Jump to content

Річний план Фонду Вікімедіа/2023-2024/Цілі/Рівність

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation Annual Plan/2023-2024/Goals/Equity and the translation is 100% complete.

Підтримуйте рівність знань

Зміцнюйте справедливість у прийнятті рішень через управління рухом і Хартію руху. Розширюйте можливості руху та залучайте його, підтримуйте регіональні стратегії та допомагайте усунути прогалини в знаннях.


Рівність в управлінні: Хартія, Рада і Хаби

Однією з ключових цілей Руху для досягнення його стратегічного напрямку на 2030 рік є рівність. Ми глибоко віримо, що для досягнення успіху, ми повинні зосередитися на знаннях і спільнотах, які залишили поза увагою структури влади та привілеїв. Ми не зможемо служити основною інфраструктурою екосистеми вільних знань для всього світу, якщо люди світу не працюватимуть разом, щоб збирати та поширювати інформаційні ресурси, які мають цінність для всіх. Щоб досягти нашого бачення, ми також повинні підвищити обізнаність і зміцнити довіру з людьми, які нам потрібні, щоб допомогти нам усунути наші прогалини в рівності.

У Стратегії Руху визнається, що, поділяючи відповідальність і забезпечуючи рівні можливості участі у прийнятті рішень та розподілі ресурсів, ми розширимо повноваження та будемо представляти всі зацікавлені сторони Руху, а також будемо мати механізми для забезпечення легітимності всіх рішень, які їх стосуються.

У цей другий рік здійснення щорічного плану Фонду у прив'язці зі Стратегією руху, ми координуємо впровадження Стратегії руху більш централізовано через офіс виконавчого директора, приділяючи особливу увагу підтримці успіху Хартії руху. Хартія призначена для того, щоб нарешті забезпечити більше чіткості щодо ролей, обов’язків і справедливого прийняття рішень, можливо, через нові структури співпраці, такі як хаби та Глобальна рада. Ми вважаємо важливим, щоб цей документ мав надійну доказову базу, і прагнемо співпрацювати з Редакційним комітетом Хартії руху (РКХР) для обміну інформацією та даними, а також досвідом Фонду щодо централізації та децентралізації різних ролей руху. Ми віримо, що це допоможе Комітету створити статут, який зможе посилити довіру та координацію між зацікавленими сторонами для підтримки якомога більшого впливу на досягнення наших спільних цілей.

Оскільки ця робота триває, ми продовжуватимемо підтримувати пілотне експериментування Хабів і документувати те, чого ми дізналися від цих пілотних проєктів. Фонд не перешкоджає природним зусиллям дослідити ці структури, а також не має наміру перешкоджати ролі РКХР у вписуванні й визначенні Хабів у Хартії руху. Радше наша мета полягає в тому, щоб забезпечити спільнотам рівні можливості брати участь у таких дослідженнях, а також при розгляді майбутніх підходів допомогти організаторам Руху зрозуміти, що добре працює в цих пілотних проєктах, а що – ні.

Рівність Знань: спільне створення регіональних і тематичних підходів

Станом на 2022 рік Фонд Вікімедіа використовує розподіл світу на вісім регіонів

У 2022 році Фонд Вікімедіа формалізував організацію частини своєї діяльності у восьми регіонах. Це відбулося з дотриманням принципів субсидіарності та контекстуалізації і спрямоване на розширення можливостей місцевих спільнот. У цьому році ми будемо ґрунтуватися на тому, що ми навчилися і формалізуючи стратегію регіоналізації на рівні всієї організації.

Застосування регіонального підходу дозволяє нам зосередитися на перспективах, які історично були маргіналізованими, і підтримувати більш локалізовані потреби, протидіючи структурній нерівності та забезпечуючи справедливе представництво знань і людей у нашому Русі. Наша Стратегія руху закликає нас віддавати пріоритет спільнотам, які залишилися поза увагою структур влади та привілеїв. Таким чином, хоча ми будемо продовжувати працювати в усіх регіонах світу та підтримувати зрілі афіліати, які активно беруть участь у зміцненні руху в усьому світі, ми будемо приділяти особливу увагу регіонам, які були недостатньо представлені в нашому русі. Ми будемо продовжувати стратегічно збільшувати надання грантів у ці регіони та віддавати пріоритет персоналу для регіональних і глобальних команд у цих географічних регіонах.

