Глобальний фільтр зловживань

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Global AbuseFilter and the translation is 53% complete.
Outdated translations are marked like this.
Скорочення:
GAF

Глобальний фільтр зловживань — це запропоноване доповнення до розширення AbuseFilter, яке значно посилить відповідь на крос-вікі вандалізм та спам, а також підвищить контроль спільноти над цими глобальними діями.

Технічні деталі

Глобальний фільтр зловживань дозволить привілейованим користувачам (імовірно, стюардам та ще якійсь групі користувачів) створювати, змінювати і вилучати фільтри, що діють у більшості проектів Вікімедіа. Окремі фільтри можуть бути розроблені для певних вікі, які знаходяться чи не знаходяться у списку. Набір проектів, на які впливатиме кожен фільтр, буде визначено тим, на що він націлений, і засвідчуватиме, що фільтр не увімкнений там, де не повинен бути. Глобальний AbuseFilter розташовуватиметься на Меті і редагуватиметься користувачами, що мають прапорець abusefilter-modify-global. Глобальні фільтри можуть бути вимкнені і позначені приватними, як і локальні фільтри.

Детальні журнали для локальних і глобальних фільтрів доступні з окремими правами, тобто локальні спільноти можуть зберегти бажані налаштування локального журналу AbuseFilter, тоді як для глобальних фільтрів буде встановлено глобальний стандарт.

Глобальний фільтр зловживань матиме такі опції:

  • Можливість записувати в журнал дії, які запускають глобальний фільтр.
  • Можливість помічати теґом редагування у локальних вікі для подальшого перегляду.
  • Можливість попереджати користувачів, які запускають фільтр.
    • Ще не відомо, як працюватиме ця функція.
    • Також треба брати до уваги локалізацію/переклад. Зараз попередження беруться з повідомлень у просторі назв MediaWiki. Якимось чином вони мають бути перекладені і виведені в іншій вікі.
  • Можливість попереджати дію у локальній вікі, якщо вона запускає глобальний фільтр.
  • Змінна, що визначає проект, у якому фільтр має спрацювати; ймовірно, буде використано project_title.

Конкретні зміни, що запровадять фільтр, можна побачити у цьому записі коду та цій зміні gerrit.

Правила

Глобальні фільтри зловживань будуть використані для попередження спаму і вандалізму у багатьох вікі Вікімедіа. Таким чином, вони мають бути розраховані лише зупиняти те, що впливає на багато вікі. Глобальні фільтри мають бути якомога конкретніші і увімкнені на якомога коротший час. Після тижня, що минув без жодних вдалих дій, фільтри мають бути вимкнені, щоб попередити помилкові спрацювання. Винятком у цих правилах є фільтри, призначені лише для позначення редагувань без подальших дій. Ці фільтри можуть бути залишені назовсім, оскільки їхня ціль — фільтрувати редагування для подальшого перегляду і вони не роблять жодних автоматичних дій.

Графік впровадження

Глобальні фільтри редагувань спершу були увімкнені на metawiki, mediawikiwiki та тестових вікі у лютому 2013 року.[1] У вересні 2013 їх було увімкнено на ще трьох вікі: incubatorwiki, specieswiki та outreachwiki.[2] 25 січня 2014 року глобальні фільтри зловживань було увімкнено у всіх малих вікі.[3] Глобальні фільтри зловживань були увімкнені у всіх середніх вікі у листопаді 2014 року.[4] Приватні вікі та fishbowl-вікі було виключено. Наступний крок — розібратися з проблемами інтернаціоналізації.[5]

In June 2018, global abuse filters are still enabled on all small wikis and all medium-sized wikis, but also on some big wikis: enwikisource, frwiki, ptwiki, specieswiki, wikidatawiki (with specificities in the main and Property namespaces), incubatorwiki, mediawikiwiki, metawiki, testwiki and test2wiki.[6]

All wikis are capable of being included within the framework of global abuse filters. Those wikis that do not currently use global abuse filters may do so by achieving a consensus of the community and then creating a Wikimedia site request in Phabricator.

Активні фільтри

See Special:AbuseFilter for the full list.

Notes