Jump to content

Опитування побажань спільноти/Опис

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey/Description and the translation is 100% complete.

Команда Community Tech зосередилася на тому, щоб відповідати на потреби активних редакторів Вікімедіа в покращених, експертних інструментів нагляду та модерації. Створення команди Community Tech — прямий наслідок запитів від ключових дописувачів на кращу підтримку для інструментів модерації, ботів та інших функцій, що допомагають проектам Вікімедіа досягати успіху.

У листопаді 2015 року Community Tech провела перше міжпроєктне Опитування побажань спільноти, щоб визначити функції та покращення, що є найбільш важливими для редакторів Вікімедіа. Ми запросили дописувачів з усіх проєктів Вікімедіа подавати пропозиції для команди Community Tech. Після двох тижнів збору пропозицій, ми попросили їх проголосувати за пропозиції, які цікавлять їх найбільше. З того часу цей процес повторюється щороку.

Обґрунтування

Ми усвідомлюємо, що існує багато списків побажань спільноти; однак більшість з них сортуються/пріоритизуються за спільнотою, багато застаріли, а більшість з них не мають чітко визначених рамок запитів. Окрім цього, нам не відомі опитування технічних запитів, які б активно залучали велику кількість проектів Вікімедіа.

Популяризація

Команді подобається отримувати відгуки від якомога більшої кількості редакторів з якомога більшої кількості спільнот. Щоб досягти цього, ми працюємо з командами Community Engagement та Communications над формулюванням стратегії аутрічу. Ця стратегія може включати дописи у блозі, банери на сайтах, запрошення на сторінках обговорень, у Кнайпах, дописи у списках розсилок, Тех. новинах, IRC, соціальних мережах та інших місцях.

Місце проведення

Саме́ опитування проводиться на Меті. Є кілька причин проводити його у вікі замість використання стороннього інструменту опитувань:

  • Редактори за замовчуванням позитивно ставляться до використання вікі і часто віддають перевагу прозорості та гнучкості вікі перед більш спеціалізованим програмним забезпеченням. Сама спільнота майже завжди проводить опитування та голосування у вікі, навіть такі відносно складні голосування як «Зображення року».
  • Вікі легко фасилітують одночасне обговорення і голосування.
  • Переклад пропозиції волонтерам спільноти легше організувати у вікі.

Сфера дії

Запити мають відповідати сфері роботи команди Community Tech. Зокрема вони мають бути чіткими, добре сформульованими завданнями, від яких ядро спільноти отримає пряму вигоду. Завдання, що лежать поза цими рамками, можуть бути відхилені або перенаправлені іншим командам розробників.

Вимоги участі

Щоб взяти участь в опитуванні (подати заявку, підтримати заявку або проголосувати), користувач має бути зареєстрованим, редагувати з добрими намірами до початку опитування або бути активним розробником на Toolforge. Але будь-хто, включно з анонімними IP-користувачами, може брати участь в обговореннях. Кількість редагувань у різних проектах можна перевірити на Special:CentralAuth.

Фаза 1: Подання пропозицій

Під час першої фази опитування ми заохочуємо подання пропозицій технічних запитів. Кількість пропозицій обмежено до трьох на особу. Спільноту заохочують організовуватись, обговорювати, сперечатися щодо пропозицій на першому етапі опитування. По ходу подання пропозицій, команда Community Tech може залишати відгуки щодо технічної доцільності пропозиції та її відповідності сфері діяльності команди. Пропозиції, що дублюють або конфліктують із запланованими роботами іншої команди ФВМ, можуть бути марковані командою Community Tech і не включені у фазу голосування. Це також може статися з елементами, що не є технічними пропозиціями, а наприклад, обговоренням політик, тим, що ми знаємо, що не зможемо зробити, або пропозиціями, яких ми просто не розуміємо, а пропонувальник не відповідає на прохання пояснень.

Хоча більша частина цього процесу відбуватиметься англійською, ми запрошуємо подавати пропозиції людей з будь-якої вікі Вікімедіа. Ми також запросимо перекладачів-волонтерів допомогти з перекладом пропозицій на англійську.

Формат пропозицій

Пропозиції можна подавати будь-якою мовою, але англійською все ж краще (щоб легше було організувати відгуки від команди Community Tech й інших редакторів). В ідеалі, ваша пропозиція має коротко містити такі пункти:

  • Яку проблему ви хочете вирішити?
  • Які користувачі отримають від цього вигоду? (редактори, адміни, користувачі Вікісховища, Вікіпедії тощо)
  • Як цю проблему вирішують зараз?
  • Які пропоновані рішення? (якщо вони є)
  • Чи є пов'язані завдання на Фабрикаторі?

Фаза 2: Розгляд та структурування пропозицій

Під час другої фази команди Community Tech та Technical Collaboration пройдуться по пропозиціях. Ми впорядковуємо їх, просимо пояснень, об'єднуємо дублікати і намагаємося надати пропозиціям якомога гарнішого вигляду до початку фази голосування, щоб редактори знали, за що голосуються, а також упевнюємося, що в заявках чітко вказано, яка від них вигода. Деякі пропозиції виходять за рамки цього опитування, не є технічними запитами або ми не можемо над ними працювати, тому ми їх архівуємо.

Фаза 3: Голосування

Під час фази голосування редактори голосують за ті заявки, над якими вони б хотіли, щоб попрацювала команда Community Tech. Голоси «за», подані у вигляді Support Support та підпису, будуть підраховані. Нейтральні коментарі і коментарі проти можна додавати, щоб попросити про пояснення чи підняти питання про потенційні проблеми, але вони не враховуватимуться як негативні голоси.

Коли голосування завершиться, повний список усіх запитів буде скопійовано на нову вікісторінку, разом з підрахунком голосів за них.

Пріоритизація побажань

За роки роботи ми розробили метод, завдяки якому нам легше підходити до пріоритизації побажань системно і прозоро. До свого процесу пріоритизації ми підходимо з кількома припущеннями, які варто прямо озвучити:

  • Популярність побажання має бути дуже важливим фактором при відборі, але не єдиним.
  • Найкраще розводити побажання так, щоб спеціалісти могли співпрацювати одне з одним у ході роботи: наприклад, поки дизайнер досліджує якесь побажання і створює візуальні компоненти до нього, інженери працюють над побажанням, яке є суто технічним.
  • Найкраще — це комунікувати зі спільнотами прозоро, а не ховати деталі. Видимість будує довіру й діалог.

Процес полягає у перегляді усіх побажань із верхніх 30 штук у списку (ми не дивимося нижче, бо чесно кажучи, розслідування кожного побажання вимагає часу, і ми знаємо, що не зможемо виконати більше побажань за рік) і їхньої оцінки за такими критеріями:

photo of prioritization score
Оцінка пріоритетності пропозицій для Community Tech

Коли кожне побажання оцінено з огляду на їхню доцільність і вплив, ми їх ранжуємо. Якщо ми можемо справитися з цими побажаннями, то можемо з більшістю. Також ми можемо оптимізувати вплив, беручи до уваги підтримку і складність.

Це також означає комунікацію з іншими командами у Фонді і розслідування, чи вони раптом не працюють уже над проєктами, пов'язаними з побажаннями.

Розробка

По ходу розробки рішення за запитом, його статус буде оновлюватися на вікісторінці, щоб спільнота могла легко моніторити прогрес команди і пропонувати відгуки.

Ми також працюємо над деякими запитами, що не вийшли в загальні лідери, але все одно дуже доречні для менших проєктів, хоча, в основному, ми зосередимося на завданнях-лідерах опитування.