Регіональні цілі

Залучаючися до спільного навчання та планування разом з нашим рухом, ми визначили наступні стратегічні пріоритети в кожному з наших восьми регіонів і будемо протягом року працювати спільно з афіліатами та партнерами руху, щоб планувати, вчитися та адаптуватися:

Субсахарська Африка

Субсахарська Африка: Африка на південь від Сахари є одним із регіонів Руху, який найшвидше розвивається, і надання грантів цьому регіону за останні роки значно зросло. Цього року ми збільшимо грантове фінансування у цьому регіоні, продовжуючи перенаправляти кошти до історично недофінансованих регіонів, але з меншим темпом, ніж в попередні роки. Основна увага цього року буде зосереджена на продовженні переходу одержувачів швидкого гранту (rapid) на фінансування загальної підтримки (general support funding) для забезпечення сталості та довгострокового планування. Ключовою проблемою для програмного зростання в регіоні були труднощі з утриманням африканських редакторів у проєктах Вікімедіа, зумовлені як бар'єрами правил у Вікіпедії (наприклад, політика Вікіпедії щодо значущості), так і технічними проблемами (наприклад, блокування IP-адрес). Цього року Фонд пропонує співпрацювати зі спільнотами, щоб спільно розв'язувати проблему утримання редакторів за допомогою соціальних і технічних заходів. Нарешті, ми будемо спиратися на успіхи програм попередніх років, розширюючи взаємодію руху зі стратегічними партнерами в регіоні, включаючи Африканську бібліотечно-інформаційну асоціацію (AfLIA) та Африканський Союз.

Південна Азія

Південна Азія: у 2022 році Фонд Вікімедіа та спільноти Південної Азії визначили розвиток спільнот та відновлення зв'язків як основну потребу регіону після років віддаленості, яку ще більше загострила пандемія COVID та обмеження, пов'язані з юридичними бар'єрами, що перешкоджають прямому фінансуванню спільнот. Квітнева Вікіконференція Індія (WCI) у квітні 2023 року, перша у своєму роді за близько сім років, знаменує поворотний момент для регіону. Цього року ми будемо спиратися на імпульс WCI, працюючи зі спільнотами Південної Азії, щоб підтримати їх – через надання ресурсів, партнерства, комунікації та сприяння – для проведення місцевих і регіональних зібрань (наприклад, WikiWomen Camp), щоб продовжувати будувати сполучну тканину всередині регіону та відродити їхні спільноти. Ми також працюватимемо зі стратегічними партнерами, щоб розблокувати доступ до фінансування в регіоні, і, як результат, очікуємо, що зможемо значно збільшити нашу підтримку у регіоні. Програмно ми будемо зосереджуватися на продовженні підтримки спільнот щодо збереження культури та спадщини на Вікісховищі і Вікіджерелах, а також на партнерстві зі сторонніми повторними користувачами вмісту Вікімедіа (наприклад, «Jio»), щоб збільшити доступ до цього зростаючого місцевого вмісту.

Центральна та Східна Європа і Центральна Азія

Центральна та Східна Європа та Центральна Азія (ЦСЄ): Цього року наша увага буде зосереджена на підтримці Хаба ЦСЄ, оскільки він продовжує працювати другий рік у пілотному режимі. Ми скористаємося цим як можливістю попрацювати з цим регіоном та Редакційним комітетом Хартії руху (РКХР), щоб продовжити визначення ролей та відповідальності Фонду щодо хабових структур та спільно задокументувати те, чого ми навчилися під час роботи. На додаток до фінансування цього пілотного хаба, ми розширюваимемо надання грантів у регіоні, хоч і повільнішими темпами, ніж у минулий фінансовий рік, а також продовжимо брати участь у спільних навчальних майданчиках з афіліатами у цьому регіоні. У сфері Освіти та БоГеМА (бібліотеки, галереї, музеї, архіви), які продовжують залишатися головними програмними напрямками роботи афіліатів у цьому регіоні, ми спостерігаємо особливу динаміку у бібліотечному просторі. Найнявши нового співробітника за програмами для бібліотек у січні 2023 року, Фонд інвестуватиме у підтримку регіону в цій галузі за допомогою нарощування потенціалу та програмної підтримки за потреби (ad hoc).

