Jump to content

Użytkowniczka:MIskander-WMF

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page User:MIskander-WMF and the translation is 100% complete.
Maryana Iskander
Maryana Iskander
Dyrektor generalny, Fundacja Wikimedia

O mnie

Jestem dyrektorem generalnym Fundacji Wikimedia po dziesięcioleciu jako dyrektor generalny Harambee Youth Employment Accelerator, non-profit przedsiębiorstwa społecznego skupionego na budowaniu afrykańskich rozwiązań do walki z globalnym kryzysem bezrobocia wśród młodzieży. Byłam również dyrektorem zarządzającym Planned Parenthood Federation of America, ruchu społecznego prowadzonego przez ochotników.

Urodziłam się w Kairze w Egipcie, zanim z rodzicami wyemigrowałam do Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu mieszkałam i studiowałam w Stanach Zjednoczonych i Europie, zanim osiedłam się w Południowej Afryce.

Moja kariera została kształtowana pracą, która łączy ludzi, wpływ i technologię, aby pokonać bariery i zwiększyć dostęp do możliwości.

Moja praca

Przyjechałem do Fundacji Wikimedia w styczniu 2022 roku, ponieważ byłem zainspirowany misją tego ruchu, aby stworzyć sumę wszystkich wiedzy dla wszystkich ludzi. Wierzę, że misja i praca Wikimedia nigdy nie były w świecie bardziej pilnie potrzebne.

Jako dyrektor generalny, moja rola to przywództwo i wsparcie. Nikt z nas nie może sam poradzić sobie z wielkimi rzeczami i doświadczyłem z pierwszej ręki, że rozproszone modele przywództwa mogą osiągnąć więcej niż jakakolwiek grupa ludzi może osiągnąć sama. Będę pracował w ruchu, aby osiągnąć naszą misję, razem.

Jeśli masz jakieś pytania, mój zespół regularnie monitorowuje moją stronę rozmowy; możesz również skontaktować się ze mną za pośrednictwem poczty elektronicznej.