Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Wybory do Rady Powierniczej 2007
OrganizacjaEtap zgłaszania kandydatur w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia (2007) został zakończony.

Szybki przegląd kandydatów

Kandydaci muszą umieścić się na poniższej liście, alfabetycznie, do godziny 23:59 (UTC), 23 czerwca 2007.Prezentacje kandydatów

Zgłaszanie kandydatur w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia (2007) rozpoczyna się o godzinie 0:00 (UTC), 10 czerwca 2007 roku.

Edytuj Board elections/2007/Candidates


Użytkownik Ausir
Imię i nazwisko Paweł Dembowski
Lokalizacja Głogów, Polska
Wiek 24
Strony User:Ausir, w:pl:user:Ausir, w:en:user:Ausir, commons:user:Ausir
Udział w projektach Wikimedia od Luty 2004
Projekty w których biorę udział pl.wikipedia, en.wikipedia, commons
Języki projektów w których biorę udział pl, en
Linki do stron z edycjami pl.wikipedia, en.wikipedia, meta, commons
Prezentacja Działam w Wikipedii i innych projektach Fundacji Wikimedia od lutego 2004 i mam ponad 20 tysięcy edycji w (głównie) polskiej i angielskiej Wikipedii oraz Wikimedia Commons. Jestem administratorem wszystkich trzech z nich, CheckUserem w polskiej Wikipedii i biurokratą Commons. Byłem jednym z członków-założycieli stowarzyszenia Wikimedia Polska. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie byłem zbyt aktywny w projektach Wikimedia, ale zamierzam w najbliższym czasie zwiększyć swoją aktywność.

Obecnie studiuję zarządzanie i marketing na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz pracuję jako tłumacz-freelancer języka angielskiego (robiłem m.in. tłumaczenia dla Microsoftu i Adobe).

Chcę aby Wikipedia nadal była otwarta i wolna, co oznacza, że popieram ograniczenie użytku treści nieobjętych wolnymi licencjami (np. zdjęć "fair use") do minimum. Choć ogólnie wspieram siostrzane projekty Wikipedii, niektóre z nich od początku były dla mnie złymi pomysłami albo lepiej by się sprawdziły, gdyby hostował je ktoś inny niż Fundacja Wikimedia, nie uważam więc, aby wszystkie zasługiwały na taki sam poziom uwagi. Głęboko wierzę w wielojęzyczność i we wsparcie lokalnych społeczności oraz w starania w celu włączenia większej liczby ludzi spoza Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej w decyzje Fundacji.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Ausir/questions
Użytkownik Danny
Imię i nazwisko Danny Wool
Podczas Wikimanii 2006
Lokalizacja St. Petersburg, Florida
Wiek 43
Strony English Wikipedia.
Udział w projektach Wikimedia od koniec 2001/zarejestrowany na początku 2002
Projekty w których biorę udział aktywny na angielskiej Wikipedii i Wikiźródłach, edytowałem wiele innych projektów (wliczając w to projekt Wikijunior), i w różnych językach.
Języki projektów w których biorę udział Biegle władam angielskim i hebrajskim. Trochę poznałem francuski w szkole wyższej w Ontario w latach 70.
Linki do stron z edycjami angielska Wikipedia, angielskie Wikiźródła, Commons, hebrajska Wikipedia, hebrajskie Wikiźródła.
Prezentacja Quis custodiet ipsos custodes?

W listopadzie 2006 Rada, personel biurowy oraz przedstawiciele lokalnych odgałęzień Fundacji spotkali się na trzy dni we Frankfurcie by zaplanować przyszłość Fundacji.

Co osiągnięto w czasie siedmiu miesięcy od tego spotkania? Prawdą jest, że liczebność personelu wzrosła, lecz powoduje to konieczność zadania ostrzejszego pytania - jaka jest strategia pozyskiwania funduszy? Gdzie wytyczono ścieżkę techniczną? Jaki jest plan utrzymania fundacji? Rozwój międzynarodowy i podpisywanie umów partnerskich są bardziej ekscytujące, lecz Rada ma za zadanie skoncentrować się na kwestiach leżących w centrum Fundacji, chronieniu najważniejszych aktywów, a także na zapewnianiu dźwięczności i znaczenia projektu. Tym też chciałbym się zająć.

Jako zarejestrowany od początków roku 2002 użytkownik Wikipedii pomogłem w ustaleniu niektórych z jej podstawowych wytycznych. Pozyskiwałem pieniądze dla Fundacji, otwierałem nowe możliwości finansowania jej działań. Spędziłem prawie dwadzieścia miesięcy na pracy w biurach Fundacji i dogłębnie poznałem jej wewnętrzne mechanizmy.