Латинська Америка і Карибський басейн

Латинська Америка та Кариби: Афіліати з Латинської Америки та Карибського регіону були одними з перших, хто вивчив можливість цілеспрямованого регіонального співробітництва зі створенням мережі «Iberocoop» у 2010 році. Через тринадцять років, після «Iberoconf 2023», в регіоні проходить серйозні обговорення про його майбутнє. Фонд продовжить підтримувати програму Освіта, культура та спадщина» у цьому регіоні, включаючи підтримку конференції БоГеМА 2023, яка відбудеться у листопаді 2023 року у Монтевідео, Уругвай. Грантова підтримка організацій зростатиме порівняно з минулим роком, хоча й повільнішими темпами, оскільки ми продовжуємо підтримувати афіліати, які мають стратегічні плани переходу на багаторічні грантові програми. У програмному плані ми вивчимо нашу роль як опорної організації, працюючи з організаціями, щоб визначити ролі та обов'язки Фонду в тематичних галузях, тісно співпрацюючи з тими, які звернулися за прямішою партнерською підтримкою, включаючи Вікімедіа Колумбія та Вікімедістас Уругваю. Наприклад, ми досліджуємо нову версію програми підготовки викладачів «Читання Вікіпедії в класі» разом з одним афіліатом та Міністерством освіти в цьому регіоні, а також консультуємо щодо курсу «Зміна клімату та громадянськість» (у контексті нашого продовжуваного партнерства з Міжамериканським банком розвитку) для підтримки регіонального розвитку потенціалу щодо клімату та сталого розвитку як «тем для впливу».

Близький Схід і Північна Африка

Близький Схід і Північна Африка (MENA): В останні роки регіон MENA зіткнувся з особливо складними технічними та політичними викликами, такими як блокування IP адрес, що обмежує редагування певних осіб або всього регіону, урядові обмеження, що ускладнюють отримання фінансування від Фонду, та труднощі із залученням у регіоні більш ніж невеликої основної групи вікімедійців. Цього року, спираючись на результати конференції «Вікіарабія 2022», Фонд продовжить підтримувати афіліати в регіоні за допомогою надання грантів, які, як очікується, збільшаться порівняно з минулим роком, хоча й у скромніших масштабах, стратегічної співпраці (наприклад, оцінка розширення проєкту «Ідеї за межами кордонів» для університетів за межами Іраку), а також програмна підтримка пріоритетів регіону в галузі Освіти, культури та спадщини.

Східна, Південно-Східна Азія та Тихий океан

Східна, Південно-Східна Азія та Тихоокеанський регіон (ESEAP): 2023 рік знаменує особливу подію для регіону ESEAP, оскільки регіон готується прийняти першу в історії регіонально організовану Вікіманію в Сінгапурі, що базується на конференції «ESEAP 2022», організованої Вікімедіа Австралія. Регіон визначив це як спосіб розпочати тестування стратегії, планування та діяльності потенційного хаба ESEAP. На додаток до підтримки цих зусиль Фонд продовжить підтримувати зростання в регіоні, помірно збільшивши обсяг надання грантів. Програмно ми продовжимо підтримувати цілі регіону в галузі освіти, культури та збереження спадщини за допомогою керованих спільнотою програм та партнерств (наприклад, Вікіджерела люблять рукописи). З огляду на посилення правових та політичних обмежень у низці країн регіону, Фонд також приділятиме особливу увагу протидії правовим та політичним викликам для наших проєктів та співпрацюватиме з локальними спільнотами, щоб забезпечити їм можливість вільно займатися своєю роботою.

Північна та Західна Європа

Північна та Західна Європа (NWE): Історично склалося так, що регіон NWE грав, і продовжує грати величезну роль у русі Вікімедіа, де понад 30% учасників Вікімедіа є вихідцями з цього регіону. Свідченням такого масштабу та організаційної зрілості є те, що у 2022 році в регіоні була створена Вікімедіа Європа, організована мережа регіональних афіліатів, головним чином для сприяння участі на європейському рівні у законодавчих та юридичних дискусіях. У 2023-2024 роках Фонд продовжить підтримувати пріоритети Європи в цій області і продовжить взаємодіяти з наявними пілотними хабами, включаючи «Хаб мовного розмаїття» ВМ Норвегії, працюючи спільно з афіліатами в регіоні над визначенням ролей та обов'язків Фонду в регіоні у стосунку до прото-хабів. З погляду фінансування, минулого року збільшилася кількість невеликих афіліатів у регіоні, які звертаються за фінансуванням, з особливим акцентом на подолання гендерного розриву. Як і в попередні роки, цього року Фонд продовжить збільшувати фінансування афіліатів у цьому регіоні, але відповідно з настановами Стратегії руху приділятиме пріоритетну увагу збільшенню фінансування у традиційно недостатньо представлених регіонах. Ми надамо ресурси афіліатам, які зацікавлені у розвитку своїх навичок та спроможностей зі збору коштів.

