Jump to content

Kullanıcı:CKoerner (WMF)/İş/Tamamlama Önericisi ilk çıkış

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page User:CKoerner (WMF)/Work/Completion Suggester inital rollout and the translation is 100% complete.

Viki aramasına oto tamamlama özelliği güncellemeleri 16 Mart'ta geliyor

Merhaba!

Please help translate to your language. Thank you!

10 Mart, Perşembe günü, tamamlama önericisi beta özelliği Vikilerin ilk grubunda varsayılan olacak. Bu ilk çıkış, değişikliklerin düzenli bir şekilde olduğundan emin olmak için bazı küçük vikilerle başlayacak. Diğer vikiler güncellemeyi 16 Mart, Çarşamba günü alacak. Bu güncelleme, arama konusunda üç büyük yenilik getirecek. Gelişmiş arama sonucu sıralaması, küçük yazım hatalarını yoksayma ve yazım hatası önerileri.

Aralık 2015'ten bu yana 19,000 kullanıcı, tamamlama önericisinin beta özelliğine dahil olmuş durumda. Katılımcılar, özellik yayınlanmadan önce denemeleri hususunda teşvik edildiler. Lütfen herhangi bir dilde Tamamlama Önericisi'nin tartışma sayfasına yorum yapmaktan çekinmeyin.

Diğer arama geliştirmeleri ve Keşif bölümünün çalışmaları hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için lütfen Wikimedia bloğuna bir göz atın. Viki aramalarını mümkün kılan MediaWiki uzantısı, CirrusSearch hakkında bilgi edinin.