W życiu osobistym pracowałem dla różnorakich mediach, zarówno w sektorze pozwalającym mi zarabiać, jak i w sektorze non-profit. Zajmowałem się redagowaniem drukowanych encyklopedii. Z dumą mogę stwierdzić, że nadal jestem aktywnym edytorem rozmaitych projektów.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Danny/questions
Użytkownik DragonFire1024
Imię i nazwisko Jason Safoutin
Po obcięciu włosów 20 czerwca 2007.
Lokalizacja Buffalo, New York, Stany Zjednoczone
Wiek 26
Strony angielskie Wikinews, angielska Wikipedia, Commons.
Udział w projektach Wikimedia od Wikinews: 9 stycznia 2006; Wikipedia: 21 stycznia 2006; Commons: 14 stycznia 2006
Projekty w których biorę udział Wikinews, Wikipedia, Commons.
Języki projektów w których biorę udział angielski
Linki do stron z edycjami wikinews:en:special:contributions/DragonFire1024, w:en:special:contributions/DragonFire1024, commons:special:contributions/DragonFire1024.
Prezentacja Bardzo silnie związany jestem z angielskimi Wikinews, gdzie jestem również administratorem. Opublikowałem prawie 450 artykułów od momentu dołączenia do projektu w styczniu 2006. Przygotowałem również kilka wywiadów udzielonych wyłącznie dla Wikinews, byłem jednym z deweloperów Wikinews Video 2.0 oraz Wikinews Weather (BETA). Stworzyłem dwa promocyjne klipy wideo Wikinews, byłem jedną z osób, które zorganizowały i uruchomiły serwis pogodowy Wikinews Weather (po dwóch i pół roku nieobecności), uaktualniany i utrzymywany przeze mnie przy pomocy jednego z użytkowników serwisu. Dążę do tego, by stale zwiększała się liczba użytkowników rozmaitych serwisów wiki zaangażowanych w nagrywani i rozpowszechnianie materiałów Wikinews Video oraz Wikinews Weather.

Moim największym celem w kategorii ogólnej wizji Wiki jest próba sprawienia, by użytkownicy różnych projektów mogli w pewnych kwestiach współpracować ze sobą oraz pomoc w opracowaniu nowych sposobów pozyskiwania informacji, jak też efektywniejszych sposobów ich rozpowszechniania na skalę światową.

Wierzę, że wszystkie projekty Wikimedia powinny być traktowane na równi podczas podejmowania decyzji polityki, finansów, itd. oraz że podejmowane decyzje tego typu powinny w miarę możliwości być zgodne z potrzebami i celami wszystkich projektów. Uważam też, że społeczność każdego projektu powinna byc w większym stopniu zaangażowana w te podejmowane przez Radę decyzje, które mogłyby znacząco wpłynąć na działalność danego projektu.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/DragonFire1024/questions
Użytkownik Eloquence
Imię i nazwisko Erik Möller
Podczas Wikimanii w Bostonie 2006
Lokalizacja Berlin, Niemcy
Wiek 28
Strony na Meta, na en wiki, na de wiki, na Commons, na en wikinews
Udział w projektach Wikimedia od Grudzień 2001
Projekty w których biorę udział Wikipedia, Wikinews, Commons, Meta, Wikiźródła (nagrania dźwiękowe)
Języki projektów w których biorę udział angielski, niemiecki (bardzo rzadko)
Linki do stron z edycjami zobacz wyżej
Prezentacja Jako wybrany członek rady działam w niej od dziewięciu miesięcy (patrz moja prezentacja z roku 2006). W tym samym czasie piastowałem funkcję Sekretarza Wykonawczego Rady. Rada, do której dołączyłem wprowadziła wiele znaczących zmian w historii Fundacji. Między innymi:
 • Jasno zdefiniowaliśmy naszą misję i wizję.
 • Wzmocniliśmy poświęcenie do uwalniania dóbr kulturowych poprzez obejmującą wszystkie projekty jednolitą politykę licencyjną.
 • Rozszerzyliśmy Radę o dwie osoby pochodzące ze społeczności, dając jej po raz pierwszy większosć w Radzie.
 • Ustanowiliśmy wyróżniający się Panel doradczy, regularnie opiniujący działania Fundacji.
 • Przeprowadziliśmy największą w historii Fundacji akcję zbierania funduszy.
 • Zapewniliśmy odpowiednią rewizję finansów Fundacji, w tym opracowanie pierwszego raportu finansowego powstałego w wyniku audytu.
 • Znacznie zwiększyliśmy personel na szczeblu międzynarodowym, między innymi wprowadzając stanowisko Koordynatora Ochotnika, ułatwiające globalną współpracę ze społecznością.

Na innych frontach również szykują się postępy - mówimy tutaj o kwestiach kompatybilności licencji, partnerstwie instytucjonalnym z takimi podmiotami jak Encyclopedia of Life, poszukiwaniu stałego prezesa, plany następnej akcji zbierania funduszy, itd. Mam nadzieję, że będę w stanie kontynuować moje działania w tych oraz pozostałych obszarach działalności Fundacji :-) Zachęcam do zerknięcia w dokument "9 miesiecy wikiszaleństwa", w którym przedstawiam bardziej osobiste spojrzenie na czas, który spędziłem w Radzie oraz moje osobiste wynurzenia na temat jej przyszłości. Dziękuję!

