Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/25 maja 2017 - komunikat 18 na temat procesu ustalania strategii ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Wiadomość od Katherine Maher

Ta wiadomość, "May 25: Update on Wikimedia movement strategy process (#18)", została wysłana przez Katherine Maher 25 maja 2017.

Witam wszystkich,

Podsumowanie: Kilka przykładów dyskusji tematów Cyklu 2; kilka refleksji po moim pierwszym roku.

Na bazie informacji zwrotnej od społeczności dokonaliśmy modyfikacji pięciu tematów umieszczonych na Meta-Wik. Zmiany te pomogły uczynić te tematy bardziej zrozumiałymi i łatwiejszymi do przetłumaczenia. Po raz kolejny doceniamy wkład wszystkich aby pomóc naszym globalnym odbiorcom zaangażować się skuteczniej w dyskusje na tematy Cyklu 2. Dyskusje pojawiają się nadal w nowych miejscach, takich jak Facebook i wśród innych grup, takich jak Wiki in Education i WikiProject Medicine.

Oto kilka przykładów czego się dowiedzieliśmy z dyskusji:

  • "Musimy ustalić sposób na zapewnienie, że wszystkie cytowane artykuły rzeczywiście odzwierciedlają naukowy konsensus, jak również istotne spory naukowe."
Kawiarenka hebrajskiej Wikipedii
  • "Stać się najbardziej respektowanym źródłem szerokiego zakresu wiedzy dostosowanego do ogółu społeczeństwa."
Dyskusja na Wikidata
  • "Międzynarodowa, wielojęzyczna natura projektu Wikimedia jest atutem, który może pomóc w przezwyciężeniu obecnych tendencji separatystycznych na świecie, przez przekazywanie wiedzy większej liczbie osób, dzięki czemu mogą oni lepiej poznać innych i świat."
polska Wikipedia

Macie jakieś opinie odnośnie tych myśli? Macie jakieś własne opinie i idee, którymy byście chcieli się podzielić? Dyskusje będą trwały so 12 czerwca, może także wypełnić osobistą ankietę.

Dodatkowe uwagi

Dzisiaj wcześniej Fundacja Wikimedia miała swoje comiesięczne spotkanie dotyczące metryk i działań, co dało mi okazję zastanowić się nad pierwszym rokiem w mojej roli. Skupiłam się przede wszystkim na zmianach w Fundacji Wikimedia. Praca społeczności jest znacznie szersza i trudno byłoby ją opisać w ciągu dziesięciu minut!

Jestem niezwykle dumna jak daleko zaszliśmy i bardzo podekscytowana możliwościami jakie są przed nami. Dziękuję za wsparcie w trakcie ostatniego roku i za ciągłe zaangażowanie w nasze dyskusje o przyszłości naszego ruchu!

胸がいっぱいになりました。 (tłumaczenie z japońskiego: "Jestem wypełniona wdzięcznością.")
Katherine