Feminismus a folklór 2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Feminism and Folklore 2022 and the translation is 100% complete.
 • Hlavní stránka
 • 2024
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • Domovská stránka na Commons
Vítejte na stránkách Feminismus a folklor!


Feminismus a folklor je mezinárodní soutěž, která se na Wikipedii pořádá každoročně v únoru a březnu a jejímž cílem je zdokumentovat na Wikipedii lidové kultury a ženy ve folkloru v různých oblastech světa. Tento projekt je wikipedickou edicí fotografické kampaně Wiki Loves Folklore (WLF), která je organizována na Wikimedia Commons s cílem dokumentovat folklorní tradice po celém světě.

Základním cílem soutěže je shromáždit články o lidské kulturní rozmanitosti v celosvětové svobodné encyklopedii Wikipedia a dalších projektech nadace Wikimedia. V letošním roce se zaměřujeme na lidovou kulturu po celém světě, přičemž zvláštní pozornost věnujeme odstraňování rozdílů mezi pohlavími, přičemž spolupracujeme s dalšími pobočkami a skupinami po celém světě.

Od roku 2019 pořádáme vícejazyčnou soutěž Wikipedie a rozhodli jsme se umístit projekt na meta, která umožňuje spolupráci mezi wiki, mezi jazyky a mezi projekty, abychom podpořili skutečný aspekt našeho globálního hnutí wikilove. Poskytnuté články musí odpovídat tématu, což znamená, že většina uživatelů bude moci najít několik témat blízkých tématu, ať už jde o festivaly, tance, kuchyni, oděvy nebo každodenní rutinu s důrazem na lidovou kulturu dané oblasti. Můžete si vybrat článek z našeho pracovního seznamu nebo si vybrat vlastní téma za předpokladu, že souvisí s hlavním tématem a zaměřuje se na odstraňování rozdílů mezi pohlavími. Nehmotné kulturní dědictví má pro různé skupiny různý význam, proto se zaměřuje na rozšíření obsahu, pomáhá při mezikulturním dialogu a podporuje vzájemný respekt k jiným způsobům života. Přináší také poznatky o kulturní rozmanitosti pro využití uživateli.

Téma

Letošní soutěž Feminismus a folklór se zaměřuje na feminismus, životopisy žen a genderově zaměřená témata v rámci projektu Wiki Loves Folklore zaměřeného na genderové rozdíly s tématem lidové kultury na Wikipedii.

Folklór kolem světa, včetně lidových slavností a festivalů, lidových tanců a muziky, lidových aktivit a her, lidové kuchyně, oděvů, pohádek, divadelních her, lidového umění, náboženství a mytologie, atd.

Ženy ve folklóru - téma zahrnuje ženské i queer osobnosti ve folklóru, lidové kultuře "(lidové umělkyně, tanečnice, hudebnice, sportovkyně v lidových hrách a sportech, ženy v mytologii, ženské bojovnice a válečnice, čarodějnice a hony na čarodějnice, pohádky a mnohá další témata)".

Časový rozvrh

1. února 2022 00:01 UTC – 31. března 2022 11:59 UTC

Pravidla

Rozšířený nebo nový článek musí mít minimálně 3000 bytů. Nesmí jít o strojový překlad. Článek musí být rozšířen nebo vytvořen mezi 1. únorem a 31. březnem t.r. Tématem článku musí být feminismus a folklór. Článek nesmí porušovat autorská práva ani pravidla o encyklopedické významnosti a musí obsahovat reference vyžadované pravidly Wikipedie. Je preferováno, aby místní koordinující osoby tuto kampaň nastavily na nástroji Fountain a aby také nastaviy projektový dashboard. Pokud místní koordinující nenastaví nástroj Fountain, výsledky včetně seznamu článků musí být publikovány na výsledkové stránce tohoto projektu Mediawiki. V případě potřeby asistence kontaktujte koordinující na e-mailu: (wikilovesfolklore@gmail.com)

Ceny

Ceny pro nejlepší přispívající (mezinárodní) (za nejvíce článků):

 • 1. cena: 300 amerických dolarů
 • 2. cena: 200 amerických dolarů
 • 3. cena: 100 amerických dolarů
 • Cena útěchy pro 10 nejlepších: 10 amerických dolarů
 • Na každém místním projektu Wiki budou také uděleny místní ceny za nejvíce vytvořených článků. Více informací najdete na stránce projektu.

Oznámení poroty

Vyplňte prosím práci poroty a vyhlaste výsledky do 15. dubna, jinak vaše komunita nebude způsobilá k získání cen.