Jump to content

Чествување на жените

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Celebrate Women and the translation is 100% complete.
Походот „Чествување на жените“ се одржува во март секоја година. Придружете ни се за да го затвориме родовиот јаз на Викимедиините проекти!