Jump to content

Дошка оголошень Ради Фонду Вікімедіа/10 березня 2016 — оновлення щодо передачі посади виконавчого директора

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Повідомлення від Патрісіо Лоренте

Це повідомлення, «Wikimedia Foundation executive transition update», надіслав Патрісіо Лоренте 10 березня 2016.

Привіт усім,

Я радий оголосити, що виконавча команда Фонду Вікімедіа запропонувала особу на посаду тимчасового виконавчого директора, і Рада повірених висловила повну підтримку. Починаючи з 14 березня, поточна головна співробітниця зв'язку, Кетрін Маєр, вступить на посаду тимчасового виконавчого директора. Висловлюємо подяку виконавчій команді за їхній обережний розгляд питання в цьому процесі, та дякуємо Кетрін за сприяння протягом цього перехідного періоду.

Вибираючи тимчасового виконавчого директора, C-levels (виконавча команда) розпочали з ідентифікації нагальних пріоритетів для прийдешніх місяців, серед яких розбудова довіри, вдосконалення комунікацій, і заповнення ключових виконавчих посад. На їхню думку, і з нею ми погоджуємося, Кетрін — це саме та особа для управління організацією, поки вона вирішує ці та інші важливі питання. Крім того, це обрання дозволить решті виконавчої команди зосередитися на критичних організаційних функціях, включно з управлінням спільнотою та інжинірингом, збором коштів та зміцненням нашої функції людських ресурсів. Ви можете прочитати більше про наш процес та спосіб мислення тут.

Кетрін протягом вже двох років працювала у Фонді Вікімедіа як головна співробітниця зв'язку. Протягом цього часу вона розбудувала гнучку й ефективну команду, що служить потребам організації й руху, співпрацює з іншими відділеннями і спільнотою. Вона глибокодумно представила нові можливості й провела свою команду через всі передачі посад, а також зіграла критичну роль у нагляді над процесом вироблення стратегії та річного плану в співпраці з іншими представниками виконавчої команди. Її знають як людину, яка вислуховує й надає відповідні повноваження людям, із якими працює.

Для тих, хто не знає Кетрін, тривалий час вона виступала поборницею глобальних відкритих спільнот, культури й технології. Раніше вона займалася адвокатурою для міжнародної організації з цифрових прав «Access Now», де вона працювала над питаннями свободи самовираження, доступу до інформації та конфіденційності. Вона підтримувала зусилля громадян та урядів по цілому світі, спрямовані на поглиблення прозорості та участі через свої ролі у Світовому банку, Національному демократичному інституті міжнародних відносин, та ЮНІСЕФ (де її команда створювала вікі для забезпечення участі молодого покоління у вирішенні основних глобальних проблем). Вона є членом консультативної ради Фонду відкритих технологій.

Обравши тимчасового виконавчого директора, нашим наступним кроком, як Ради повірених, буде швидкий перехід до планування й здійснення пошуку особи на посаду постійного виконавчого директора. У прийдешні тижні ми працюватимемо разом для того, щоб уточнити ролі й відповідальність у цьому пошуку, і визначити найкращий шлях для залучення спільноти й співробітників до цього процесу. Ми хочемо, щоб цей процес був вичерпним і включав багато голосів. Ми із задоволенням поділимося оновленням даних щодо цього процесу ближче до кінця наступного тижня.

Тимчасовий Виконавчий директор, Кетрін, звітуватиме Раді. Джеф Бріґем і далі виконуватиме роль секретаря Ради, а Хайме Вільягомес — роль скарбника Ради, звітуючи Раді відповідно до своїх посад. Станом на 14 березня, до звітів Кетрін входить виконавча команда: Джеф Бріґем, Хайме Вільягомес, Меґґі Денніс, Ліза Ґрувелл, Джоуді Лор і Вес Моран. Команда з комунікації наразі продовжуватиме звітувати перед Кетрін, із підтримкою від управління Джульєт Барбари та Гізер Воллз

Дякую,
Патрісіо

Повідомлення від Кетрін Маєр

Це повідомлення, «Re: Wikimedia Foundation executive transition update», надіслала Кетрін Маєр 10 березня 2016.

Спасибі, Патрісіо.

Я хочу подякувати Раді за цю можливість, а також за їхню довіру Фонду. Також я хочу подякувати учасникам спільноти та співробітникам за те, що вони продовжують бути такими ідейними захисниками нашого майбутнього -- ваша пристрасть та віра в наш рух і його мету, були величезними речами для споглядання.

Останнім часом перед нами, як перед рухом, поставали деякі виклики. Ми розпочали процес здійснення зміни, однак, як Лідія Пінчер нещодавно нагадала нам, «Зміна відбувається зі швидкістю довіри.» Нам доведеться попрацювати разом протягом цих прийдешніх місяців, щоб вибудувати таку довіру, і відкрити критичні лінії комунікації та підзвітності. Від багатьох людей я отримую відчуття, що це саме те, чим вони хотіли б зайнятися: поглинути уроки, які ми вже вивчили, поновити співпрацю один з одним, і повернутися до просування нашого глобального руху.

Як Фонд, ми маємо можливість сконцентруватися навколо наших цінностей та виробити відкриту й спільну комунікацію. Протягом тимчасового періоду, я хочу зробити так, щоб все працювало без збоїв, а також покращити прозорість та комунікацію, як внутрішні, так і зі спільнотами. Ми працюватимемо над тим, щоб створити привітне, щире середовище, де люди зможуть доводити речі до пуття, заручатися підтримкою своїх колег та учасників спільноти, а також зможуть зрозуміти, яким чином їхня робота справляє вплив на нашу місію. До цього входять визначення важливих крайніх термінів для Річного плану та стратегії, заповнення ключових ролей, і досягнення успіхів з вирішенням питань, піднятих у нашому нещодавньому опитуванні.

Ми маємо доставити першу версію річного плану на 2016—2017 не пізніше 1 квітня для його оцінки спільнотою та КРК, і саме перебуваємо на шляху до того, щоб вписатися в цей крайній термін. Розробка стратегії ФВМ на 2016—2018 теж перебуває на підході, із чернетковою версією, відкритою для коментарів до 18 березня. Протягом прийдешніх місяців ми просуватимемося з пошуком кандидата на посаду головного працівника з технологій, і працюватимемо з командою талантів та культури для повторної інвестиції в нашу культуру. Якщо виникнуть якісь інші, нові завдання, ми співпрацюватимемо для того, щоб зробити їх пріоритетними.

Щоб досягти всього цього, нам потрібна буде Ваша допомога. Я хотіла б почути від Вас, чого Ви хотіли б досягти протягом цього тимчасового періоду. Сюди входить і те, як ми могли б співпрацювати, щоб підготувати організацію та рух до привітання нашого наступного виконавчого директора. Фонд готовий активно підтримати Раду в справі пошуку кандидата, і ми тісно співпрацюватимемо з ними, щоб ділитися важливою інформацією й створювати можливості для залишення відгуків протягом усього цього процесу.

Лише кілька тижнів тому ми відсвяткували 15-й день народження руху. Мільйони людей по всьому світі ділилися своєю любов'ю до Вікімедіа. Це було святкування того, чому ми робимо те, що робимо, і скільки радості наш рух приносить людям усюди. Це — те, що про що я стараюся пам'ятати кожного дня.

Щиро Ваша,
Кетрін