Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/FAQ/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Wybory do Rady Powierniczej 2007
OrganizacjaOgólne[edit]

Co jest rozumiane przez pojęcie projekt? Czy to oznacza jedynie edycje na Wikipedii?[edit]

"Projekt" odnosi się do któregokolwiek z oficjalnych projektów Fundacji Wikimedia, wymienionych na pełnej liście projektów Wikimedia. Na tejże liście nie zostały umieszczone projekty wykorzystujące oprogramowanie MediaWiki ale nie związane z Fundacją Wikimedia. Lista nie zawiera także propozycji projektów, które nie zostały jeszcze zatwierdzone. Istnieją także oficjalne projekty, które nie zostały umieszczone na wykazie projektów, koordynatorzy wyborów są odpowiedzialni za zajęcie się tymi specjalnymi przypadkami, za poradą Dyrektora Wykonawczego Fundacji. Całkowicie nieoficjalną i krótką odpowiedzą na to pytanie jest: jeśli steward może zmienić uprawnienia w projekcie, to znaczy, że jest to projekt Fundacji Wikimedia.

Główna przestrzeń czy wszystkie przestrzenie nazw?[edit]

Aby móc głosować w wyborach muszę mieć przynajmniej 400 edycji. Czy edycje w innych przestrzeniach nazw niż przestrzeń główna także są brane pod uwagę?

Oczywiście tak. Nie ma ograniczeń dotyczących przestrzeni nazw. Możesz więc liczyć także inne przestrzenie, takie jak przestrzeń użytkownika, grafik, szablonów czy dyskusji ... ważne żeby wszystkie edycje były wykonane w projekcie Wikimedia.

Czy przeniesienie strony jest liczone jako "edycja"?[edit]

Zgodnie ze stroną Specjalna:Wkład (lub Special:Usercontributions) na moim projekcie mam 400 edycji. Wszystkie zostały wykonane w głównej przestrzeni nazw ale jedna z nich jest wynikiem przeniesienia strony. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że w związku z tym mam 399 edycji. Czy mają rację? Mogę głosować, czy też nie?

Tak, będziesz mógł głosować. "Pusta" edycja spowodowana przeniesieniem strony nadal jest liczona jako edycja. Wpisy w rejestrze przeniesień nie są jednak liczone. To samo dotyczy innych rejestrów, związanych z takimi operacjami jak zabezpieczanie stron.

Czy głosowanie odbędzie się na Meta, czy też będzie możliwość oddania głosu na którymś z projektów Wikimedia?[edit]

Techniczne szczegóły dotyczące głosowania zostaną ogłoszone wkrótce. Prosimy o cierpliwość.

Czy mogę zsumować moje edycje z kilku projektów w celu osiągnięcia wymaganej ich liczby?[edit]

Niestety nie. Z powodu ograniczeń technicznych nie możemy w tym momencie pozwolić użytkownikom na łączenie edycji między poszczególnymi projektami Wikimedia w celach wyborczych.

Kandydujący[edit]

Kto może ubiegać się o członkostwo w Radzie Powierniczej?[edit]

Musisz spełniać kryteria udziału w wyborach, ale w przeciwieństwie do osób głosujących, aby ubiegać się o wybór Twoja pierwsza edycja musi mieć miejsce przynajmniej jeden rok przed 1 czerwca 2007 roku. Musisz także mieć przynajmniej 18 lat oraz uzyskać w określonym czasie wymaganą liczbę głosów aprobujących Twoją kandydaturę od użytkowników uprawnionych do głosowania. Zobacz komunikaty wyborcze w celu uzyskania dalszych informacji.

Ilu nowych członków zostanie wybranych?[edit]

Wybieramy trzy osoby które zastąpią część obecnych członków Rady Powierniczej których kadencje kończą się w czerwcu 2007 roku.

