Надзорничка чешма/Заглавие

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Stewards' noticeboard/Header and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎asturianu • ‎español • ‎français • ‎magyar • ‎occitan • ‎română • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎हिन्दी • ‎中文 • ‎日本語
Stewards Надзорничка чешма Archives
Добре дојдотве на надзорничката чешма. Ова е место за расправање по разни проблематики поврзани со Викимедиините проекти кои се однесуваат на работата на надзорниците. Оставајте ги вашите пораки најдолу на страницава и не заборавајте да се потпишете. Ви благодариме.
  • Страниава автоматски се архивира со SpBot. Нишките постари од 30 дена се преместуваат во архивот.
Stewards
Wikimedia steward Icon.svg
Requests
For stewards
Noticeboards