Jump to content

Вибори Фонду Вікімедіа/2024/ЧаПи

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2024/FAQ and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.

Загальні запитання

Що таке Рада повірених?

Рада повірених Фонду Вікімедіа наглядає за діяльністю Фонду Вікімедіа. До складу Ради повірених входять повірені, обрані спільнотою та афіліатами, призначені повірені та повірений — засновник спільноти. Термін повноважень кожного з них становить три роки. Спільнота Вікімедіа може брати участь у відборі повірених, що обираються спільнотою та афіліатами.

Хто є повіреними в цій Раді?

Повіреними є люди з усього світу з широким спектром досвіду. Дізнайтеся більше про те, хто зараз входить до складу Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Що таке Виборчий комітет і чому він приймає рішення про спосіб голосування?

Виборчий комітет наглядає за виборами спільнотою до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Постійний Виборчий комітет був вперше створений у липні 2016 року, але його попередники для окремих випадків існували з часу перших виборів до Ради у 2004 році. Комітет складається з волонтерів зі спільноти.

Мені подобається управлінська діяльність! Як мені більше долучитися до виборів Ради?

Це чудово! Чим більше членів спільноти залучені у виборах, тим краще проходить процес. Члени спільноти можуть стати кандидатами або взяти участь як волонтери на виборах.

Волонтери на виборах є мостом між Виборчим комітетом, командою Фонду Вікімедіа, яка підтримує вибори Ради, та ширшою спільнотою. Вони дають можливість членам спільноти брати участь у виборах і робити свій внесок у формування руху.

Часті запитання для кандидатів

Скільки місць є відкритими у цьому циклі?

У процесі відбору до Ради 2024 року є відкритии чотири (4) місця, що обираються спільнотою та афіліатами.

Чому я повинен вільно володіти англійською мовою?

Вся робота Ради ведеться англійською мовою, і члени Ради повірених повинні вільно володіти як усною, так і письмовою англійською мовою. З міркувань приватності та конфіденційності Фонд не може забезпечити переклад письмових матеріалів або зустрічей. Однак, Фонд надаватиме підтримку повіреним, які бажають покращити свої навички володіння англійською мовою, наприклад, вимову.

Чому змінилися мінімальні кваліфікаційні вимоги?

Кандидати повинні відповідати мінімальним кваліфікаційним вимогам, щоб стати членами Ради повірених. Ці мінімальні критерії були визначені Робочою групою з відбору членів Ради Фонду Вікімедіа за участі Виборчого комітету. Два доповнення цього року — попередній досвід роботи в органі колективного прийняття рішень, особливо у правліннях чи комітетах, та значний досвід у розбудові та організації руху Вікімедіа (або еквівалентного руху) — мають на меті визначити кандидатів, які мають відповідний досвід, щоб досягти успіху на посаді члена Ради.

Що означає «справжнє ім'я»? І чому я маю його розкривати?

«Справжнє ім'я» — це ваше юридичне ім'я. Якщо вас буде обрано та призначено до складу Ради повірених, ваше юридичне ім'я буде використано для перевірки вашої біографії та інформації в медіа. Після вступу до Ради ваше юридичне ім'я буде використовуватися для необхідних зовнішніх звітних документів, таких як форма 990, які вимагаються законом, як від неприбуткової організації в США.

Що відбувається під час перевірки анкетних даних та перевірки в медіа?

Для перевірки на основі біографічних даних Фонд співпрацює з постачальником, який збирає інформацію від кандидатів (включно з копією їхнього посвідчення особи) та перевіряє її за різними базами даних кримінальних, юридичних та фінансових записів. Перевіркою займається Відділ таланту і культури Фонду, який повідомляє про будь-які потенційні проблеми посадовим особам Ради. Процес перевірки на основі біографічних даних подібний до того, який використовується при найманні на роботу працівників Фонду.

Для перевірки в media Фонд співпрацює з постачальником, який шукає обговорення кандидата в медіа, а також публічні заяви, зроблені кандидатом. Перевіркою займається Відділ таланту і культури Фонду, який надає резюме та повідомляє про будь-які потенційні проблеми посадовим особам Ради.

Ви можете дізнатися більше тут.

Які є приклади підтвердження особи? Коли потрібне підтвердження і що відбувається з цим підтвердженням після того, як я подам свою кандидатуру?

Підтвердженням особи може бути будь-яка офіційна форма посвідчення, включаючи ваше посвідчення особи та паспорт. Коли ви оголосите свою кандидатуру, вас попросять надіслати це посвідчення на адресу secure-info@wikimedia.org, щоб підтвердити вашу особу. Після завершення процесу відбору ваше посвідчення буде видалено.

Навіщо потрібен процес формування короткого списку?