Північна Америка

Північна Америка (США і Канада): У регіоні США / Канада розташована неймовірна кількість організацій Вікімедіа, громадських проєктів і партнерств, але ця велика територія також зіткнулася з проблемою координації та пробілами у спроможності. Цього року, Фонд продовжить брати участь у керованих спільнотою дослідженнях та обговореннях, що вивчають можливість більш стійкої моделі співпраці для регіону, а також продовжить допомагати великим, технічно просунутим партнерам БоГеМА, таким як Смітсонівський інститут та Музей Метрополітен, після всієї роботи, проведеної у попередні роки у співробітництві з провідними установами. Зокрема, ми приділимо особливу увагу підтримці Цифрової публічної бібліотеки Америки (ЦПБА), яка розробляє великомасштабну програму пожертвувань для Вікісховища для тисяч закладів культури та організує робочу групу Вікімедіа для зміцнення практик Вікімедіа у області бібліотек та архівів. Як і в інших давно заснованих спільнотах, ми збільшимо кількість грантів у регіоні порівняно з минулим роком, але повільнішими темпами, і продовжимо інвестувати у стратегічних партнерів за багаторічною програмою фінансування, включаючи Фонд вікі освіти та Мистецтво+фемінізм.


Тематичні цілі

Продовжуючи розвивати регіональний підхід, Фонд посилить свої зусилля з координації дій усіх зацікавлених осіб та забезпечення справедливості при прийнятті рішень на три глобальні організаційні теми: освіта, культура та спадщина, а також гендер. Історично склалося так, що ці інформаційні та просвітницькі майданчики руху наводили мости до нових учасників та партнерів, усували критичні прогалини у знаннях та покращували репутацію та бренд Вікімедіа. Але надто довго їхній повний стратегічний потенціал був обмежений відсутністю глобальної координації, все ще наявними технічними та інфраструктурними пробілами, а також необхідністю додаткового навчання та розвитку навичок. Це особливо вірно у сфері гендерної організації, де ці виклики зберігаються в рамках руху протягом багатьох років. Щоб зміцнити роботу руху в галузі освіти, культури та спадщини, а також гендеру, цього року ми почнемо розвивати послідовнішу базову підтримку цих наріжних тем за допомогою поширення метрик, тематичних зібрань, нарощування спроможності та покращення координації соціальної і технічної підтримки.

Освіта

Цього року ми підтримаємо ключових афіліатів Вікімедіа та ширшу мережу «EduWiki» в об'єднанні навколо бачення Вікімедіа та освіта 2030, співпрацюючи в керованих спільнотою дослідженнях та експериментах. Ми плануємо розробити:

  • Спільний план руху для освіти та спільна система вимірювання впливу
  • План нової моделі співпраці для підтримки взаємозміцнювальної діяльності в масштабах руху
  • Чітко сформульовану опорну роль Фонду (очікуючи майбутню Хартію руху)

Одночасно ми розглянемо, як створена Фондом програма «Читання Вікіпедії в класі» може стати більш регіоналізованою та належати спільноті, протестуємо легші підходи до навчання з афіліатами, та оцінимо місце програми у ширшому порядку денному Руху. Ми також продовжимо підтримувати партнерську мережу EduWiki Outreach Collaborators (EWOC) та дослідимо, як інтегрувати її з іншими областями підтримки в Русі.

Культура і спадщина

Цього року ми продовжимо зосереджуватися на Вікісховищі та Вікіджерелах, які так важливі для цієї мережі, і створимо наші стратегічні альянси з музеями та архівами, щоб заповнити прогалини у візуальних знаннях та урізноманітнити джерела інформації локальними мовами та мовами корінних народів.

  • Минулого року ми підтримали OpenRefine у розробці сервісу пакетного завантаження на Вікісховище структурованих даних, який міг би задовольнити потреби великих установ. Цього року, у відповідь на заклик спільноти спростити процес завантаження для фотографів та невеликих установ, ми співпрацюємо з Фондом Flickr над інтегрованим завантаженням.
  • Щоб підготувати наші спільноти та партнерів до розуміння та підтвердження впливу їхніх внесків у Вікісховище, ми будемо координуватися в рамках руху, щоб визначити метрики, які є важливими для проєктів БоГеМА, та співпрацювати з командою Продукту, щоб почати їх впроваджувати.

