Jump to content

VisualEditor/Newsletter/2019/Lipiec

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2019/July and the translation is 92% complete.

Editing News #1—July 2019

Przeczytaj w innym językuLista subskrybujących ten wielojęzyczny newsletter

Czy wiesz, że...?

Czy wiesz że można korzystać z edytora wizualnego na urządzeniach mobilnych?

Nad każdym artykułem znajduje się ikonka z ołówkiem. Dotknij ikonkę , aby rozpocząć edycję.

Edit Cards

Toolbar with menu opened

This is what the new Edit Cards for editing links in the mobile visual editor look like. Prototyp możesz wypróbować tutaj: 📲 Wypróbuj Edit Cards.

Witamy ponownie czytelników newslettera zespołu rozwijającego narzędzia edycji.

Od czasu ostatniego wydania ten zespół wydał dwie nowe funkcje dla edytora wizualnego dla urządzeń mobilnych oraz zaczął tworzyć trzy następne. Wszystko jest częścią planu, aby uczynić edytowanie na urządzeniach mobilnych łatwiejszym.

Zanim przejdziemy do najnowszych informacji o wypuszczeniu tych funkcji, mamy do Ciebie pytanie:

Czy chcesz wypróbować nowy sposób dodawania i zmiany linków?

Jeżeli jesteś zainteresowany, docenimy twój wysiłek! Możesz wypróbować to nowe narzędzie do linków w edytorze wizualnym na wersje mobilne na oddzielnej wiki.

Postępuj według tych instrukcji i podziel się wrażeniami:

📲 Wypróbuj Edit Cards.

Ostatnio wydano

Edytor wizualny na wersje mobilne jest prostszym narzędziem do edycji na smartfonach i tabletach przy użyciu wersji mobilnej strony. Nasz zespół ostatnio uruchomił dwie nowe funkcje ulepszające edytor wizualny na wersje mobilne.

  1. Edytowanie sekcji
    • Celem jest pomoc edytującym skupić się na swoich edycjach.
    • The team studied this with an A/B test. This test showed that contributors who could use section editing were 1% more likely to publish the edits they started than people with only full-page editing.
  2. Przysłanianie podczas ładowania
    • Celem jest płynne przejście między czytaniem a edytowaniem.

Edytowanie sekcji i nowy wygląd wskaźnika ładowania edytora są już dostępne dla wszystkich używających edytora wizualnego na wersje mobilne.

Nowe i bieżące projekty

To jest lista naszych najbardziej aktywnych projektów. Obserwuj te strony aby dowiadywać się o zmianach w projektach i dziel się swoim wkładem w projektowanie, tworzenie prototypów i we wnioski z badań.

Plany na przyszłość

  • Wikimania: Część członków zespołu Editing będzie uczestniczyć w Wikimanii odbywającej się w sierpniu 2019. Poprowadzą oni sesję o edytowaniu na urządzeniach mobilnych w ramach przestrzeni Community Growth. Porozmawiaj z nimi o tym, jak można usprawnić edytowanie.
  • Strony dyskusji: W najbliższych miesiącach zespół Editing rozpocznie ulepszanie stron dyskusji i mechanizmów komunikacji na wiki.

Dowiedz się więcej

Strona VisualEditor on mobile jest dobrym źródłem informacji o projektach, nad którymi pracujemy. Nasz zespół chciałby porozmawiać o wszystkim co zwiazane z procesem edytowania. Jeżeli chciałbyś coś powiedzieć lub zapytać, zostaw wiadomość na stronie Talk:VisualEditor on mobile.

PPelberg (WMF) (talk) & Whatamidoing (WMF) (talk)