Jump to content

Новини Вікімедіа, серпень 2015

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, August 2015 and the translation is 100% complete.



"Encuentro de Activistas Digitales de Lenguas Indígenas - Colombia 2015 - 3.JPG" by Diego F. Gómez, freely licensed under CC-BY-SA 4.0.; "Taipei_Wm2007_Guillaume.jpg" by Cary Bass, freely licensed under CC BY-SA 3.0.; "OrangeMoody-BubbleGraphCombined-Nolabels.jpg" by James Alexander, freely licensed under CC BY-SA 3.0.; "Coding da Vinci 2015 - Preisverleihung (18880680843).jpg" by Thomas Nitz/Open Knowledge Foundation Deutschland, freely licensed under CC BY 2.0.; "Wikimania Translathon 20150718 162444.jpg" by Amire80, freely licensed under CC BY-SA 4.0.; Collage by Andrew Sherman.

Ознайомтеся з основними новинами блогу Вікімедіа за серпень 2015 р.


В ході розслідування в англійській Вікіпедії виявлені сотні користувачів-«чорних капелюхів», які були пов'язані між собою. Імена користувачів (зелений) ти IP-адреси (жовтий) були прибрані з зображення. Graph by James Alexander, freely licensed under CC BY-SA 3.0.

Після декількох тижнів розслідування редактори англійської Вікіпедії 31 серпня оголосили, що вони заблокували 381 користувача за навмисні хакерські редагування. Крім блокування цих користувачів-ляльок (термін, що використовується для користувача з декількома обліковими записами створеними для обману) редактори видалили 210 статей, створених цими користувачами. За допомогою цих дій редактори перешкоджають прихованій оплачуваній пропаганді.


Німецький лінкор «Тірпіц» незадовго до спуску на воду. На момент початку його використання в 1940 це був один з найбільших та найсучасніших бойових кораблів у світі. Photo from the German Federal Archives, freely licensed under CC-by-SA 3.0.

Редактор і адміністратор Вікіпедії Нік Даулінг написав у Вікіпедії три статті про спроби Королівського флоту потопити німецький лінкор «Тірпіц» під час Другої світової війни. Він розповідає про перешкоди, з якими він зіткнувся і про те, як він їх подолав.


Гійом сидить на лавці. Photo by Cary Bass, freely licensed under CC BY-SA 3.0.

Два роки тому редактор Вікіпедії Гійом Пом'є зрозумів, що він належить до аутистичного спектру. Після того, як він дізнався більше про себе і про те, як працює його мозок, Гійом почав аналізувати свій минулий досвід з цієї точки зору. Він розповідає, що дізнався про свої успіхи та невдачі, про те, що бентежило його в минулому, особливо у зв'язку з його досвідом у русі Вікімедіа.


Обговорення перекладу контенту на Вікіманії 2015. Photo by Amire80, freely licensed under CC BY-SA 4.0.

Вікіманія 2015 — одинадцята щорічна зустріч вікімедійців з усього світу — нещодавно відбулась у Мехіко. Команда мовних засобів Фонду Вікімедіа взяла участь в Хакатоні та Вікіманії, організувавши декілька обговорень та дві практики з перекладів. Основну увагу приділяли проекту «Переклад вмісту» — взаємодії з користувачами, розумінню їх проблем та підвищенню обізнаності про цей новий інструмент створення статей.

Переклад вмісту доступний у бета-версії всім зареєстрованим користувачам Вікіпедії всіма мовами. Ви можете прочитати інструкцію, щоб почати роботу з інструментом. Додаткову допомогу можна отримати в розділі частих запитань. Ми також заохочуємо взяти участь у наших тестових сесіях і допомогти в локалізації інтерфейсу користувача. Можна здійснювати зворотний зв'язок на сторінці обговорення проекту.


Група учасників. Photo by Diego F. Gómez, freely licensed under CC-BY-SA 4.0.

Група користувачів Вікімедійці Колумбії проводила збори в Боготі (Колумбія) в червні, щоб обговорити використання Вікіпедії для опису та збереження місцевих мов, що знаходяться під загрозою зникнення. Носії місцевих мов зібралися зі всієї Колумбії для обміну досвідом, знаннями та ресурсами.

Учасники обговорювали можливий вплив Вікіпедії на корінні мови Колумбії, включаючи використання сайту для забезпечення доступу молодому поколінню носіїв мов до статей та інформації їхніми мовами. Це допоможе усунути розрив між освітою і корінними мовами, оскільки зараз в школах розмовною мовою є здебільшого іспанська.


«Кодування да Вінчі» створив 20 різних проектів та сприяв завантаженню 600 000 файлів у Вікісховище. Photo by Thomas Nitz/Open Knowledge Foundation Deutschland, freely licensed under CC BY 2.0.

600 000 нових вільних файлі тепер доступні на Вікісховищі завдяки «Кодуванню да Вінчі» — новому хакатону з культурних даних, проведеному в берлінському Єврейському музеї. Він стосується як фільмів знятих сто років тому, так і запису механічних піаніно, фотографій з Другої світової війни, сканів засушених квітів та іншого мистецтва й спадщини, взятих з німецьких музеїв, архівів та бібліотек.

Andrew Sherman, Digital Communications Intern, Wikimedia Foundation