Jump to content

Template:IEG/Committee/Criteria/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:IEG/Committee/Criteria and the translation is 100% complete.
připojte se k výboru

Chceme velký výbor a bez voleb. Ti, kteří jsou odhodláni splnit tato kritéria, se každý rok vyzývají, aby se během otevřené výzvy stali členy. Členství je na období 1 roku. Může být obnovitelné.

Ke zvážení členství:
1. Zkontrolujte kritéria členství a ujistěte se, že je splňujete.

2. Zkontrolujte úkoly výboru a ujistěte se, že jste ochotni a schopni je splnit (ukážeme vám jak!).

3. Přidejte své jméno do seznamu kandidátů. Uveďte prosím stručné prohlášení o vašem zázemí a zapojení se do Wikimedie, které prokazuje splnění kritérií.

úkoly

1. Poskytněte zpětnou vazbu k návrhům grantů: Podívejte se na nové nápady, koncepty a návrhy, zapojte se do diskusí na diskusních stránkách, abyste je vylepšili a požádali o otázky zajišťující poskytování dostatečných informací a že cíle a odhady jsou realistické.

2. Přezkoumejte finalizované návrhy: Přečtěte a prozkoumejte příspěvky, připojte se k pracovní skupině, abyste mohli hodnotit návrhy podle rubriky stanovených kritérii výběru a poskytněte žadatelům zpětnou vazbu.

3. Doporučte návrhy na financování: Na základě dostupného rozpočtu doporučte zaměstnancům WMF užší seznam návrhů na financování.

kritéria členství

Povinné:

 1. Zkušenosti s hnutím Wikimedie a alespoň s jedním projektem Wikimedie.
 2. Zkušenosti s některým aspektem programové nebo projektové práce na Wikimedii, např. zapojení editorů, WikiProjekty nebo jiné procesy organizování na wiki, terén, události, partnerství, výzkum, vzdělávání, budování gadgetů nebo robotů atd.
 3. Schopnost editovat základní wiki-značkování (diskuse o návrzích grantů jsou převážně vedeny na meta-wiki).
 4. Rozumná znalost angličtiny pro přezkoumání a projednání návrhů grantů.
 5. Dobré komunitní a právní postavení (nepodílí se na blokování ani zákazech, podílejí se na obvinění z neetického finančního chování atd.).
 6. Ochota aktivně se zapojit do výběrového řízení během zveřejněného harmonogramu daného kola (časový závazek je přibližně 3 hodiny týdně plus 1 den navíc pro bodování).

Vhodné:

 1. Účastníte se vedení, koordinace nebo správy projektů se zamýšleným dopadem na wiki nebo online.
 2. Máte zkušenosti s externím poskytováním peněz a prací v rámci rozpočtů, nejlépe v neziskovém kontextu.
 3. Máte zkušenosti se žádostí o granty nebo prací v grantových programech (ve Wikimedii, akademickém nebo širším neziskovém světě)
 4. Umíte číst a psát ve více jazycích.

Přijatelné:

 1. Členové se mohou ucházet o grant na individuální zakázku sami, ale během tohoto kola se sami přezkumu návrhů ve stejné kategorii neúčastní.
 2. Členství není v rozporu s členstvím v jiných Wikimedia výborech, včetně Grant Advisory Committee (grantový poradní výbor) nebo Wikimania Scholarships Committee (stipendijní výbor Wikimanie).