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Eloquence/questions
Użytkownik Frieda
Imię i nazwisko Frieda Brioschi
Frieda podczas ostatniego, dorocznego spotkania WMI
Lokalizacja Rzym, Włochy
Wiek 30
Strony Frieda, w:it:Utente:Frieda
Udział w projektach Wikimedia od 13 maja 2003
Projekty w których biorę udział Jestem najbardzej aktywna na it.wiki, it.wikt, it.source, ale edytowałam także w innych włoskich projektach, a także w en.wiki, MetaWiki i FoundationWiki.
Języki projektów w których biorę udział it, en, potrafię czytać w es i pt
Linki do stron z edycjami w:it:Speciale:Contributi/Frieda, Special:Contributions/Frieda, s:it:Special:Contributions/Frieda, commons:Special:Contributions/Frieda
Prezentacja W Wikipedię i inne projekty WMF jestem zaangażowana od maja 2003, zostałam wtedy pierwszą administratorką na it.wiki. W czerwcu 2005 stałam się jedną założycielek Wikimedia Italia i jej pierwszą przewodniczącą (ciągle na stanowisku). Jestem biurokratką na it.wiki, it.news, it.source i it.wikt. Jestem (niezbyt aktywną) członkinią Special Projects Committee, administratorką OTRS oraz przedstawicielką prasową na it.wiki.

Moje podstawowe założenia i idee:

 • projekty WM muszą pozostać wolne i otwarte
 • musimy dzielić się wiedzą
 • WMF jest organizacją o światowym zasięgu
 • nasze społeczności są jednocześnie cenne i różne
 • jako członkini lokalnego oddziału WMF, na co dzień spotykam się z problemami WMF - na przykład: wewnętrzna i zewnętrzna komunikacja, jasność co do przeznaczenia lokalnych oddziałów, związek ze społecznościami, nieustanne zabieganie o dotacje i darczyńców...
 • z mojego doświadczenia wynika, że aby dzielić się wolną wiedzą trzeba najpierw mieć czym się dzielić, a nie jest to takie oczywiste: świat jest pełen nieznanej wiedzy. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie takiej wiedzy i uczynienie jej dostępną.
 • jestem przekonana, że WMF powinna inwestować w promocję i dalszy udoskonalanie jej własnych projektów innych niż Wikipedia, a w szczególności w tworzenie i rozwój tych projektów w poszkodowanych obszarach, tak jak np. Afryka.
 • WMF ma ogromny potencjał, który jest jedynie częściowo wykorzystywany. Dopóki do póty WMF nie ma dobrze określonej struktury i planu organizacji, która zawiera w sobie Zarząd, Społeczności i Lokalne oddziały, do tego czasu trudno będzie nią zarządzać.
 • Lokalne oddziały WMF mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania Fundacji i muszą być prawidłowo wykorzystywane oraz silnie wspierane.
Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Frieda/questions
Użytkownik Kate
Imię i nazwisko River Tarnell
Ja
Lokalizacja Oxford, Wielka Brytania
Wiek 23
Strony User:Kate, w:en:User:Kate
Udział w projektach Wikimedia od 6 czerwca 2004
Projekty w których biorę udział en.wikipedia, meta
Języki projektów w których biorę udział en
Linki do stron z edycjami meta, en.wp
Prezentacja Jako członek Rady chcę przywrócić ją do pierwotnego przeznaczenia - poświęcenia się edytowanej przez społeczność użytkowników encyklopedii sieciowej. Poprę przeniesienie lub zamknięcie projektów innych niż Wikipedia. Sprzeciwię się publikowaniu przez Fundację swoich materiałów w innych formach, na przykład pod postacią książek. Jednak wierzę, że zewnętrzne publikowanie naszych materiałów jest ważne, by był one dostępne dla szerszej rzeczy odbiorców, w tym przez osoby nie wyposażone w połączenie z Internetem. By to osiągnąć, szukałbym pomocy w innych organizacjach.

Będę się starać zminimalizować narzuty, poruszyć możliwie największą ilość zasobów w celu utrzymania hostingu (sprawa ta jest źródłem zmartwień). Będę szukać nowych źródeł finansowania, odmiennych od darowizn użytkowników - na przykład grantów, sponsoringu, reklamy.

Kompetencję techniczną będę starać się podnosić różnymi sposobami, w tym poprzez zatrudnienie dodatkowego personelu technicznego i odpowiednio jasno zdefiniowanej polityce wzrostu, mającej na uwadze wypełnienie zapotrzebowania na zawartość projektów Wikimedia.

