Jump to content

Evrensel Davranış Kuralları/Yaptırım esasları/Oylama/Duyuru

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Enforcement guidelines/Voting/Announcement and the translation is 100% complete.

EDK Tartışmaları ve Onaylama Oylamasına Katılmayı Unutmayın!

Bu mesajın Meta-viki üzerinde farklı dillere çevrilmiş olarak da bulabilirsiniz.

Herkese merhaba,

Evrensel Davranış Kuralları (EDK) için onaylanma sürecinin bir parçası olarak bir oylamanın SecurePoll üzerinden 7-21 Mart 2022 arasında yapılması planlanıyor. Oy verebilecek kullanıcıların bir anket sorusunu cevaplamaları ve yorumlarını paylaşmaları bekleniyor. Seçmen bilgisi ve seçilebilirlik detayları hakkında daha fazlasını okuyun. Anket sırasında, seçmenlerden, önerilen Evrensel Davranış Kurallarına dayanan uygulanmasını destekleyip desteklemedikleri sorulacak.

Evrensel Davranış Kuralları (EDK), hareketin tamamı için kabul edilebilir davranışların bir ana hattını çiziyor. Gözden geçirilen yaptırım esasları, politikayı hareket genelinde uygulamak için önerilen bir yol olarak 24 Ocak 2022'de yayınlandı. Wikimedia Vakfı Heyet bildirisi, uygun seçmenlerin bir oylamada EDK Uygulama esaslarının kabul edilmesini destekleme veya buna karşı çıkma fırsatına sahip olacağı bir onay süreci çağrısında bulunuyor. Wikimedian'ların önemli bilgileri çevirmesi ve paylaşması isteniyor. EDK hakkında daha fazla bilgi için lütfen Meta-Viki üzerindeki proje sayfasına ve sıkça sorulan sorulara bakın.

Daah fazla bilgi edinilmesi ve tartışılması için planlanan etkinlikler:

  • Küçük ve orta ölçekli topluluk katılımcılarının görüşlerini paylaştığı, 18 Şubat 2022'de kaydedilen topluluk paneli.
  • Hareket Stratejisi ve Yönetimi (HSY) ekibi 4 Mart 2022 saat 15:00'te (UTC) Konuşma Saatleri düzenliyor. Güncellenen uygulama yönergeleri ve onaylama süreci hakkında proje ekibi ve tasarı hazırlama komitesi ile etkileşim kurmak için lütfen kaydolun. 4-25 Şubat 2022 tarihlerindeki notlar için Konuşma Saatleri özetlerine göz atın.

İstediğiniz dilde Meta-Viki tartışma sayfalarında yorum yapabilirsiniz. Ayrıca ekibe e-posta ile ulaşabilirsiniz: msg(_AT_)wikimedia.org ya da ucocproject(_AT_)wikimedia.org

En iyi dileklerimizle,

Hareket Stratejisi ve Yönetimi
Wikimedia Vakfı