Na jaki okres zostaną wybrani nowi członkowie?[edit]

Według statutu Wikimedia:
Osoby wybrane przez społeczność obejmą funkcję na okres dwóch lat.
Tak więc wybrani kandydaci będą pełnili swoje funkcje przez dwa lata, do czerwca 2009 roku.

Czy można zgłosić własną kandydaturę?[edit]

Zobacz Election candidates 2007/En.

Czy wszyscy obecni członkowie Rady wezmą udział w wyborach? Czy muszą?[edit]

Nie. Obecnie tylko Erik Möller, Kat Walsh i Oscar van Dillen dotarli do końca swoich kadencji w Radzie Powierniczej i w tych wyborach zostaną wskazani ich następcy. Kadencja innych członków kończy się w innych terminach. Kadencja każdego z członków została ukazana na stronie Wikimedia:Board of Trustees. Pod koniec kadencji poszczególni członkowie Rady Powierniczej muszą wystartować do kolejnych wyborów albo zrezygnować. Trzej członkowie Rady: Jimmy Wales, Michael Davis i Jan-Bart de Vreede nie zostaną wybrani w głosowaniu.

Aprobowanie kandydatów[edit]

Jaka jest wymagana liczba głosów aprobujących?[edit]

Nie została jeszcze ustalona, ale będzie wynosiła od 10 do 15.

W jaki sposób mogę zaaprobować kandydaturę?[edit]

Proszę zobacz Board elections/2007/Endorsements.

Uzyskałem aprobatę na liście dyskusyjnej foundation-l. Czy mogę dołączyć tak zdobyte głosy do swojej listy głosów aprobujących?[edit]

Nie. Każdy głos aprobujący oddany w innym niż przeznaczone do tego celu miejsce, prawdopodobnie będzie to strona Board elections/2007/Endorsements, zostanie uznany za nieoficjalny i nie zostanie policzony.

Głosujący[edit]

Kto może głosować?[edit]

Zobacz wymagania konieczne do osiągnięcia uprawnień wyborczych.

Osiągnąłem wymaganą liczbę edycji na kilku projektach. Czy mogę głosować z każdego z nich?[edit]

Nie, możesz głosować tylko raz. Jeśli spełniasz wymagania do głosowania na kilku projektach będziesz musiał wybrać ten, z którego chcesz oddać swój głos.

Głosowanie[edit]

Czy głosowanie jest tajne?[edit]

Tak, to jest tajne głosowanie. Tylko osoby wskazane przez Komitet Elekcyjny do liczenia głosów mogą się dowiedzieć kto głosował na kogo.

Członkowie Rady[edit]

Is the Board of Trustee a paid position?[edit]

No. Being on the Board of Trustees is a purely voluntary position, and the bylaws prohibit board members from being compensated for serving as board members. However, expenses related to Board activities, such as travel, may be compensated. (For example, a board member who needs to attend a Board meeting in Florida may be reimbursed for airfare and hotel, but may not be paid simply for attending.)

Jakie zadania mają członkowie Rady?[edit]

The Board of Trustees decides the general direction of the Wikimedia Foundation, including its strategy, relationships with third parties, and otherwise running, sustaining, and empowering the project. In order to make effective decisions, members are expected to attend approximately four in-person meetings per year, which usually last from one to three days. One of these will often be immediately before or after the annual Wikimania conference. Besides these in-person meetings, the board also has online meetings in IRC as needed.

Inne pytania[edit]

Chciałbym skomentować te wybory. Gdzie mogę zamieścić swoje propozycje?[edit]

Jeśli chcesz zamieścić komentarz/uwagę, napisz tu: Talk:Elections for the Board of Trustees of the Wikimedia Foundation, 2007/En. Jeśli będziesz miał pytanie, spytaj się tu: Talk:Election FAQ 2007. Jeśli chcesz skomentować z kolei odpowiednią stronę napisz na stronie dyskusji tej strony.

Dodaj nowe pytanie