Wikipedia 20/sq

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikipedia 20 and the translation is 25% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikipedia20 animated cake 1MB.gif
Dëshiron të ndihmosh përkthimin? Përkthe mesazhet që mungojnë.
Other languages:
Afrikaans • ‎Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Bikol Central • ‎British English • ‎Cebuano • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Gĩkũyũ • ‎Hausa • ‎Kinyarwanda • ‎Kiswahili • ‎Nederlands • ‎Piemontèis • ‎Tagalog • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Yorùbá • ‎Zazaki • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎shqip • ‎slovenčina • ‎suomi • ‎svenska • ‎tarandíne • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎українська • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎فارسی • ‎پنجابی • ‎پښتو • ‎کوردی • ‎नेपाली • ‎मराठी • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ગુજરાતી • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎தமிழ் • ‎తెలుగు • ‎ಕನ್ನಡ • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎ဘာသာ မန် • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎ትግርኛ • ‎Ἀρχαία ἑλληνικὴ • ‎中文 • ‎吴语 • ‎日本語 • ‎粵語 • ‎한국어
Wikipedia mbushë “20” në datë 15 Janarë 2021

Kjo faqe Meta-Wiki 'Wikipedia 20' është një kornizë fillestare që bashkësia globale e Wikimedia mund të përdorë për të koordinuar rreth ditëlindjes së 20-të të Wikipedia. Ne jemi duke festuar se si njerëzit e bënë Wikipedia atë që është, dhe vetëm njerëzit mund të ndihmojnë në mbajtjen dhe rritjen e saj. Ne jemi duke festuar 20 vjetorin njerëz!

Kjo hapësirë duhet për

Merr pjesë

  • Find an event nearby or remotely or find some helpful resources to help you plan one. We already have more than 100 events, and hope to have many more.
  • Talk to the local press. In the past 20 years, Wikipedia has accomplished extraordinary things. Resources, including a press release template and resources on working with the media, are available to support you in your press outreach efforts.
  • Design a Wikipedia 20 logo. In place of a single mark for Wikipedia 20, we’re making dozens. Add your own with something fun and representative of your community. Just use the visual guide so they share a common sensibility.
  • Explore what the Wikimedia Foundation is doing for Wikipedia 20.
  • Help with translating. Help us get the word out about Wikipedia 20 in as many languages as possible by joining our translation efforts!
    • Lexuesit inkurajohen të bëjnë tweet me hashtagun Special:MyLanguage/Wikipedia 20/Media#social

Gallery