Wikimedia CEE Spring 2016

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia CEE Spring 2016 and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikimedia CEE Spring 2016 — захід, який організований вікімедійцями та вікіпедистами із Центральної та Східної Європи з метою підтримати створення статей про кожну країну в регіоні в кожній з Вікіпедій регіону.

У наш час регіон Центральної та Східної Європи пережив кілька невдалих весен, які привели до нерозуміння, конфліктів і розчарувань (exempli gratia відставка Дубчека у квітні 1969 і придушення Празької Весни, ескалація конфліктів в Нагорно-Карабаській республіці весною 1988, заміна Дубчека в квітні 1969 року скасувати Празьку весну, ескалації конфліктів в нагірно-карабаському регіоні навесні 1988 року, інтенсифікації придністровського конфлікту в березні 1992 року, початок блокади Сараєво в квітні 1992 року і найсвіжіше — весна 2014 року, яка знаменує собою початок війни на Донбасі).

Метою Wikimedia CEE Spring є залучення місцевих сил, що володіють вільними знаннями, з метою накопичення та поширення інформації про історію, культуру, традиції та людей у кожному куточку регіону для підтримки взаємного визнання та розуміння і для підвищення кількості і якості доступних вільних знань про регіон CEE в глобальному масштабі.

Конкурс проходить з 21 березня до 31 травня. Протягом цього періоду буде проходити в 21 відповідній Вікіпедії. Акцент буде зроблений на створенні або поліпшенні статей з історії, культури або визначних особах кожної з країн-учасниць регіону. Для додаткової інформації про теми статей, будь ласка, зверніться до сторінки Структури.

Місцеві конкурси організовуються місцевими командами, і в кожній спільноті конкурс виглядатиме дещо по-іншому, щоб взяти до уваги місцевий контекст. Контактні дані локальних координаторів можна знайти на сторінці контактів. Під час останніх двох конкурсів виявилося, що волонтери-організатори з різних спільнот займалися виконанням різних пов'язаних завдань до самого кінця конкурсу. Локальні команди надають список статей про їхню країну, які вони хотіли б бачити всіма можливими мовами, і редактори з усіх інших країн створюють і значно редагують такі статті, в той час як учасники можуть писати статті на будь-яку тему, пов'язану з іншими країнами-учасницями цього регіону.

Чим більше учасників, тим веселіше. Якщо протягом цього конкурсу приєднаються якісь нові країни, місцевим організатором треба буде подумати над списком завдань — і розважатися!


Міжнародні організатори

Звертайтеся до нас із всіма запитаннями, що стосуються CEE Spring!

Name Username Country Affiliation
Nikola Kalchev Лорд Бъмбъри Bulgaria Wikimedians of Bulgaria User Group
Vira Motorko Ата Ukraine Wikimedia Ukraine
Natalia Szafran-Kozakowska Magalia Poland Wikimedia Polska
Bekhruzbek Ochilov Lingveno Uzbekistan Esperanto and Free Knowledge

Технічні деталі

Конкурс CEE Spring не був би можливий без трьох волхвів зі Сходу.

Username Bot name What does the bot do? Where does it write?
Base BaseBot Collects all statistics needed for the evaluation of the project and much more User:BaseBot/CEES/MMXVI
Александр Сигачёв Botik Collects the same data as last year and enables comparison Wikimedia CEE Spring 2016/Structure/Statistics
Voll, Jura1 Module and template for the article lists

Блог та соц-мережі

Прес-релізи

Див. також