Враховуючи інтерес спільнот у ESEAP, Південній Азії та Африці, ми створюємо ініціативу Вікіджерела люблять рукописи для ширшої групи партнерів з навчання, надаючи підтримку через наші грантові програми, технічні партнерства та посилання на установи, які зберігають відповідні колекції.

Ми зміцнюватимемо мережу культури та спадщини через покращення підтримки тематичних груп користувачів; скоординовану взаємодію з музеями на конференції Міжнародної ради музеїв, а також нашого першого за п'ять років зібрання глобальної спільноти БоГеМА вікі: культура, спадщина та конференція Вікімедіа.

Взаємодія руху з бібліотеками перебуває на більш розвинутій стадії. Ми будемо продовжувати співпрацювати з ключовими партнерами та групами користувачів, щоб оцінити наші бібліотечні програми та розробити план сталої підтримки в країнах Африки на південь від Сахари, Латинської Америки та регіоні ЦСЄ, де ми бачимо найбільший імпульс. Ми також будемо активно підтримувати наступну глобальну конвенцію Вікімедіа + бібліотеки, яка очікується у 2024 році.

Гендер

Цього року Фонд приділить особливу увагу спільній розробці загального порядку денного для гендерних ініціатив всього руху, які прагнуть отримати доступ до цільового нарощування спроможності, технічної підтримки та покращення координації з вкладниками вмісту та союзниками. Після початкових консультацій з учасниками руху та співробітниками Фонду було сформульовано плани щодо усунення гендерного розриву, які включають:

  • Частіші, ретельно організовані та забезпечені підтримкою простори для зібрань для обміну інформацією про роботу, стратегіями та пріоритетами (такі як щорічні конференції з гендерного розриву та активні гендерні кампанії в регіонах протягом усього року).
  • Розширена технічна підтримка для визнаних організаторів з гендерних питань, у тому числі для централізованого створення списків та більш ефективної підтримки обміну повідомленнями для охоплення зацікавлених вкладників вмісту.
  • Більш інклюзивні, гендерно рівноправні та безпечні простори для поширення міжсекторального вмісту про жіночі біографії, а також матеріали, які жінки хочуть читати, включаючи необхідність підтримуваних процесів за участю вкладників вмісту та редакторів з розширеними правами для включення гендерно рівноправних норм та практик у волонтерський досвід.

Ґрунтуючись на цих ідеях, цього року ми дослідимо шляхи, щоб зробити усунення гендерного розриву зручнішим для вкладників вмісту, за допомогою як соціальних, так і технологічних рішень для визначених пріоритетів. Ми проведемо дослідження та навчання з учасниками руху, щоб визначити, як вони уявляють собі проактивну підтримку Фондом їх роботи, в результаті чого буде спільно розроблено стратегію, яка відображатиме наші спільні пріоритети для остаточного усунення гендерного розриву.


Фонд рівності

Фонд Вікімедіа продовжить підтримувати Фонд рівності, який був створений у 2020 році спеціально для просування цілей рівності знань і расової рівності, визнаючи необхідність створення додаткових шляхів і можливостей співпраці для людей, які працюють над цими питаннями, щоб робити свій внесок у наш рух. Минулого року комітет, який наглядає за Фондом рівності, розширився, включивши до себе додаткових волонтерів від спільноти, з відкритим оголошенням про заявки від спільнот на грант. Решта коштів для цієї ініціативи буде переведена з «Tides» назад до Фонду Вікімедіа для спрощення та прояснення підзвітності,і майбутні раунди грантів будуть надаватися Фондом доти, поки кошти не будуть витрачені. Звіт про перший раунд надання грантів доступний.

Залучення руху

Здатність Фонду ефективно працювати у рамках ширшого руху Вікімедіа залежить від встановлення справедливого зв'язку між учасниками руху. Наступного року ми зміцнимо співпрацю з рухом, досягнувши злагодженості у тому, як усі частини Фонду спілкуються та залучаються до роботи. Це вимагатиме об'єднання всіх співробітників, які пов'язані з рухом.