Od 2004 roku jestem deweloperem MediaWiki oraz administratorem systemów Wikimedia i wierzę, że pozycja ta daje mi wyjątkowe spojrzenie do wewnątrz działalności naszej organizacji od strony technicznej oraz na to, jakie zmiany powinny być wprowadzone w celu zapewnienia ciągłego sukcesu.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Kate/questions
Użytkownik Kim Bruning
Imię i nazwisko Kim Bruning
Lokalizacja Wijk en Aalburg, Holandia
Wiek 29
Strony Angielska Wikipedia, (centralna) (+wiele kont w rozmaitych projektach...)
Udział w projektach Wikimedia od Pierwsza edycja w roku 2001, regularne edycje od ~2003
Projekty w których biorę udział Angielska Wikipedia, doradztwo w różnych projektach od czasu do czasu
Języki projektów w których biorę udział Angielski, holenderski, biernie niemiecki, szkolne doświadczenie z francuskim i łaciną.
Linki do stron z edycjami en
Prezentacja Witam, nazywam się Kim Bruning. Byłem w pewnien sposób odpowiedzialny za przywrócenie i działania narzędzi rozwiązywania konfliktów w angielskiej Wikipedii. Działam od strony procesów, a czasami pomagam w sytuacjach wyjątkowych. Zajmuję się również pracą koderską i począwszy od tego roku pomagam w Omegawiki.

W ramach Fundacji ważne są kwestie codziennego zarządzania, serwerów oraz ciągłości działania. Sądzę, że wszyscy się ze mną zgodzą, więc spójrzmy na inny aspekt:

W chwili obecnej istnieje około 700 serwisów wiki tworzonych w 250 językach. Są to różne projekty. Komunikacja między nimi praktycznie nie istnieje, co sprawia, że ludziom trudno jest uczyć się od siebie nawzajem.

Przykłady:

 • Jedna z wiki blokowała administratorów innej.
 • W niektórych przypadkach nie stosuje się konsensusu.
 • Jeden z serwisów wiki naruszał w ogłoszeniu (sitenotice) zasadę NPOV.
 • Wiele serwisów wiki nie słyszało o zasadzie "Zakładaj dobrą wolę".

Musimy bardziej poważnie pomyśleć o rozmowach z innymi organizacjami non-profit. Możliwe, że pojęły już lekcje, których my jeszcze się nie nauczyliśmy.

Codzienne zarządzanie, poprawa komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej - tym właśnie chciałbym się zajmować w trakcie najbliższych dwóch lat. Jeśli chcecie mi w tym pomóc - głosujcie na mnie, napiszcie do mnie, albo zróbcie te dwie rzeczy na raz!

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Kim Bruning/questions
Użytkownik Kingboyk
Imię i nazwisko Stephen Kennedy
Lokalizacja Gloucestershire, Wielka Brytania
Wiek 34
Strony Główna: angielska Wikipedia. Inne: Wikipedia w pozostałych językach, Meta, Commons, Mediawiki, Wiktionary.
Udział w projektach Wikimedia od wrzesień 2005
Projekty w których biorę udział Angielska Wikipedia i inne. Jestem również deweloperem AutoWikiBrowsera.
Języki projektów w których biorę udział Angielski, bardzo podstawowy francuski
Linki do stron z edycjami En
Prezentacja Chciałbym zobaczyć Fundację, która jest silniejsza i bardziej demokratyczna, która oferuje lepsze wsparcie dla ochotników i ostro koncentruje się na swoich najważniejszych celach. Fundacja musi być silniejsza w kwestiach swych poglądów, przywództwa społeczeństwa ochotników, marki i odpowiedzialności.

Jako członek Rady będę popierał plany dalszego rozwoju. Skoncentruję się na tym, by nasz zasięg przekroczył Europę i Amerykę Północną oraz by umocniła się współpraca oraz współdzielenie pomysłów między poszczególnymi wiki. Możemy się od siebie nawzajem wiele nauczyć! Będę też z pełnym szacunkiem promował pogląd, że wszyscy członkowie Rady powinni być wybierani.

Wikipedystą jestem od dwóch lat. Jestem administratorem angielskiej Wikipedii, deweloperem AutoWikiBrowsera, współtworzyłem też kilka medalowych artykułów. Posiadam doświadczenie na porównywalnym szczeblu, gdyż w przeszłości byłem członkiem Rady Zrzeszenia Studentów oraz Komitetu Finansowego Brunel University. Mieszkam na małej angielskiej farmie.

