Jump to content

Википедија 20

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia 20 and the translation is 36% complete.
Outdated translations are marked like this.
Споделете ги вашите приказни!
Википедија полни 20 години на 15 јануари 2021 г.

Оваа мета-вики страница Википедија 20 е почетна рамка која би ѝ послужила на глобалната заедница на Викимедија за да ги усогласи активностите поврзани со 20-годишнината на Википедија. Прославуваме како човештвото ја направи Википедија тоа што е, но и тоа што само човештвото може да ја одржи и развива. Прославуваме 20 години за човештвото!

Овој простор служи како:

Вклучете се

Gallery