Jump to content

زنانگی و فولکلور، 2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Feminism and Folklore 2022 and the translation is 95% complete.
 • Homepage
 • ۲۰۲۴
 • ۲۰۲۳
 • ۲۰۲۲
 • ۲۰۲۱
 • ۲۰۲۰
 • ۲۰۱۹
 • Commons homepage
Welcome to Feminism and Folklore!


Femininity and Folk Sand یک مسابقه بین‌المللی نویسندگی است که در ماه‌های فوریه و مارس هر ساله بین جوامع ویکی برگزار می‌شود. هدف از این مسابقه این است که نقش زنان در شن‌های محلی و ماسه‌های محلی در نقاط مختلف جهان تا حد ممکن امن و در ویکی‌پدیا منتشر شود. این پروژه بخشی از کمپین عکاسی WikiLeaks Folk Sands (WLF) تحت نظارت ویکی‌مدیا کامانز برای حفظ سنت‌های عامیانه از سراسر جهان است.

هدف اصلی این مسابقه گردآوری مقالاتی درباره تنوع فرهنگی انسان در دانشنامه آزاد ویکی پدیا و سایر پروژه های بنیاد ویکی مدیا در سراسر جهان است. امسال نیز تمرکز ما بر فرهنگ عامیانه از سراسر جهان است، به ویژه بر روی از بین بردن شکاف جنسیتی، زیرا با دیگر وابستگان و گروه ها در سراسر جهان همکاری می کنیم.

از سال 2019، ما میزبان یک مسابقه چند زبانه ویکی‌پدیا بوده‌ایم و تصمیم گرفته‌ایم این پروژه را در متا قرار دهیم تا امکان همکاری بین ویکی، بین‌زبانی و بین پروژه‌ای فراهم شود تا جنبه‌های واقعی جنبش جهانی عشق ویکی ما ترویج شود. مقالات ارائه شده باید با مضمون مطابقت داشته باشند، به این معنی که اکثر کاربران می توانند انواع مقالات مرتبط نزدیک به موضوع را پیدا کنند، خواه جشنواره، رقص، غذا، لباس یا زندگی روزمره مردمی منطقه باشد. شما آزاد هستید که مقاله ای را از لیست کاری ما انتخاب کنید، یا موضوعی را برای خود انتخاب کنید، مشروط بر اینکه مرتبط با موضوع اصلی باشد و بر حذف تفاوت های جنسیتی تمرکز داشته باشد. میراث فرهنگی ناملموس برای گروه‌های مختلف معانی متفاوتی دارد، بنابراین به تقویت محتوا، کمک به گفتگوی بین فرهنگی و تشویق احترام متقابل به سایر روش‌های زندگی توجه می‌کند. همچنین دانش تنوع فرهنگی را برای استفاده مصرف کننده به ارمغان می آورد.

موضوع

امسال این پروژه بر حقوق فمینیستی، بیوگرافی زنان، و موضوعات جنسیتی در لیگ با موضوع فرهنگ عامیانه در ویکی‌پدیا و سنت‌های عامیانه ویکی‌پدیا ویکی محبوب برای برابری جنسیتی تمرکز خواهد کرد. تمرکز بر حذف تفکیک جنسیتی خواهد بود.

ماسه عامیانه - شامل فستیوال‌های محلی، رقص‌های محلی، موسیقی محلی، فعالیت‌های عامیانه، بازی‌های عامیانه، غذاهای محلی، لباس‌های محلی، داستان‌های عامیانه، نمایش‌های محلی، هنرهای عامیانه، دین عامیانه، داستان‌های عامیانه و غیره از سراسر جهان است.

"زنان در فولکلور" - شامل زنان و شخصیت های عجیب و غریب در فولکلور، فرهنگ عامیانه (هنرمندان فولکلور، رقصندگان محلی، خوانندگان محلی، موسیقی دانان محلی، ورزشکاران بازی های محلی، زنان در اسطوره ها، زنان است، اما محدود نمی شود جنگجویان در فرهنگ عامه، جادوگران و شکار جادوگران، افسانه ها و موارد دیگر).

برنامه زمانی

مدت زمان مسابقه از 1 فوریه 2022 تا 31 مارس 2022 ساعت 23:59 خواهد بود.

قوانین

مقاله گسترش یافته یا جدید باید حداقل 3000 بایت داشته باشد. مقاله نباید ترجمه ماشینی شود. مقاله باید بین 1 فوریه و 31 مارس گسترش یا ایجاد شود. مقاله باید در چارچوب موضوع فمینیسم و فولکلور باشد. نباید هیچ گونه نقض حق چاپ و مشکلات قابل توجهی وجود داشته باشد و مقاله باید طبق سیاست های ویکی پدیا دارای ارجاع مناسب باشد. برای هماهنگ کننده محلی ترجیح داده می شود که کمپین ویکی پدیا را در ابزار فواره راه اندازی کند. می توانید پروژه را روی داشبورد نیز تنظیم کنید. اگر هماهنگ‌کننده محلی ابزار فواره را راه‌اندازی نمی‌کند، نتایج به همراه فهرست مقالات باید در صفحه نتایج پروژه مدیاویکی فهرست شوند. در صورت هرگونه کمکی برای راه اندازی ابزار فواره، لطفاً با (wikilovesfolklore@gmail.com) تماس بگیرید.

جوایز

جوایز برای مشارکت کنندگان برتر (بین المللی) (بیشتر مقالات):

 • جایزه اول: امریکی 300
 • جایزه دوم: امریکی ڈالر 200
 • جایزه سوم: 100 ڈالر آمریکا
 • 10 پاداش تشویقی: امریکی 10
 • There will also be local prizes for most created articles on each local Wiki project. More information on the project page

اطلاعیه هیئت منصفه

لطفاً کار هیئت داوران را تکمیل کنید و نتایج را تا 15 آوریل اعلام کنید در غیر این صورت جامعه شما واجد شرایط دریافت جوایز نخواهد بود.