product use-cases, we will be able to write a report recommending at least one AI model that we can use for further tuning towards strategic product investments. Phab:T377159

Learn more.

SDS1.2.2 If we study the recruitment, retention, and attrition patterns among long-tenure community members in official moderation and administration roles, and understand the factors affecting these phenomena (the ‘why’ behind the trends), we will better understand the extent, nature, and variability of the phenomenon across projects. This will in turn enable us to identify opportunities for better interventions and support aimed at producing a robust multi-generational framework for editors. Learn more.
SDS1.2.3 If we combine existing knowledge about moderators with quantitative methods for detecting moderation activity, we can systematically define and identify Wikipedia moderators. T376684
SDS1.3.1.B If we integrate the Spark / DataHub connector for all production Spark jobs, we will get column-level lineage for all Spark-based data platform jobs in DataHub.
SDS1.3.2.B If we implement a frequently run Spark-based MariaDB MW history data querying job, reconciliate missing events and enrich them, we will provide a daily updated MW history wikitext content data lake table.
SDS2.1.1 If we create an integration test environment for the proposed 3rd party experimentation solution, we can collaborate practically with Data SRE, SRE, QTE, and Product Analytics to evaluate the solution’s viability within WMF infrastructure in order to make a confident build/install/buy recommendation. mw:Data_Platform_Engineering/Data_Products/work_focus
SDS2.1.3 If the Growth team learns about the Metrics Platform by instrumenting a Homepage Module on the Metrics Platform, then we will be prepared to outline a measurement plan in Q1 and complete an A/B test on the new Metrics platform by the end of Q2.
SDS2.1.4 If we conduct usability testing on our prototype among pilot users of our experimentation process, we can identify and prioritize the primary pain points faced by product managers and other stakeholders in setting up and analyzing experiments independently. This understanding will lead to the refinement of our tools, enhancing their efficiency and impact.
SDS2.1.5 If we design a documentation system that guides the experience of users building instrumentation using the Metrics Platform, we will enable those users to independently create instrumentation without direct support from Data Products teams, except in edge cases. завдання T329506
SDS2.1.7 If we provide a function for user enrollment and a mechanism to capture and store CTR events to a monotable in a pre-declared event stream we can ship MPIC Alpha in order to launch an basic split A/B test on logged in users.
SDS2.2.2 If we define a standard approach for measuring and analyzing conversion rates, it will help us establish a collection of well-defined metrics to be used for experimentation and baselines, and start enabling comparisons between experiments/projects to increase learning from these.
SDS2.3.1 If we conduct a legal review of proposed unique cookies for logged out users, we can determine whether there are any privacy policy or other legal issues which inform the community consultation and/or affect the technical implementation itself.
Future Audiences (FA) Hypotheses

[ FA Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q2 text Details & Discussion
FA1.1.1 If we make off-site contribution very low effort with an AI-powered “Add a Fact” experiment, we can learn whether off-platform users could help grow/sustain the knowledge store in a possible future where Wikipedia content is mainly consumed off-platform. Experiment:Add a Fact
Product and Engineering Support (PES) Hypotheses

[ PES Key Results ]

Обговорення

Hypothesis shortname Q2 text Details & Discussion
PES1.2.4 If we research the Task Prioritization focus area in the Community Wishlist in early Q2, we will be able to identify and prioritize work that will improve moderator satisfaction, which we can begin implementing in Q3.
PES1.2.5 If we are able to publish and receive community feedback on 6+ focus areas in Q2, then we will have confidence in presenting at least 3+ focus areas for incorporation in the 2025-26 annual plan.
PES1.2.6 By introducing favouriting templates, we will improve the number of templates added via the template dialog by 10%.
PES1.3.4 If we create an experience that provides insights to Wikipedia Audiences about their community over the year, it will stimulate greater connection with Wikipedia – encouraging engagement in the form of social sharing, time spent interacting on Wikipedia, or donation.
PES1.4.1 If we draft an SLO with the Editing team releasing Edit Check functionality, we will begin to learn and understand how to define and track user-facing SLOs together, and iterate on the process in the future.
PES1.4.2 If we define and publish SLAs for putting OOUI into “maintenance mode”, growth of new code using OOUI across Wikimedia projects will stay within X% in Q1.
PES1.4.3 If we map ownership using the proposed service catalog for known owned services in Q1, we will be able to identify significant gaps in service catalog as it helps in solving the SLO culture by the end of the year.
PES1.5.1 If we finalize and publish the Edit Check SLO draft, practice incorporating it in regular workflows and decisions, and draft a Citoid SLO, we’ll continue learning how to define and track user-facing and cross-team SLOs together.
PES1.5.2 If we clarify and define in writing a document with set of roles and responsibilities of stakeholders throughout the service lifecycle, this will enable teams to make informed commitments in the Service Catalog, including SLOs