Tu znajduje się wersja skrócona mojego oświadczenia. Zgodnie z zasadami wyłuszczonymi w odpowiednich zasadach, przygotowałem osobiste oświadczenie, które polecam jako lekturę wszystkim użytkownikom. Dziękuję.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Kingboyk/questions
Użytkownik Michael Snow
Imię i nazwisko Michael Snow
Lokalizacja Seattle, Washington, Stany Zjednoczone
Wiek 33
Strony strona użytkownika na angielskiej Wikipedii
Udział w projektach Wikimedia od grudzień 2003
Projekty w których biorę udział Wikipedia, Meta (bardzo rzadko także Wikinews i Commons)
Języki projektów w których biorę udział angielski (rzadko francuski niemiecki, którymi też sie posługuję)
Linki do stron z edycjami angielska Wikipedia, Meta (edytując w innych miejscach nie zawsze zakładam konto)
Prezentacja Szanuję dotychczasowe dokonania Fundacji osiągnięte przy udziale ograniczonych zasobów i wielkiej siły ciągnącej całość. Chciałbym wypełnić niektóre z istniejących w niej luk i uczynić ją bardziej funkcjonalną. Finanse są kwestią poruszaną codziennie - dochody muszą spływać do kasy Fundacji, istnieje potrzeba wyszukiwania nowych źródeł finansowania. Wartość marki Wikimedia może dopomóc w pozyskiwaniu funduszy, lecz trzeba ją wykorzystywać w sposób ostrożny, by utrzymać neutralność organizacji i nie dopuścić do wykorzystywania marek których właścicielem jest Fundacja do wykorzystywania ich. Należy kultywować związki z każdym z projektów oraz ich zróżnicowanymi uczestnikami. Rada musi uważnie słuchać, by odzwierciedlać dążenia całej społeczności, a nie tylko najgłośniejsze pojawiające się wśród niej głosy. Oprócz pracy nad artykułami dla Wikipedii, moje doświadczenie w ramach Wikimedia zataczało dość szerokie kręgi. Osoby kojarzące moje nazwisko być może łączą je z uruchomieniem The Wikipedia Signpost w początkach roku 2005. Mimo, że pomysł ten nie miał w zamiarze stać się uniwersalnym źródłem wiadomości na tematy związane z Wikimedia, jest dziś użyteczne na równi z innymi źródłami, czytywanym przez użytkowników również spoza angielskiej Wikipedii. Innym z moich wkładów w projekty Wikimedia jest przewodniczenie Communications committee. Jako prawnik udzielałem też czasami porad Fundacji Wikimedia, gdy byłem w stanie rozwiązywać napotkane przez nią kwestie prawne. Wierzę, że rozumiem wyzwania stojące przed Fundację i jestem w stanie nadać Radzie odpowiednią perspektywę.
Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Michael Snow/questions
Użytkownik Mindspillage
Imię i nazwisko Kathleen Walsh
Lokalizacja Herndon, Virginia, USA (przedmieście Waszyngtonu, DC)
Wiek 24
Strony en.wikipedia, en.wikinews, Meta, Wikimedia
Udział w projektach Wikimedia od czerwiec 2004
Projekty w których biorę udział anglojęzyczna Wikipedia, anglojęzyczne Wikinews, Meta, w ograniczonym stopniu udział w rozmaitych innych projektach.
Języki projektów w których biorę udział angielski, hiszpański - w stopniu podstawowym
Linki do stron z edycjami en.wikipedia, en.wikinews, meta
Prezentacja Odkryłam Wikipedię w 2004 i zaczęłam po cichu pisać na temat muzyki klasycznej, zastanawiając się, jakiż to wariat poświęca temu tyle czasu. Rok później byłam już w OTRS, kontaktowałam się z prasą i byłam jednym z członków założycieli Communications Committee; następnie wybrano mnie do Zarządu w grudniu 2006.

Obecnie studiuję prawo i należę do redakcji uczelnianego czasopisma prawniczo-ekonomicznego. Jestem stażystką w sieciowym projekcie non-profit dotyczącym edukacji prawnej oraz muzykiem klasycznym.

Będąc członkinią zarządu zajmowałam się kwestiami obejmującymi politykę licencyjną, wolne treści i promowanie wolnej kultury, public relations oraz decyzje strategiczne, np. dotyczące marki oraz partnerstwa; mam nadzieję niektóre z tych kwestii doprowadzić do końca, przedłużywszy ten krótki okres, podczas którego pełniłam funkcję.

