Jump to content

Wiktionary Cognate Dashboard/Interface/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wiktionary Cognate Dashboard/Interface and the translation is 85% complete.

Vikisözlüğüm

Vikisözlük seç.

En çok paylaşılan bağlantı...

Bağlantı sayısı

Dil

En az paylaşılan bağlantılar...

Vikisözlük Bağlantıları Veri Kümesi

25 girdi göster

Ara

Kaynak

Hedef

150 girdiden 1 ile 25 arasındakiler gösteriliyor


Kontrol Paneli, sola iki bölüm oluşturarak yanıt verecektir: ilk seçilen (mavi), seçilen projenin en fazla varlığı paylaştığı 25 Vikisözlük'ü, ikincisini ise 25 en düşük 25 Vikisözlük'ü temsil eden. Sağda oluşturulan tablo seçilen proje için eksiksiz veri setini sunar.

Merkezler

Etikete göre seç

Ağdaki her düğüm bir Vikisözlüğü temsil eder. Her bir Vikisözlük, en fazla varlığı paylaştığı diğer üç Vikisözlüğe işaret etmektedir. Düğümün boyutu, diğer Vikisözlüklerin göz önünde bulundurulduğu sayıyı gösterir. İki düğüm bağlayan çizgi daha kalın - paylaştıkları daha fazla giriş. Dolayısıyla, büyük düğümler başkalarıyla ortak olan en fazla bağlantıya sahip olan Vikisözlükleri temsil eder.

NOT: - Lütfen sabırlı olun - Büyük bir Vikisözlük ağını yayınlayın. Ağı denetlemek için düğümleri sürükleyin. Aynı renkteki suçlamaların benzer bir bağlantı modeline sahip olduğu (yani, diğer Vikisözlüklerin benzer kümeleriyle girdileri paylaşma eğiliminde oldukları) bulunmuştur. Yakın çevresini denetlemek için düğmeyi tıklatarak seçin. Ağdaki bir düğümü bulmak için "Etikete göre seç" menüsünü kullanın.

Anti-Merkezler

Each node in the network represents a Wiktionary. Each Wiktionary points towards the three other Wiktionaries with which it shares the least - or shares no entities at all. The size of the node represents how many other Wiktionaries point to the one under consideration. The thicker the line connecting two nodes - the less entries they share. Thus, large nodes represent the Wiktionaries that have the least links in common with others.

NOTE: - Please be PATIENT - Rendering a huge network of Wiktionaries. Drag the nodes around to inspect the network. Wiktionaries of same color are found to have a similar pattern of connectivity (i.e. they tend to share entries with similar sets of other Wiktionaries). Select the node by clicking it to inspect its immediate neighborhood. Use the "Select by label" menu to locate a node in the network.

Bağlantı veri kümesi

The table presents all pairs of Wiktionaries (Source and Target columns) and the respective counts of shared entities. It can be searched and ordered by any of the columns. To generate a concise overview of a particular Wiktionary use My Wiktionary tab, or perhaps search for its language code and then order by Target here. NOTE. The data in the table are duplicated in the sense that each project appears once as a Source, and once as a Target.

Seni özledim

İndir (cvs)

Giriş

Kaç Vikisözlükte:

Diğer Vikisözlükler arasında paylaşılan ancak projenizde bulunmayan en iyi 1000 girişten oluşan bir tablo oluşturmak için Vikisözlüğünüzü seçin.

Karşılaştır

Kaynak Seç:

Hedef Seç:

Yarat

Önce açılır menülerden bir kaynak ve ardından bir Hedef Vikisözlük seçin. Ardından Oluştur'u tıklayın. Kontrol Paneli, Hedefte bulunan tüm girdilerden oluşan bir tablo oluşturacak, ancak Kaynak Vikisözlüğü'nde bulunmayacaktır.

NOTE: please be patient once you click Generate. In any comparison against large Wiktionaries the operation will take a while. The Dashboard will certainly generate your data, but it might take some time for potentially large comparisons. Do not forget: you always need to click Generate after changing either Source or Target to refresh the table.