InternetArchiveBot

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page InternetArchiveBot and the translation is 14% complete.
InternetArchiveBot

Bot operation

Spustenie a zastavenie bota

 • Blokovanie robota nie je potrebné k zastaveniu.
 • Kliknite nižšie na „Zobraziť spustené stránky“. Uistite sa, že je v rozbaľovacom menu v hornej časti vybratá správna wiki.
 • Ak stránka hovorí: „This wiki is: Enabled“
  • Ak chcete deaktivovať bota, napíšte dôvod že prečo, a kliknite na tlačidlo „Zakázať“.
  • Nechajte na User talk:InternetArchiveBot správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste robota deaktivovali. Zahrňte aj úpravy, ktoré boli nesprávne vykonané.
 • Ak stránka hovorí: „This wiki is: Disabled“
  • Ak chcete povoliť bota, napíšte dôvod, prečo by sa mal povoliť, a kliknite na tlačidlo Povoliť.
  • Najskôr sa uistite, či je konsenzus, aby bežala na vašej wiki. Postupujte podľa zásad pre botov na vašej wiki.
  • Ak bol robot zakázaný z dôvodu chýb, napríklad kvôli nesprávnym úpravám, tak najprv skontrolujte, či boli tieto chyby opravené.
 • Ak je robot zablokovaný, tak zanechaj správu na User talk:InternetArchiveBot.
 • Even if the bot is not running on a given wiki, the Internet Archive create archives of almost every new external link added to every Wikimedia wiki, and has been since 2013. If a bot is blocked or disabled on a wiki, it does not stop this work.

Pozri vykonávajúce stránky

Konfigurácia bota

Správanie robota sa možné zmeniť tak, aby vyhovovalo potrebám wiki. To sa deje zmenou hodnôt v rozhraní konfiguračnej stránke. Kliknutím na odkaz nižšie otvoríte konfiguračnú stránku. Uistite sa, že je v rozbaľovacej ponuke v hornej časti vybratá správna wiki. Konfiguráciu pre danú wiki môžu upravovať iba správcovia.

Zobraz konfiguračnú stránku

Requesting specific articles

You can use the Analyze a Page interface to fix dead links, or to add archive links to all links, on a specific page. Edits made using this tool will be attributed to you. Make sure the correct wiki is selected from the drop-down menu at the top.

You can also queue the bot to run on multiple pages. These articles will be added to InternetArchiveBot's queue of edits to make.

O programe

Coolest Tool Award 2019 square logo.svg
InternetArchiveBot
2019 Coolest Tool Award Winner
in the category
Impact

InternetArchiveBot je pokročilý bot, ktorý identifikuje a nahrádza nefunkčné externé odkazy. Program InternetArchiveBot prináša aj ďalšie vylepšenia odkazov, vrátane vyplňovania šablónou čisté odkazy a prípadne pridáva odkazy na zdroje. Program InternetArchiveBot monitoruje každú wiki Wikimedie, či neobsahujú nové odkazy, ktoré smerujúce von, a aktívne robí opravy na viac ako 50 wiki Wikimedie.

Rozhranie pre správu InternetArchiveBot je vďaka dobrovoľným prekladateľom k dispozícii v mnohých jazykoch. Vaša pomoc s prekladom je veľmi cenná. Pre viac navštívte stránku TranslateWiki.

Contact us

Diskusná stránka bota Telegram IRC (irc.libera.chat #iabot)

Credits

Source

Font Awesome 5 brands github.svg GitHub

Operation status

For the most up to date information see the run pages

 • 🟢 InternetArchiveBot is currently running on 100+ Wikimedia wikis
 • 🔴 Bot is approved but disabled indefinitely pending software improvements on Arabic Wikipedia (ar), Bulgarian Wikipedia (bg), German Wikipedia (de), Finnish Wikipedia (fi), French Wikipedia (fr), Hebrew Wikipedia (he), MediaWiki.org, Polish Wikipedia (pl), Portuguese Wikipedia (pt), and Rusyn Wikipedia (rue).
 • 🔴 Bot is blocked pending our application for reapproval on Japanese Wikipedia (ja)
 • 🔴 Bot is blocked pending software improvements on Afrikaans Wikipedia (af), Welsh Wikipedia (cy) and Persian Wikipedia (fa)

Last updated: 18:56, 1 July 2022 (UTC)

See also