Chciałabym, aby Zarząd działał, mając na względzie długoterminową wizję swej misji i aby nie podejmował decyzji mogących narazić na szwank przyszłość Wikimedia Foundation. Aby tego dokonać, musimy mieć jasny obraz naszych wartości i naszej misji; musimy również podtrzymywać swoje zobowiązanie pozostania wolnym źródłem, aby nasze zasoby nie potrzebowały Wikimedia Foundation dla przetrwania. Poza tym sądzę, że powinniśmy szukać partnerskiej współpracy z organizacjami opierającymi się na podobnych zasadach, aby nasza misja rozszerzana była również w zakresie większym niż może tego dokonać sama Wikimedia.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Mindspillage/questions
Użytkownik Oscar
Imię i nazwisko Oscar van Dillen
Lokalizacja Rotterdam, Holandia
Wiek 49
Strony User:Oscar, foundation:User:Oscar, commons:User:Oscar, nl:User:Oscar, de:User:Oscar, en:User:Oscar, es:User:Oscarami, fr:User:Oscar, it:User:Oscar, tr:User:Oscar, zh:User:Oscar, i inne; także strony na holenderskim wikibooks, wikinews itd.
Udział w projektach Wikimedia od lutego 2004
Projekty w których biorę udział Wiele projektów, ale najwięcej edycji wykonałem na holenderskiej Wikipedii i Meta.
Języki projektów w których biorę udział Znam biegle holenderski, angielski, niemiecki i francuski, znam także inne języki, lepiej lub gorzej, jednak większość moich edycji została wykonana w holendersko-języcznych projektach oraz w metawiki.
Linki do stron z edycjami Kilka bezpośrednich linków do moich głównych projektów: edycje na nlwikipedia, rejestr operacji na nlwikipedia, edycje na metawiki, rejestr operacji na metawiki, edycje na nlwikimediawiki, rejestr operacji na nlwikimediawiki, ale także edycje na enwikipedia, edycje na commonswiki...
Prezentacja Jestem profesjonalnym kompozytorem oraz nauczycielem w rotterdamskim konserwatorium. Podczas mojej kariery zawodowej działałem jako tymczasowy menedżer, zostałem też w głosowaniu w grudniu 2006 wybrany przez społeczność do rozszerzonej Rady Powierniczej, gdzie miałem zaszczyt służyć Fundacji przez sześć miesięcy (więcej szczegółów tutaj). Po zdobyciu doświadczenia w projektach, w maju 2004 zostałem administratorem holenderskiej Wiki, w kwietniu 2005 na meta, a od lipca tego samego roku jestem stewardem. Założyłem i byłem pierwszym przewodniczącym wikimedia nederland, członkiem chwilowo uśpionego komitetu do spraw projektów specjalnych, a obecnie przewodniczę komisji audytowej. Starałem się przy tym jak mogłem, by cały czas być na bieżąco z jak największą ilością podstawowych działań projektów, co nie jest kwestią aż tak łatwą dla zajętego członka Rady.

Podczas spotkania Rady w 2006 roku we Frankfurcie (patrz stworzony przeze mnie raport) porównałem Wikipedię do giganta o glinianych stopach, co stanowiło moje główne zmartwienie, to: konsolidacja organizacji składającej się z ochotników (takich samych jak ja) wraz z wysoko-wykwalifikowanymi, zatrudnionymi na stałe ludźmi, którzy stanowili by trzon naszej organizacji, wspierali jej dalszy rozwój i zapewnili jej niezależność. Skoro udało się to tylko częściowo osiągnąć, chciałbym kontynuować moje działania, które będą stymulować nasz wzrost i zwiększanie zasięgu, naszą jakość i stabilność, naszą niezależność i odpowiedzialność.

Wierzę, że jesteśmy pokoleniem encyklopedystów dwudziestego pierwszego wieku, zbierających coś więcej niż tylko wiedzę - edito ergo sum (quotation).

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Oscar/questions
Użytkownik UninvitedCompany
Imię i nazwisko Steve Dunlop
Lokalizacja Minneapolis, Minnesota, Stany Zjednoczone
Wiek 41
Strony meta, en, commons
Udział w projektach Wikimedia od 27 marca 2003
Projekty w których biorę udział Wikipedia, Meta, pomniejszy wkład w Commons i Wikibooks
Języki projektów w których biorę udział angielski
Linki do stron z edycjami en, meta
Prezentacja W projekty Wikimedia jestem zaangażowany od ponad czterech lat, w tym czasie sprawowałem też funkcje ochotniczer w strukturach angielskiej Wikipedii oraz Fundacji. Najbardziej chyba dałem się poznać od strony moich działań w obrębie OTRS, do czasu gdy zostałem wybrany członkiem Komitetu Arbitrażowego angielskiej Wikipedii. Zawodowo pracuję jako menedżer rozwijania oprogramowania, jestem półprofesjonalnym muzykiem oraz zajmuję się działalnością ochotniczą.