Під час огляду спільнотою минулих процесів відбору було відзначено, що для більшості виборців стає неможливим комфортно ознайомитися з матеріалами кожного кандидата, якщо кількість кандидатів занадто велика. Ці зауваження були отримані під час процесу відбору до Ради 2021 року, коли на 2 місця претендувало 19 кандидатів. Для процесу відбору 2024 року процес формування короткого списку буде введено в дію лише за умови, що кількість кандидатів перевищуватиме 15. Поріг кількості кандидатів базується на кількості відкритих місць, яких цього року буде 4.

Чому короткий список формують афіліати?

Кожен афіліат має двох призначених представників для організації участі в процесах, пов'язаних з рухом. Формування короткого списку кандидатів — і ретельний розгляд матеріалів кандидатів — займає багато часу і зусиль, і афіліати конструктивно брали участь у цьому процесі в минулому. Очікується, що представники афіліатів залучатимуть інших членів спільноти та координуватимуть з ними роботу з оцінювання кандидатів, що призведе до інклюзивного процесу.

Яким чином представники афіліатів мають приймати рішення щодо короткого списку?

Очікується, що представники афіліатів при формуванні короткого списку ретельно розглянуть кожного кандидата, враховуючи вимоги та бажані критерії для кандидатів до Ради повірених, визначені Радою. Вони повинні відібрати лише кандидатів, які відповідають очікуванням, пов'язаним з тим, щоб стати повіреними Фонду Вікімедіа, але не більше 12 кандидатів. Якщо вони знайдуть понад 12 кандидатів, які відповідають очікуванням, вони повинні відібрати 12 кандидатів, які найкраще підходять.

Хто стежитиме за дотриманням настанов з ведення кампанії?

За дотримання кандидатами настанов з ведення передвиборчої кампанії відповідає Виборчий комітет.

Навіщо потрібен вступний інструктаж для кандидатів?

Вступне введення в курс справи переслідує дві мети: (1) допомогти кандидатам оцінити, чи відповідає ця роль їхнім очікуванням і чи добре вони підходять для неї, а також (2) допомогти розвинути навички, які полегшать обраним кандидатам перехід до роботи в Раді повірених.

Часті запитання для виборців

An example of voting using drop-down menus and STV on MediaWiki's SecurePoll software

Чи є вимоги для того, щоб мати право голосу?

Такі вимоги існують. Виборчий комітет визначає критерії права участі в голосуванні. Ви можете скористатися інструментом AccountEligibility щоб швидко перевірити своє право голосу.

Скільки разів я можу проголосувати??

Правило таке: один користувач — один голос. Щоб відповідати критеріям голосування редактора, буде зарахований ваш внесок у всіх вікі, незалежно від того, чи це ваша домашня вікі, чи будь-яка інша.

Якщо ви вирішите змінити свій голос, ви можете це зробити. Це може статися через те, що ви передумали або зробили помилку. Просто проголосуйте ще раз, і ваш попередній голос буде анульовано.

Коли будуть призначені обрані повірені?

Очікується, що остаточне призначення відбудеться на засіданні Ради повірених у грудні 2024 року.

Яку систему голосування обрав Виборчий комітет?

Виборчий комітет обрав метод єдиного перехідного голосу. Ця система голосування дозволяє виборцям оцінювати кандидатів, а не просто голосувати за одного кандидата. Перегляньте приклад цього механізму голосування на Мета-вікі.

Яка платформа буде використовуватися для проведення голосування?

Як і на всіх виборах до Ради повірених з 2009 року, на цих виборах буде використовуватися платформа SecurePoll.

Як працює ЄПГ на SecurePoll?

  • На сторінці голосування виборець побачить послідовність випадаючих списків. Виборець буде ранжувати кандидатів від «Преференція 1» (найбільш бажаний) до «Преференція 12» (найменш бажаний).
  • Починаючи від верху, виборець почне ранжувати кандидатів, яких він вважає найбільш придатними для обрання. Кандидати, які, на думку виборця, є менш придатними, повинні бути відмічені внизу списку. Кандидатів, які, на думку виборця, не підходять, не слід позначати взагалі.
  • Виборець може припинити ранжування кандидатів у будь-який момент під час голосування. Наприклад, з 12 кандидатів виборець може вибрати лише 6 перших кандидатів і не оцінювати решту 6.
  • Кандидатів потрібно проранжувати, не пропускаючи номери між ними. Пропуск номерів призведе до помилки.
  • Виборець не може ранжувати одного й того ж кандидата кілька разів. Кількаразове ранжування того самого кандидата призведе до помилки.
  • Виборці можуть переголосувати на виборах. Це перезаписує їхній попередній голос. Вони можуть робити це стільки разів, скільки захочуть.

Як дізнатися, за кого голосувати?

Щоб вирішити, за кого голосувати, ви можете скористатися такими ресурсами:

Я можу бачити імена користувачів, які голосують. Чи можу я або інші побачити, як я проголосував?

Список виборців є публічним; ви можете бачити, хто проголосував. Цей список використовується перевіряльниками, щоб переконатися, що всі голоси є дійсними. Однак ніхто не може бачити, як хтось проголосував; ваш голос не приписаний до вас.