User:Elitre (WMF)/Vikiveri düzenleme açıklaması

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page User:Elitre (WMF)/Wikidata editing announcement and the translation is 100% complete.

Wikipedi Andorid uygulamasında düzenleme hakkında Vikiveri açıklaması

Vikiveri düzenleme açıklaması, Vikipedi Android uygulmasında sunulan bir özelliktir. Bu öncelikle Vikiveri'yi etkiliyor olsa da değişiklikler aynı zamanda Vikipedi'nin mobil sürümleri ile ilgili bir konuyu da ilgilendirmekte, çünkü mobil kullanıcılar sayfanın altında ve arama sonuçlarında görünen açıklamaları doğrudan düzenleyebilecekler.

Bu özelliği bir kaç ay önce bir grup pilot Vikipedi'de (Rusça, İbranice, Katalanca) başlattık; sonra uygulamada en çok kullanılan ilk 10 dışındaki diğer hepsi kabul etti ve özellikle yeni açıklama ekleme ve güncelleme; vandalizm oranının düşmesi şeklinde çok olumlu sonuçlar aldık.

Artık bu özelliği sunmak için bir sonraki adıma hazırız: bir kaç hafta içinde Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Japonca, Flemenkçe, Portekizce, Türkçe ve Çince Vikipedilerde etkinleştirmek. İngilizce Vikipedi'de açılması sene içinde programlanacak. Endişeleriniz varsa lütfen her zaman olduğu gibi bize bu projenin tartışma sayfasından veya reading@wikimedia.org eposta adresinden ulaşın. Teşekkürler.

-DBrant (WMF) ~~~~~