W skrócie, celem mojej kandydatury jest wprowadzenie większego profesjonalizmu w szeregi Rady Powierniczej oraz codzienne sprawy działalności Fundacji, która musi przyciągać darczyńców, by utrzymać wypłacalność bez potrzeby pozyskiwania środków pieniężnych z reklam. By przyciągnąć darczyńców, przywódcy Fundacji - Rada Powiernicza - muszą wykazać się profesjonalizmem oraz odpowiedzialnością. Musi też mieć zdolność godzenia unikalnych wartości każdego z projektów Wikimedia z oczekiwaniami darczyńców. Oznaczać to będzie konieczność wprowadzenia zmian w rozporządzeniach Fundacji, by darczyńcy uzyskali zapewnienie, że Rada w jej przyszłych składach wykaże się wysokimi kwalifikacjami. Oznaczać to będzie również, ze pozycja Dyrektora Wykonawczego będzie na tyle atrakcyjna, by przyciągnąć talenty najwyższych lotów, do czego dążymy. Wymagana też bedzie głębsza delegacja odpowiedzialności do poszczególnych stanowisk, a Rada powinna poczuć się dobrze w roli organu prowadzącego, nie zaś wykonawczego. Jako członek Rady Powierniczej moja praca byłaby poświęcona prawie wyłącznie wprowadzeniu tych zmian.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/UninvitedCompany/questions
Użytkownik WarX
Imię i nazwisko Artur Jan Fijałkowski
Ja w 2006 roku w czasie Dni Mikołowa, udekorowany kwiatami przez przyjaciółkę.
Lokalizacja Mikołów, Polska
Wiek 23
Strony w:pl:user:WarX, commons:user:WarX, pl:chapter:user:WarX
Udział w projektach Wikimedia od 17 jan 2005
Projekty w których biorę udział pl.wiki, commons
Języki projektów w których biorę udział pl, en
Linki do stron z edycjami pl.wiki, commons
Prezentacja Od prawie 2,5 roku jestem zaangażowanym Wikimedianinem. W tym czasie dokonałem tysięcy edycji i kasowań zarówno na pl.wiki jak i commons. Obecnie mój bezpośredni wkład jest niewielki, ponieważ zajmuję się załatwianiem wejść dla fotografów w celu robienia zdjęć do projektów (np. festiwal Metalmania) co zajmuje dużo czasu. W grudniu 2006 zostałem wybrany członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Jestem autorem Wikimedia Community Logo, które stało się logiem Planety Wikimedia . Moim celem w Board of Trustees będzie zwiększenie świadomości sytuacji w krajach postkomunistycznych i nie tak bogatych, jak zachodnie, których przedstawiciele dominują w Board.
Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/WarX/questions
Użytkownik Yann
Imię i nazwisko Yann Forget
W rikszy, Ahmedabad, Indie, styczeń 2007
Lokalizacja Annemasse, Francja
Wiek 42
Strony fr.wiki, en.wiki, Commons, en.wikisource, fr.wikisource
Udział w projektach Wikimedia od 24 grudnia 2002
Projekty w których biorę udział Wikipedia (fr, en, hi, gu), Commons, Wikisource (fr, en, sa, hi), Wiktionary (fr, hi, gu)
Języki projektów w których biorę udział fr, en (3), hi (2), gu (1)
Linki do stron z edycjami fr.wiki, commons, Wikisource
Prezentacja Aktywnym wikimedianinem jestem od grudnia 2002, czyli cztery i pół roku. Moje działania to głównie Wikipedia, Wikisłownik, Commons i Wikiźródła - w ramach tego ostatniego projektu jestem jednym z dłuższych stażem edytorów, jeszcze z czasów gdy projekt nazywał się Project Sourceberg. Jestem administratorem około tuzina projektów Wikimedia, a od czerwca 2005 również stewardem. Jestem pomysłodawcą stworzenia w listopadzie 2003 Wikimédia France, gdzie działałem jako sekretarz w latach 2004-2005.

Jestem informatykiem specjalizującym się od roku 1998 w wolnym oprogramowaniu. Przed tą fazą mojej kariery pracowałem przez 10 lat w organizacjach pozarządowych działających jako podmioty humanitarne, społeczne i kulturowe. Fundacji Wikimedia chciałbym powierzyć moje doświadczenie zebrane podczas pracy dla organizacji non-profit oraz projektów wolnokulturowych. Chciałbym, by Fundacja była wpływową organizacją, niosącą wolną wiedzę na cztery strony świata. Głównie swoje działania w Fundacji upatrywałbym w zapewnieniu jej niezależności finansowej.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Yann/questions


Użytkownik ^demon
Imię i nazwisko Michael "Chad" Horohoe
Lokalizacja Richmond, Virginia, Stany Zjednoczone
Wiek 19
Strony angielska Wikipedia
Udział w projektach Wikimedia od 23 lutego 2005 (wcześniej, prawdopodobnie od początku 2004 edytowałem anonimowo)
Projekty w których biorę udział angielska Wikipedia, Wikimedia Commons w pracach transwiki.
Języki projektów w których biorę udział angielski, w podstawowym stopniu francuski
Linki do stron z edycjami angielska Wikipedia
Prezentacja Wikipedia jest niezaprzeczalnie fenomenem. Fundacja Wikimedia istnieje by wspierać zarówno Wikipedię, jak też jej liczne projekty siostrzane, oferując im wsparcie finansowe, jak i w postaci infrastruktury. Naturalne wydaje się, że Rada potrzebuje ludzi rozumiejących, jaki jest cel naszej bytności w projektach - dostarczanie takich ilości wolnej treści maksymalnie dużej ilości ludzi, jak to tylko możliwe, dodatkowo w językach, którymi posługują się wszyscy użytkownicy. Rada powinna, nie - musi - w swoim składzie mieć osoby, które z tą zasadą mają jak najwięcej wspólnego. Jako członek Rady starałbym się wykazać się posiadanymi przeze mnie silnymi punktami w zarządzaniu, wiedzy technicznej i łatwości komunikacji z innymi ludźmi. Żaden z nas nie powinien jednak być na tyle dumny, by nie zatrzymać się od czasu do czasu i poprosić o pomoc, i to zarówno jeśli chodzi o pomoc zewnętrzną, deweloperską, administratorską w obrębie lokalnych projektów, a nawet sięgając do użytkowników codziennie dodających treści do projektów, w których biorą udział, i to zarówno zarejestrowanych, jak i edytujących anonimowo. Wierzę, że od czasu do czasu osoby stojące wysoko w strukturach Fundacji mogą stracić z oczu zaznaczoną przeze mnie wyżej misję. Obiecuję, że w moim przypadku takie uchybienie nie nastąpi.
Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/^demon/questions


Zasady dla kandydatów

Kandydaci w wyborach do Rady Powierniczej powinni przedstawić się na tej stronie przed godziną 23:59 (UTC), 23 czerwca 2007 roku. Trzech członków zostanie wybranych na kadencję kończącą się w czerwcu 2009 roku.

