Jump to content

18. března 2020: Odložení Wikimania Bangkok na rok 2020

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page COVID-19/18 March 2020 - Postponing Wikimania Bangkok until 2021 and the translation is 100% complete.
Tento email byl 18. března 2020 poslán na Wikimedia-l a na Wikimania-l. Pro další informace a aktualizace navštivte COVID-19.

Vážení přátelé,

Jako součást pokračující reakce hnutí Wikimedia na pandemii COVID-19 odkládáme Wikimania Bangkok 2020. Toto rozhodnutí bylo učiněno s plnou podporou hostitelského týmu ESEAP a výboru Wikimania. Společně budeme pořádat Wikimania v Bangkoku v roce 2021.

Jsme naplněni smutkem, že se s vámi všemi v srpnu v Bangkoku neuvidíme. Jsme však přesvědčeni, že je to nejlepší možné rozhodnutí pro blaho naší globální komunity a veřejné zdraví obecně. Toto rozhodnutí navrhli organizátoři ESEAP v souladu s reakcí svých zemí na pandemii COVID-19 a je v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO).

Určitě máte spoustu otázek. Doufáme, že na některé vaše otázky odpovíme níže. Budeme i nadále odpovídat na otázky na stránce Wikimania Meta-Wiki a ve skupinovém chatu Wikimania na Telegramu (více informací níže).

Co znamená „odložení“ Wikimanie?

V roce 2020 nebudeme hostit Wikimania osobně. Překládáme Wikimania Bangkok na rok 2021. Organizační tým ESEAP[2] bude pokračovat ve své práci – regionální spolupráce mezi pobočkami ve východních, jihovýchodních a tichomořských regionech – aby nás příští rok hostil v Thajsku.

Hotel a místo konání v Bangkoku zůstanou stejné. Zatím jsme nestanovili přesná data pro rok 2021. Budeme spolupracovat s týmem ESEAP a řídícím výborem Wikimanie na potvrzení nových termínů. Tyto termíny vám oznámíme do konce roku 2020.

Dobrou zprávou je, že Wikimania 2021 bude souběžně s 20. výročím Wikipedie. Očekáváme, že to bude opravdu nezapomenutelná Wikimania – příležitost oslavit opětovné spojení po roce odloučení, spolu s pozoruhodným úspěchem dvou desetiletí svobodných znalostí.

Bude existovat alternativa k této akci?

Hostitelé Wikimanie 2020 neplánují organizovat virtuální online akci. Pořádání Wikimanie je hodně práce. Tým ESEAP se zavázal uspořádat co nejlepší osobní akci v Bangkoku v roce 2021. Proto nebudou mít kapacitu na organizaci virtuální Wikimanie tento rok.

Nicméně výbor Wikimanie, hostitelský tým ESEAP a Nadace Wikimedia uznávají, že ostatní členové komunity mohou mít zájem o organizaci vzdálené, globální akce Wikimedia pro rok 2020. Ačkoli Nadace Wikimedia nemá v současné době kapacitu na vedení organizace virtuální online konference, uznáváme, že ostatní mohou mít touhu tak učinit.

Uvítáme diskuzi o online akcích. Zájemci se mohou obrátit na řídící výbor Wikimanie a zaměstnance Nadace Wikimedia pro radu na stránce Meta-Wiki Wikimania 2020 Meta-Wiki.

Zvažujeme také návrhy na zlepšení kapacity komunit organizovat lokální virtuální setkání a na to, jak můžeme podporovat komunity v organizování improvizovaných lokálních a regionálních akcí Wikimedia, jakmile pandemie pomine. Vzhledem k tomu, že se situace rychle mění, stále pracujeme na konkrétních detailech a v příštích týdnech budeme sdílet více informací.

Co to znamená pro žádosti o stipendia?

Pracujeme na plánu, jak zpracovat žádosti o stipendia na Wikimania 2020. V následujících týdnech budeme sdílet více informací.

Jak bylo toto rozhodnutí učiněno?

Toto doporučení udělali organizátoři ESEAP na základě toho, co víme o současné globální pandemii COVID-19 a současných pokynech WHO. Rozhodnutí bylo učiněno společně s týmem ESEAP ve spolupráci s řídícím výborem Wikimania a nadací Wikimedia. Společně jsme plně a jednomyslně v souladu s tímto rozhodnutím.

Ačkoli nás opravdu mrzí, že nemáme příležitost vidět vás všechny tento rok, plně podporujeme toto rozhodnutí v zájmu nás všech. Umožňuje to našim hostitelům komunity ESEAP soustředit se na okamžité potřeby jejich rodin, místních komunit Wikimedia a místních komunit jako celku. Je to v souladu s globálními pokyny pro veřejné zdraví a v souladu s hnutím Wikimedia jako zodpovědného aktéra v podpoře našeho společného veřejného dobra.

Chceme poděkovat všem dobrovolníkům a pobočkám, kteří se podíleli na plánování Wikimanie. Zvláště oceňujeme ESEAP za jejich vedení, flexibilitu a soucit, když jsme společně pracovali na některých obtížných rozhodnutích týkajících se této důležité události.

Kde se mohu dozvědět více o Wikimania 2021?

Existuje řada kanálů, kde se pravidelně diskutuje o Wikimanii a kde budou zveřejňovány plány pro rok 2021, jak se budou vyvíjet. Vítáme všechny zúčastněné osoby, které spojí naši kolektivní moudrost a kreativitu k diskuzi o tom, co se bude dít dále s Wikimanií. Tyto kanály můžete najít zde:

Kde se mohu dozvědět více o COVID-19 a Wikimedia?

Společnost Wikimedia je známá jako štědrá a altruistická. Není překvapivé, že mnoho dobrovolníků začalo uplatňovat své schopnosti a pozornost na tuto aktuální globální pandemii. Nadace vytvořila stránku na Meta-Wiki, kde můžeme sdílet a zdokumentovat kroky, které nadace a členové hnutí podniknou, a způsoby, jak se zapojit. Vyzýváme vás, abyste se k nám připojili k dokumentování více o naší kolektivní reakci:https://meta.wikimedia.org/wiki/COVID-19

Poděkování

Náš svět a mnoho našich životů se během posledních týdnů rychle změnilo. Přesto se můžeme podívat do historie, abychom se utěšili, že krize jsou také často okamžiky, kdy lidé odkládají rozdíly, upřednostňují komunitu a péči a nacházejí způsoby, jak se spojit. Pocit komunity a účelu v rámci hnutí Wikimedia je mocnou odpovědí na tyto nejisté časy.

Toto je okamžik, kdy nejen to, co děláme, ale jak to děláme, bude mít smysluplný dopad na svět. Jsme velmi vděční za vše, co jako hnutí děláte, abyste i nadále čelili výzvám naší doby.

Prosím, buďte v bezpečí a opatrujte se.

Katherine, jménem:

  • Základního organizačního týmu ESEAP
  • Řídícího výboru Wikimanie
  • Týmu pro události Nadace Wikimedia