Jump to content

Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/12 kwietnia 2017 - komunikat 13 na temat procesu ustalania strategii ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Wiadomość od Katherine Maher

Ta wiadomość, "April 12: Update on Wikimedia movement strategy process (#13)", została wysłana przez Katherine Maher 12 kwietnia 2017.

Witam wszystkich!

Streszczenie: Pierwszy cykl dysput na temat strategii kończy się wkrótce. Mamy nadzieję, że wzięliście w niej udział, udzielając odpowiedzi na pytanie: "Co chcemy zbudować lub osiągnąć razem przez następne 15 lat?"

Ta faza była okazją do wymyślania nowych pomysłów. Kolejna faza będzie dotyczyć udoskonalenia tych pomysłów, aby osiągnąć względny konsensus co do najważniejszych z nich. Oznacza to, że nadal będą szansa wziąć udział w ustalaniu naszej przyszłości! Oznacza to również, że cel dysputy ulegnie zmianie. Jeśli jesteście zainteresowani w tworzeniu nowych pomysłów na temat przyszłości naszych projektów, teraz jest czas na podzielenie się swoimi myślami!"

Uczestnictwo jest łatwe. Zapoznaj się ze stroną dotyczącą uczestnictwa w portalu na Meta-Wiki, aby uzyskać więcej informacji. Znajdź dyskusje online, lokalne spotkania i ankiety na Meta-Wiki.

Jedna uwaga: biorąc pod uwagę święta Paschy i Wielkanocy, ludzie z całego świata uznają ten tydzień i weekend za szczególny, dlatego przesunęliśmy dzień zakończenia 1 cyklu dysputy na 18 kwietnia (23:59 UTC). Oznacza to, że masz kilka dodatkowych dni, aby podzielić się swoimi pomysłami - dużymi i małymi - dotyczącymi przyszłość ruchu Wikimedia.

Gdy ten cykl dyskusji zakończy się w przyszłym tygodniu, zaczniemy gromadzić wspólne tematy ze wszystkich dyskusji, które miały miejsce globalnie i ogłosimy je na Meta-Wiki. Wchodzą w to dysputy na wiki, ze spotkań na żywo z ekspertami, dyskusji z organizacjami afiliowanymi i wszędzie indziej, o ile istnieje tylko odpowiednia dokumentacja.

Następna faza dyskusji zacznie się 1 maja. Będziemy pracowali razem aby poddać priorytetyzacji stwierdzenia tematyczne. Więcej informacji o tym cyklu będzie dostępne na Meta-Wiki i udostępnimy więcej gdy cykl ten się rozpocznie.

Już od kilku tygodni widziałem i usłyszałem kilka fantastycznych pomysłów z naszego pierwszego cyklu dyskusji. Czekam na to, jakie pomysły pojawią się w ostatnich dniach tego cyklu!

Un cordial saludo (Z hiszpańskiego “Z poważaniem”),
Katherine