Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/2021-08-18/2021 Voting Opens/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-08-18/2021 Voting Opens and the translation is 100% complete.

2021 Mütevelli Heyeti seçimleri için oylama başladı. Topluluklara adaylık başvurusunda bulunmaları için çağrılar yapıldı. Bu üç haftalık uzun çağrı sürecinin akabinde, karşınızda 2021 seçimleri için 19 aday.

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti Wikimedia Vakfı'nın hareketlerini denetliyor. Heyet bir takım olarak yeterliğini ve çeşitliliğini artırmak istiyor. Şu anda eksikliğini hissettikleri ve yeni mütevellilerde bulmayı umdukları uzmanlık alanlarını paylaştılar.

Wikimedia hareketi önümüzdeki birkaç sene için hareketin ihtiyaçlarına en iyi cevap verebilecek niteliklere sahip adayları seçme hakkına sahip. Heyetin en çok oy alan dört adayı mütevelli olarak seçmesi bekleniyor. Görev süresi Eylül'de başlayacak ve üç yıl sürecek. Bu kısa videoda Mütevelli Heyeti hakkında daha fazlasını öğrenin.

31 Ağustos'a kadar oyunuzu kullanın.

Aşağıda seçim süreci hakkında işe yarar bazı bilgiler var.

Adaylar hakkında daha fazla bilgiye ulaşın

Hareketin dört bir tarafından adaylar başvurularını kaydettiler. Oylarınızı gerekçelendirmek için her bir aday hakkında bilgi sahibi olun. Topluluk, adaylara kampanya süresince cevaplamaları için sorular kaydetti. Adaylar Meta'da Seçim Komitesi tarafından derlenen topluluk sorularını yanıtlayacak. İlerleyen haftalarda, adaylar kendi adaylıkları hakkında konuştukları videolar gönderme hakkına sahip olacak.

Oylama

2021 Mütevelli Heyeti seçimleri için oylama 18 Ağustos 2021'de başladı ve 31 Ağustos 2021'de sona erecek. Seçim Komitesi oylama yöntemi olarak devredilebilir tek oy yöntemini seçti. Bu yöntem, seçmenlerin seçimlerini tercih sırasına göre sıralamalarına imkan sağlıyor. Oylama gereksinimleri, nasıl oy kullanacağınız ve oylama hakkında sıkça sorulan sorular hakkında daha fazla bilgiye ulaşın.

Bu süreçte topluluğun gereksinimlerini en iyi karşılayacak kişilerin seçimine lütfen yardımcı olun. Oy verin ve daha fazla kişinin oy kullanabilmesi için gelişmeleri duyurun. Seçilenler önümüzdeki birkaç yıl Wikimedia Vakfını yönlendirmede ve hareketin ihtiyaçlarını desteklemede yardımcı olacak.

En iyi dileklerimizle,

Seçim Komitesi