Пояснення кошиків

Вікідосвід

Diversity (40786) – The Noun Project
Diversity (40786) – The Noun Project

Метою цього кошика є ефективне надання, покращення та впровадження інновацій у забезпечення вікідосвіду, що дозволяє поширювати вільні знання по всьому світу. Цей кошик відповідає рекомендаціям стратегії руху №2 (Покращуйте досвід користування) та №3 (Забезпечте безпеку та інклюзію). Наші аудиторії включають всіх, хто спільно працює на наших вебсайтах, а також читачів та інших споживачів вільних знань. Ми підтримуємо сайт, що входить в топ-10 світових вебсайтів і багато інших важливих вільних культурних ресурсів. Ці системи мають вимоги до продуктивності та часу безвідмовної роботи на рівні з вимогами найбільших технологічних компаній у світі. Ми надаємо користувацькі інтерфейси для вікі, переклад, API розробників (і багато іншого!), а також допоміжні застосунки та інфраструктуру, які всі разом утворюють надійну платформу для співпраці волонтерів для створення вільних знань у всьому світі. Наші цілі для цього кошика повинні дозволити нам удосконалити нашу основну технологію та можливості, забезпечити постійне покращення нами досвіду редакторів-волонтерів і модераторів наших проєктів, покращити досвід усіх технічних вкладників, які працюють над покращенням або розширенням такого вікідосвіду і забезпечити найкращі враження для читачів і споживачів вільних знань у всьому світі. Ми зробимо це за допомогою роботи над продуктом і технологією, а також за допомогою досліджень і маркетингу. Ми очікуємо, що будемо мати щонайбільше п'ять цілей для цього кошика.

Знання створюються людьми! І тому наш річний план буде зосереджений на вмісті, а також на людях, які його створюють, і на тих, хто має до нього доступ і читає його.

Наша мета — розробити операційний план на основі наявної стратегії, головним чином, наших гіпотез про «маховик» дописувача, споживача та вмісту. Основна зміна, про яку я прошу, — це акцент на тій частині маховика, яка стосується вмісту, і дослідження того, що наші модератори й функціонери можуть потребувати від нас зараз, з метою визначення показників стану спільноти в майбутньому.

Сервіси сигналів і даних

Arrythmia noun 246518
Arrythmia noun 246518

Щоб відповідати рекомендаціям Стратегії руху щодо Забезпечення справедливості у прийнятті рішень (Рекомендація №4), Покращення досвіду користування (Рекомендація №2) та Оцінювання, ітерації та адаптації (Рекомендація №10), особи, які приймають рішення у всьому русі Вікімедіа, повинні мати доступ до надійних, релевантних та своєчасних даних, моделей, інсайтів та інструментів, які можуть допомогти їм оцінити вплив (як реалізований, так і потенційний) їхньої роботи та роботи їхніх спільнот, що дасть їм змогу ухвалювати кращі стратегічні рішення.

У кошику «Сервіси сигналів і даних» ми виділили чотири основні аудиторії: співробітників Фонду Вікімедіа, афіліатів і груп користувачів Вікімедіа, розробників, які повторно використовують наш вміст, і дослідників Вікімедіа, а також ми визначаємо пріоритети й задовольняємо потреби цих аудиторій у даних і відомостях. Наша робота охоплюватиме низку видів діяльності: визначення прогалин, розробку показників, побудова потоків для обчислення показників, а також розробка шляхів дослідження даних і сигналів, які допомагають особам, які приймають рішення, ефективніше та з задоволенням взаємодіяти з даними та інсайтами.

Майбутні аудиторії

Метою цього кошика є дослідження стратегій розширення за межі наших наявних аудиторій споживачів і дописувачів, щоб, як необхідна інфраструктура екосистеми вільних знань, справді охопити кожного у світі. Цей кошик відповідає Рекомендації №9 Стратегії Руху (Впроваджуйте інновації у вільних знаннях). Люди все більше і більше споживають інформацію в інтерфейсах і формах, які відрізняються від нашої традиційної пропозиції вебсайту зі статтями — люди користуються голосовими помічниками, проводять час з відео, взаємодіють зі штучним інтелектом і т.д. У цьому кошику ми запропонуємо і перевіримо гіпотези щодо потенційного довгострокового майбутнього екосистеми вільних знань і того, як ми будемо її необхідною інфраструктурою. Ми робитимемо це через роботу над продуктом та технологією, а також через дослідження, партнерства та маркетинг. У міру того, як ми визначатимемо перспективні майбутні стани, уроки з цього кошика впливатимуть і розширюватимуться через кошики №1 і №2 у наступних річних планах, підштовхуючи наші продуктові та технологічні пропозиції туди, де вони повинні бути, щоб служити шукачам знань майбутнього. Наші цілі для цього кошика повинні спонукати нас до експериментів та досліджень, оскільки ми зосереджуємось на баченні майбутнього вільних знань.

Менші кошики

Noun project 3067
Noun project 3067

У нас також є два інші «менші кошики», які складаються з областей критично важливих функцій, які повинні існувати у Фонді для підтримки наших основних операцій, і щодо деяких з них ми маємо спільні риси з будь-якою організацією, що має справу з програмним забезпеченням. Ці «менші кошики» не матимуть власних цілей вищого рівня, але будуть робити внесок у досягнення цілей вищого рівня інших груп і підтримувати їх. Вони такі:

  1. Базова інфраструктура. До цього кошика належать команди, які підтримують та розвивають наші центри обробки даних, обчислювальні платформи та платформи зберігання даних, сервіси для їх експлуатації, інструменти та процеси, які забезпечують роботу наших загальнодоступних сайтів та сервісів.
  2. Продуктова та інженерна підтримка. До цього кошика належать команди, які працюють «масштабно», надаючи послуги іншим командам, що підвищує продуктивність та покращує роботу цих інших команд.