אסטרטגיה/תנועת ויקימדיה/2017/עדכונים/14 ביולי 2017 - עדכון מס' 21 לגבי התהליך האסטרטגי של תנועת ויקימדיה

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

הודעה מקתרין מאהר

הודעה זו, "July 14: Update on Wikimedia movement strategy process (#21)", נשלחה על ידי קתרין מאהר ב-14 ביולי 2017.

היי כולם!

במהלך החודשים האחרונים, כולנו שוחחנו ביחד - על ויקי, ובאופן אישי - על תקוותינו האישיות והקהילתיות ועל מטרותינו ביחס לפרויקטים ולתנועת ויקימדיה. אבל בעוד זה קורה, חברי צוות האסטרטגיה כבר מבצעים מחקר אודות העולם שמחוץ לתנועה.

החודש, במהלך מעגל 3, אנו חולקים את מה שלמדנו מבחוץ - מקוראים, מומחים ושותפים חיצוניים במסגרת יוזמת "הקולות החדשים" שלנו. כרגע, המיקוד הוא בלהבטיח כי הקולות שבדרך כלל אינם חלק מהדיונים האסטרטגיים שלנו, יהיו נוכחים ומוצגים היטב, ושלנו בתנועה תינתן ההזדמנות לראות את העתיד, ולחשוב מראש על הדרך שבה העולם משתנה. אחד מהעדכונים האחרונים שלי כלל סיכום של ההקשר הרחב יותר, והיעדים של מעגל 3. היום, רציתי לשתף כמה משאבים וחומרים חדשים שפרסמנו בשבועיים האחרונים, ולציין שיש עוד הרבה בדרך!

מפגש מדדי קרן ויקימדיה בחודש יוני. במהלך המפגש, חברי צוות הקולות החדשים סיפקו סקירה כללית של הממצאים הראשוניים מהמחקר המתמשך, וממפגשים אסטרטגיים ואירועים בהובלת השלוחות.

מבט על שנת 2030: מידע מפוברק, אימות ותעמולה. הקרן עובדת עם יועצי מחקר עצמאיים כדי להבין את מגמות המפתח שישפיעו על עתיד הידע החופשי. הערכה זו מבוססת על סקירה של למעלה ממאה דו"חות, מאמרים ומחקרים, והיא מעניקה מסגרת לדון במגמות של מידע שגוי. אנא הצטרפו לדיון במטא-ויקי או בוויקי המקומי שלכם בימים הקרובים.

דיונים עם מומחים לגבי ההיסטוריה המתפתחת של שיתוף ידע. סיכמנו וופרסמנו סרטונים ותמלילים של שלושה אירועי "brown bag" עם מומחים לגיוס חברתי, קהילות מתפתחות וקוראים חדשים.

WikiWomenCamp 2017. במסגרת WikiWomenCamp השני במקסיקו סיטי, המשתתפים דנו באתגרים והזדמנויות להשתתפות נשים בתנועה (האירוע הראשון התקיים בארגנטינה ב-2002, ואנחנו שמחים לראות את שובו). יש כמה תמונות שפורסמו מהאירוע, וכן סיכום של האירוע בבלוג שלנו.

Bene habeas (תרגום מלטינית: "כל טוב")
קתרין