У 2021 році команда Комунікацій руху провела дослідження, щоб допомогти в розробці планів для поліпшення зв'язків усередині руху. Висновки включали рекомендації створити кращі «вхідні двері»; залучати людей; спілкуватися зрозумілою мовою; знайти баланс між «трансляцію» і «задоволенням запитів»; спочатку координувати, потім комунікувати; чітко з'ясовувати, зв'язуватися, відображати. Цього року ми продовжимо впроваджувати ці рекомендації, об'єднуючи зусилля по всьому Фонду та цілеспрямовано виявляючи інклюзивність у способі взаємодії та спілкування. Більшість цієї роботи буде проводитися за лаштунками на користь досягнення спільних цілей Фонду у сферах інфраструктури, рівності, безпеки та залучення, а також ефективності.

Регіональні зв'язки: Ми також поглибимо наші мультикультурні, багатомовні зв'язки, щоб вибудовувати двосторонні обговорення на основі локальних знань. Наші регіональні фахівці будуть вибудовувати та підтримувати особисті стосунки, щоб культивувати співпрацю та взаєморозуміння з локальними спільнотами. Вони будуть продовжувати слухати та поширювати історії місцевої спільноти, допомагати координувати місцеві та регіональні зібрання, обробляти будь-які запити про місцеву підтримку та локалізувати підхід Фонду до обміну повідомленнями та комунікацій. Найголовніше, ми будемо працювати над тим, щоб поєднати місцеве з глобальним, підключаючись до регіональних структур спільноти.

Створюйте кращі «вхідні двері»: Зміцнюючи нашу присутність на Мета-вікі, ми створимо «кращі вхідні двері» для отримання інформації, підтримки та ресурсів, доступних від Фонду. Ми будемо прагнути запропонувати учасникам руху по всьому світу кращий користувацький досвід при зверненні до нас і партнерстві з нами. Ми також будемо працювати над підтримкою динаміки за допомогою Diff, блогу руху. Маючи майже тисячу підписників, розміщуючи в середньому трохи більше півтори публікації на день, а також маючи зростання читацького трафіку, Diff охоплюватиме більш віддалені частини руху.

Святкуйте та зв'язуйтесь за допомогою Вікіманії, Вікімедійця року і не тільки: Дослідження показали нам, що нашому руху потрібні історії, які створюють зв'язки між проєктами та ініціативами і Стратегією руху, та які пов'язують місцеві зусилля з глобальним рухом. Наш рух також хоче історій, які відображають саму спільноту з великим наголосом на відзначенні невідомих героїв, зміцненні почуття зв'язку та приналежності до руху Вікімедіа.

Вікіманія 2023 стане спільним заходом волонтерів, місцевих відділень та груп користувачів Вікімедіа зі Східної, Південно-Східної Азії та Тихоокеанського регіону (ESEAP), присвяченим темі «Різноманітність. Співпраця. Майбутнє». Програма Вікімедієць року продовжить свій шлях розширення від відзначення однієї людини до відзначення кількох вікімедійців. Далі ми дослідимо інші шляхи уславлення роботи руху, від «медалей Barnstar» до оповідання історій. У цій роботі ми будемо прагнути того, щоб кожен внесок був врахований.

Інвестуйте у навички та розвиток лідерства

Наша команда з Розвитку спільноти також продовжить інвестувати у розвиток навичок та лідерства руху:

  • Розвиток навичок: Розширення платформи WikiLearn, включаючи запуск набору шаблонів, тренінгів та ресурсів «розроби свою власну навчальну програму» для розробників нових навчальних програм та інструкторів; крос-публікація Кампуса афіліатів на WikiLearn; впровадження структури управління та навчання адміністраторів (боротьба зі зловживаннями); а також підтримка взаємного навчання за допомогою Let's Connect.
  • Розвиток лідерства: Ми спиратимемося на нашу роботу з волонтерами попередніх років, щоб визначити ефективне лідерство у русі Вікімедіа та підтримувати волонтерів у визначенні їхніх власних лідерських ролей, спроможностей та устремлінь. Ми зробимо це, започаткувавши форму самооцінки навичок, керівництва для обговорень, модуль WikiLearn та візуальні діаграми, спираючись на план розвитку лідерства у русі та підтримуючи співпрацю афіліатів та Комітету з приєднання. Ми подбаємо про те, щоб волонтери мали доступ до можливостей розвитку лідерства, що дозволяє їм зростати у своїх спроможностях та бути ефективними лідерами. Ми будемо робити це, виділяючи гранти на розвиток лідерства, щоб спонукати людей нарощувати ресурси або розвиватися як лідери самостійно (наприклад, проводячи навчальні сесії, перекладаючи ресурси, створюючи тренінги). Ми також розробимо та впровадимо лідерську навчальну програму.