Aby być uprawnionym do kandydowania użytkownik musi mieć przynajmniej 400 edycji w przynajmniej jednym projekcie Wikimedia. Edycje muszą być wykonane z jednego konta, a pierwsza edycja musi być wykonana przynajmniej jeden rok przed godziną 0:00 (UTC), 1 czerwca 2007. Kandydaci muszą także mieć co najmniej 18 lat oraz musi przedstawić swoje dane osobowe. Z przyczyn prawnych nie jest możliwe by pełnić funkcję członka Rady Powierniczej anonimowo lub pod pseudonimem. Członkostwo w Radzie nie jest pozycją opłacaną zgodnie ze statutem Fundacji Wikimedia.

Poza powyższymi wymaganiami kandydaci muszą uzyskać na stronie Board elections/2007/Endorsements/pl wymaganą liczbę głosów aprobujących daną kandydaturę

W celu potwierdzenia swoich kandydatur, osoby ubiegające się o wybór muszą włączyć usługi e-mail na Meta. Kandydaci, których tożsamość oraz kandydatura nie zostały potwierdzone zostaną zdyskwalifikowani z dalszego udziału w wyborach.

Sprawowanie urzędu w Radzie Powierniczej nie może odbywać się anonimowo, więc kandydaci muszą zgodzić się na ujawnienie swojej tożsamości przed Komitetem Elekcyjnym do Rady Powierniczej lub wyznaczoną przez Komitet osobą, chyba że identyfikacji dokonali podczas poprzednich wyborów do Rady. Szczegóły ujawnienia tożsamości kandydatów zostaną im przedstawione w wiadomościach. Kandydaci, których tożsamość została potwierdzona przez jednego z członków Komitetu Wyborczego lub wyznaczoną przez Komitet osobę oznaczeni zostaną pogrubioną czcionką.

Sprawy prezentacji kandydatów regulowane są następującymi ustaleniami:

 • Każda prezentacja może liczyć najwyżej 1200 znaków w języku pierwotnym.
 • Komitet Elekcyjny dołoży starań, by początkowe 1200 znaków tekstu prezentacji przetłumaczyć na maksymalnie wiele języków.
 • Kandydaci oprócz wspomnianej wyżej prezentacji mogą umieścić w prywatnej przestrzeni użytkownika dodatkową prezentację. Link do dodatkowego materiału należy umieścić w prezentacji podstawowej.
 • Kandydaci mogą niezależnie poprosić o tłumaczenia, przez tablicę ogłoszeń Babylon lub inne kanały komunikacji. Patrz też Translations.

Każdy z kandydatów powinien skopiować zamieszczony poniżej szablon i wypełnić zawarte w nim pola odpowiednimi danymi. By uniknąć walk o pierwszeństwo na liście, kandydatury prosimy umieszczać na liście w kolejności alfabetycznej według przyjętej nazwy użytkownika zgodnie z algorytmem w:Unicode Collation Algorithm.

Wytyczne dla prezentacji kandydatów mogą stanowić pomocny dokument, który pozwoli stworzyć akceptowalną przez społeczność prezentację. Dokument ten stanowi jednak pewnego rodzaju esej stworzony przez Komitet Elekcyjny i zawierający spostrzeżenia niektórych jego członków, nie może być więc uważany za jedno z oficjalnych pism Komitetu. Kandydaci powinni pamiętać, że nie istnieje zapewnienie, iż ich prezentacje zostaną przetłumaczone, gdyż praca ta jest wysiłkiem ochotników. Komitet Elekcyjny będzie jednak dokładał starań, by zmotywować wystarczającą liczbę wikimedian do tłumaczenia.

W szybkim przeglądzie kandydatów prosimy o umieszczenie swojego nazwiska oraz język(i), w których opublikowane jest oświadczenie kandydata.

Przykład

Umieść swoją kandydaturę na stronie Board election/2007/Candidates/TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA/pl (lub w każdym innym języku) i dodaj ją do Template:Board elections/2007/Candidates, dzięki czemu link do kandydatury zostanie umieszczony w sekcji "Prezentacje kandydatów". Musisz wypełnić stronę swojej kandydatury zgodnie z następującym wzorem:

=== [[User:Nazwa użytkownika]] ===

{{Board candidate 2007/pl
|username=
|real name=
|location=
|age=
|userpages=
|joined=
|projects=
|languages=
|contribs=
|image= (opcjonalne)
|statement=
}}